Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szergely83

    tag

    válasz Kasya #8 üzenetére

    Sokan jönnek azzal, hogy haldoklik a játék, ezért kell f2p-re váltani, ami egyenes út a kukába, közben egészen más rejlik a háttérben... Koreában nemrég jelentették be a teljes f2p modell bevezetését (ott egészen pontosan a mai naptól ingyenes a játék), mivel náluk valóban nem állt jól a szénájuk, ez szükséges lépés volt. Rá pár héttel pedig egy időben jelentette be az ingyenességet az amerikai és európai kiadó is, teljesen hasonló üzleti modellt felvázolva, ezt egy nagyobb content patch-csel megspékelve. Mindezt két hónappal a server merge után, teljesen egészséges server populációkkal. A nyugati régiókban a f2p ilyen szempontból nem tűnik logikus lépésnek, hiszen a szerverek teltek, patch érkezőben, ami a 3v3 tartalomnak köszönhetően sok régi játékost hozhat vissza... Sokkal valószínűbb, hogy a koreai fejlesztő nyomására történt a korai váltás f2p-re, illetve, hogy ez már jó ideje tervbe volt véve az összes régióban...

    És hogy mi lesz a játék jövője? Bukás még egész biztos nem, rengeteg dolog van tervbe véve, amit a soron következő (nem a februári) nem hivatalos néven "The Alliance" patch is megerősíti, mely alapjaiban reformálja meg a játékot (jelenlegi politikai rendszer teljes felújítása, szövetség rendszer, ostromok, 20 fős raid instance-ok stb.)
    Erre érdemes nézelődni: http://tera.variance.hu/?s=alliance

    [ Szerkesztve ]

  • Xelloss

    aktív tag

    válasz Kasya #8 üzenetére

    Azért nem teljesen. Aion Korea nagyon is szépen tartja magát és fogja még sokáig remélem.

    Szergely83: Nagyon is logikus ha megnézed. Nagyon sok free to play meg buy to play mmo van ,hosszú távon nem volt tarható a ptp rend. Bár én sejtem a terjeszkedés vágyát is a háttérben ha már Koreában elbuktak.
    Nyugaton mi is van FTP(Aion (rossz =eu és jobbacska=Na minőségben),SWTOR (bár ez nem rivális szerintem) ,meg a hírek a Wow extended trialjáról stb.. ) riválisok meg Buy to play pl Gw2.. Egyszerű a taktika.

    Bár TERA EU és AION EU rendszerében az accok terén én nagyon nagy hasonlóságot látok. Ha ugyanaz lesz ,mint az EU AION gameforge féle rendszerével akkor nem fogtok több embert behúzni.

    Tudom ,hogy a Variance TERA szerkesztője vagy, nem is akarok vitatkozni veled. Meglátjuk mi lesz. A végén még lehet megnézem milyen is.

    [ Szerkesztve ]

    "Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

Új hozzászólás Aktív témák