Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R3plica70

    aktív tag

    Üdv!
    Segítséget szeretnék kérni a szakértőktől. Több mint két 2 év megelégedett használat után lecseréltem az NSA325-ös NAS-om (kis Synologys kitérővel) egy V2-esre.
    Adatmentés/másolás közben találkoztam ma azzal a gonddal, hogy a V2-essel formázott HDD-t nem látja sem ubuntu sem puppy linux.

    Most végül odáig jutottam, hogy puppy alatt gparteddel megnézve a V2-sel formázott HDD-re ismeretlen partíciót ír :F amig a régiben használt HDD EXT4-es.
    Nyilván USB-n külső eszközként csatlakoztatva tudnék másolni, de ezzel az a bajom, hogy ha esetleg gondom lesz a NAS-sal, mivel jutok az adataimhoz ha linux nem ismeri fel?
    Más találkozott már ezzel a jelenséggel ? Mit bénázhatok el ?

    Amúgy V2 szépen megy, ffp, tm, minidlna fent, minden működik ahogy kell csak ez az egy dolog akasztott most meg :((

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz Tonyk #1138 üzenetére

    Köszönöm a válaszod! :R
    Mielőtt nekiesnék és kárt tennék az adataimban, mivel csöppet sem értek a linuxhoz, kérdeznék:
    Jól értem, akkor ezzel RAID tömböt lehet helyre rakni? Ha igen akkor lehet nem jól írtam le a gondom, mert nekem nincs RAID-ba konfigolva a 2 HDD-m.
    Amit eddig elkövettem:
    Beraktam V2-be az első HDD-t, leformáztam JBOD-ra, felmásoltam hálón keresztül az adatokat Synologyról, majd ffp, tm stb. beállítottam a leírásaid alapján :) Syno-ból kivettem a HDD-t, PC,ben wipe-oltam, majd beraktam V2-be 2. HDD-nek. Leformáztam különálló kötetként JBOD-ra, beállítottam rajta a megosztásokat és kivettem. Rákötöttem a PC-re a régi NSA325-ból származó HDD-vel együtt és puppy-val (ubuntuval is) próbáltam átmásolni rá a régi adatait. Viszont a V2-vel formázott HDD-t nem mountolta a puppy, a gparted ismeretlennek találta a létrehozott partíciót, a régi HDD-t viszont EXT4-esnek és azt mountolta is.
    Tehát a második HDD-re nem tudom rámásolni a régi NAS-ból kivett HDD tartalmát linux alól.

    Ha az mdadm ezen segít akkor megcsinálom, csak a /valami helyére nem igazán tudom mit írjak :B

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz arty #1139 üzenetére

    Közben el kezdtem Win alól DiskInternals Linux Reader segítségével hálózaton átmásolni az adatokat a régi HDD-ről, de állandóan megszakad a másolás, látszólag elveszti a kapcsolatot a hálózati hellyel :((
    Ezt az egy readert sikerült ennyire beüzemelnem, a többivel eddig sem jutottam :B
    És igen, zavar a dolog, ha gond lesz a NAS-sal akkor mivel tudom visszanyerni az adatokat a HDD-ről? Mert V2-ben formázott HDD-t a fenti reader se látta, pedig sima JBOD és nem RAID tömb.
    Kezdem bánni lassan hogy megváltam a régi jól bevált 325-östől.

    [ Szerkesztve ]

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz Tonyk #1142 üzenetére

    Hálás köszönet a kimerítő válaszért :R

    (#1144) krealon
    Nagyom köszönöm neked is a választ :R

  • R3plica70

    aktív tag

    Üdv!

    Egy kis segítségre lenne szükségem NAS326 TM telepítéséhez, mert vagy én nézek be valamit nagyon vagy nagyon más ez a NAS mint a 325-ös, amivel volt már dolgom :F

    Ott tartok, hogy frissitettem FW-t 5.11 legújabbra. ( lehet ezzel toltam el ? )
    Visszafele nem enged frissíteni (325-nél még lehetett)

    MetaRepository-val felraktam az ffp-t, majd a csomagok közül még mc-t.

    SSH-val be tudok lépni.

    Innen jön a gond. Az eredeti leírás szerint telepíteném a szükséges és a leírás szerinti előre letöltött és az NSA könyvtárba másolt csomagokat, pl:
    funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/curl-7.21.4-arm-1.txz
    Erre a "No such file or directory" hibát kaptam.
    Szegényes tudásom szerint ez azt jelenti, hogy nem jó az elérési út és nem találja a fájlt.

    mc-vel el kezdtem böngészni a könytár struktúrát és azt tapasztaltam, hogy az i-data könyvtárban nincs md0, helyett viszont 053f150d néven találtam meg az 1. disk tartalmát, azaz az admin mappát és benne az nsa-t a letöltött csomagokkal.

    Ennek megfelelően módosítottam a parancsot:
    funpkg -i /i-data/053f150d/admin/nsa/curl-7.21.4-arm-1.txz

    így fel is mentek a csomagok, viszont nem értem miért lett ilyen hexa alapú a meghajtó neve az md0 helyett ?

    Ezután jött az uwsiteloader indítása amire a következő hibát kaptam, miután mindent kicsillagoztam és OK-ztam:

    Ezután hiába próbáltam a TM-et beálítani, a
    transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/053f150d/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.* is elszáll az alábbi hibával. :F
    transmission-daemon: can't load library 'libminiupnpc.so.9'

    Szeretem a kihívásokat, de ez túlmutat már a nem létező linux tudásomon.

    Bocs ha hosszú voltam, és előre is megköszönöm annak aki tovább tud juttatni ezen a ponton. :R

Új hozzászólás Aktív témák