Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Nem tartom jó ötletnek, hogy egy alkotmány bibliai vagy egyéb vallási alapon készüljön. Ugyanis ez alapján kissé , hogyismondjam , kirekesztő más vallásúakkal szemben. (Nem mintha jobb lenne az iszlámból, a hinduizmusból, a kereszténységből, a taoból, a buddhizmusból össezgyúrni valamit :DDD Bár ha mindenből a '' jót'' vennék (már ez eleve lehetetlen szinte) , akkor végülis még bármi kisülhetne belőle... )
    PErsze vannak etikai alapelvek, de nehogy már azt mondjuk, oké itt a Biblia, és csak ez alapján leeht alkotmányunk? Mert mi emeli a Bibliát más vallások, más tanai fölé? Szvsz semmi. Remélem senkit nem sértettem meg vele, értelemszerűen behelyettesítendő a Korán, a Védák könyve, satöbbi.

    --------------------------------------------------------------------------------
    Amellett nem tudom, hogyan tudják és tudták összegyeztetni a ne ölj parancsolatot azzal a viselkedéssel, amelyet már évtizedek óta ''művelnek. Ha jól tudom több tagállamban is vannak kivégzések (halálraítéltek), illetve szinte ''szabad'' fegyverviselés van.

    No mindegy.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák