Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TH448

    csendes tag

    válasz talmida #31 üzenetére

    Kedves Talmida!

    Először is örülök, hogy értelmes válasszal álltál elő, nagyon kevés ember alkalmas mostanság kultúrált beszélgetésre.
    A logikai csúsztasára példaként azt a két bekezdést együtt értettem. Tudom, hogy mit akartál szimbolizálni a ''piros pumával''. Viszont ott van az a mert szócska, mintha a következő bekezdés magyarázatul szolgálna, ugyanis az a szövegkörnyezet. És így már belefér a csúsztatás fogalmába.
    Persze lehet, hogy nekem vannak fura elképzeléseim, de szerintem például a ''menő piros puma'' és hasonló dolgkat inkább szociológia vitában kellene, míg a vallás külön van.
    Főleg, hogy azért pár kérdésben a keresztény egyház értékrendjére is ráférne a ''frissítés''. Persze a jó dolgokat érdemes lenne átvenni, de csak hogy példát említsek: melegek kérdése (nem foglalok állást ebben a kérdésben, de kereszténység eléggé hogy is mondjam csak, konzervatív, pedig ők is csak emberek), meg a terhesség megszakítás, ... Mondjuk tudom, a második már elég komoly etikai kérdés is egyben.
    De szóval lényeg a lényeg: nincs tökéletes, még erkölcsök terén sem, gyorsan változik a világ minden téren.
    Egyébként az értékvesztéssel, és a mai világ romlottságával kapcsolatban teljes mértékben igazat adok neked. Viszont megoldással sajnos nem igazán lehet előállni. Mivel a kapitalizmus pont arra épít, hogy az emberek nagy része görcsösen ragaszkodik a rendszerhez, csak nagyon radikális módszerekkel lehetne változást hozni. De ugye mivel minél fentebb áll valaki a társadalmi ranglétrán, annál kevésbé él benne az anarchista, vagy csak változást akaró, és mivel a ''piros puma'' vágya és feltűnése a rendszer összekapcsoló eleme, nem valószínű, hogy a közeli jövőben lehet változás...

Új hozzászólás Aktív témák