Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Mr Dini #3943 üzenetére

    Nem hagyott nyugodni, így ránéztem arra forrásra és így tudok pontosítani.

    Tehát a webGUI-ról érkező kérések átkerülnek a zyshclient-nek, ami állít a /etc/zyxel/conf/ mappában található paramétereken. Egyébként érdemes ezt a mappát megnézni, mert ha itt módosítassz megosztást/bármit, akkor az ugyanúgy menni fog, mintha a webgui módosította volna.

    Tehát, ha megtörténik a módosítás, akkor egy zyshd nevű programocska újból legenerál minden konfigot... :Y

    És már életbe is lépett a módosítás.

    Rebootkor pedig az történik, h valahol, az init.d mappában (talán /etc/init.d) van egy rcS nevű fájl, ez is nagyon érdekes szkript, mert tulajdonképpen minden, amire eddig kiváncsi voltam a zyxel os-szal kapcsolatban, arra most választ kaptam. Többek közt ő intézi a csatolásokat, a firmware frissítést, a damage esetén visszavonást és az usb-ről szkript futtatást is, ami a penes ffp alapja. :)

    Na és ez a szkript lefuttatja a zyshd-t, ami legenerálja az összes konfig fájlt. Ezért tart olyan sokáig a boot alap rendszerrel. :W

    Ez volt az a misztérium, az irdatlan nagy swap mellett, amit nem bírtam megérteni a gyári os-on...

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Új hozzászólás Aktív témák