Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz mstills #99 üzenetére

    " rengeteg beszámoló, " Már megint.... Linkelj már ide rengeteget na.

    Az én példáim sarkítottak? Te nem vagy normális ember... :W
    Most hagytam abba... Jócakát...

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • mstills

    tag

    válasz djgeg #101 üzenetére

    Ott a linkem. nézd meg a hozzászólásokat. olvassgass külföldi topic-okat.. én tehetek róla, ha nem vagy informált és úgy okoskodsz? eddig szinte kivétel nélkül mindenben tévedtél, hülyeséget írtál. emellé jön a paraszt, megmondó stílusod.

    Igen, a példáid írtó gyengék és sarkítottak. A végén még meggyőzől arról, hogy egy felárat jelentő, itthon felesleges és többnyire használhatatlan, eddig kiegészítőként működő dolog pozitívum. :DDD akinek pedig kell a kinect, eddig is megvette. annyi a baki, hogy a legtöbb embernek nem kell kinect. se itthon, se külföldön.

    szerintem is jobb lenne, ha abbahagynád - kár, hogy már tegnap is "abbahagytad" kétszer, mégis itt vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • k.zsuzska1

    csendes tag

    válasz DummyBoy #93 üzenetére

    Az ujjlenyomat olvasót nem kell hasznalni es minden mukodik nélküle - nem ugy mint a kinect eseteben. :U

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mstills #94 üzenetére

    Ebay-en nem egy retaliernél kapható, 400 USD és felette, természetesen nem a 7-800 dodós akcióhősök ajánlatait néztem :) Néztem valami stock informer oldalt is, ahol egymás mellé voltak téve, PS4 és One, de mindkettőre ebay-t írta csak "in-stock"-nak.

    De ugye nem hiszed el, hogy az ujjlenyomat olvasó elektronika + SW teljesen ingyen került bele az ájfónba?
    Abba az ájfónba, amiben 16GB memória 33 ezres árkülönbséget jelent?

    Ezt nem neked címzem, csak úgy általánosságban jegyzem meg: A Kinectet nagy divat fikázni, viszont aki kicsit is jobban odafigyel rá, az látja, hogy az elektronikus szórakoztatás világában az elmúlt évek egyik legígéretesebb kezdeményezése (A RIFT mellett). Csak szar mert májkroszoft, meg minden ... De mivel az Apple most vette meg a Kinect szenzorának a fejlesztőjét, ha Ő fog kijönni a hasonló megoldásával, akkor hihetetlen forradalmi újításként fog tündökölni mindenhol, mint az elmúlt 30 év legnagyobb ötlete!

    Az MS egy komplett rendszert ad el, aminek része a Kinect. Ha akarod használod, ha nem akarod, akkor meg nem. És bizony lényegesen komolyabb "újítás" mint egy telefonos ujjlenyomat olvasó szenzor (Főleg mivel laptopokon már ezer éve van ...)

    A legjobb példa a ráerőltetésre: Mekkora az esélye, hogy ha most akarnék komolyabb LCD TV-t venni, akkor meg tudnám venni számomra teljesen haszontalan "Smart" és "3D" képességek nélkül olcsóbban?

    @k.zsuzska1: Izé ... Isten ments hogy leálljak hölgyekkel vitatkozni, de az ujjlenyomat olvasó 1-etlen 1 dolgot tud ... ujjlenyomatot olvasni. Ha nem használom akkor az új ájfón egyetlen komolyabb újítását kapásból ki is lőttem ... nemdebár?

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • k.zsuzska1

    csendes tag

    válasz DummyBoy #100 üzenetére

    Nem kell Kifizetned mert a telefon nem lett drágább ;)
    Pont annyi mint az Iphone 4 / 4s
    Szoval ez tok rossz példa :N

    Nem éppen.
    Az uj Iphone a világ elso 64bites procijaval rendelkező telefon - es a leggyorsabb is per pillanat.
    Ezenkívül az egyik legjobb kamera van benne es dupla vaku... Külön szenzor-adat értelmező chip, stb. Stb.
    Nézz utana szerintem elobb ;)

    [ Szerkesztve ]

  • mstills

    tag

    válasz DummyBoy #104 üzenetére

    Megdobnál egy linkkel? mert ránéztem gyorsan német ebay-re, 500 euró körül jár minden licit, pedig hátravan még több óra, és így is mindegyiknél 10+-en licitálnak.

    a +16GB belső memória nem ugyan az, mintha beleraksz 2k-ért egy micro-sd-t. Alaplapra van integrálva, tehát több memóriát kell kezelnie, drágább előállítani. ugyanakkor sokkal gyorsabb, megbízhatóbb, a kártya hiányosságait inkább nem is említve. (pl. alkalmazások telepítése) szóval semmiképp sem lehet összehasonlítani a kettőt. ilyen erővel használhatnánk ssd helyett is micro-sd-t.

    Igen, a MS inkább egy média-centert ad el, játékkonzol helyett, ezzel szarva a játékosok helyére. Pedig 99%-ban játékosok fogják megvenni. Akinek nincs köze a játékokhoz nem fog elgondolkozni rajta. minden xone által nyújtott szolgáltatás megoldható egyszerűbben és sokkal olcsóbban.

    Ha TV-t veszek nálam az fog számítani milyen a kép. Felbontás, színek, panel, imput lag, stb. ott sem fogok mindenféle hülyeségért felárat fizetni. SmartTV-t a legnagyobb baromságnak tartom. TV-n facebookozni és netezni.. egy kínzás. de manapság az a trendi, ha minden okos, még a wc is.
    3D szintén nem érdekel. nem akarok órákon át tartó fejfájást, ráadásul kevés a tényleg 3D-s, nem utólag átírt film.

    [ Szerkesztve ]

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz k.zsuzska1 #105 üzenetére

    Ezeket tudom, csak a világ legelső 64 bites mobil processzora, az felhasználói szempontból milyen különbséget hoz egy 3-ashoz vagy egy 4-eshez képest? :B

    A belső technikai újítások sem biztos, hogy kapásból észrevehetőek az egységsugarú júzer számára.

    Nézz utána miket tud a Kinect. Mivel tud többet egy XBOX ha használod a Kinectet vagy nem.

    Majd utána tedd mellé az ujjlenyomat olvasót, a 64 bites A6-ot, a dupla vakut (Ami még mind azt jelenti, hogy nem egy hanem kett 0,1 centes led van benne ...), a külön szenzor-adat értelmező chip-et, és nézd meg mennyivel tud többet tőle mint az elődjei, amelyekben nem voltak.

    Kamerát nem mondom mert az új Kinect is érzékelő és sebesség szempontjából fejlődött.

    Az viszont hogy egy 5-ös iphone annyiba kerül mint egy 4-es, az lehet annak a jele hogy bőven belefér az árazásba minden :) (Bár nem követem az áfón árakat, nem tudtam, hogy a 4-es is ilyen qrvára túl volt árazva ...)

    Life is shor...

  • mstills

    tag

    válasz DummyBoy #109 üzenetére

    Szerintem ne hasonlítsunk egy telefont egy konzolhoz. :) az árazáshoz meg annyit, hogy minden felsőkategóriás telefon kb. egy árról indul, csupán az iphone tartja az árát, míg a másik időközben felére esett.

    [ Szerkesztve ]

  • djgeg

    őstag

    válasz k.zsuzska1 #105 üzenetére

    Akkor miért nem veszel Xbox 360 mert neked nem tetszik a kinecttes Xbox One? Ja hogy az a régi széira? Dehát az iPhone 4/4S is...

    Világ legerősebb processzora... Ja persze... Utána néznél egy kicsit? 64 bittel meg pont, hogy kitörölhetjük a valagunk ... :| Szép, hogy ott van.. NA TUDOD ez a totál felesleges szar ami belekerült... Mert nem használja ki semmi jelenleg se a user se a szoftver... Jaaaa de ez nem felsleges, mert talán a jövőben úgy 1-2-3 év múlva lesz rá 64 bites oprendszer?!....
    Jaaa nem felesleges.

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • k.zsuzska1

    csendes tag

    válasz djgeg #111 üzenetére

    Xbox360 van ;)
    Az ios 7 mar fel van készítve 64bitre.
    Es a telo gyorsabb mint egy ötös, szoval a juzer is érzi :K

    (#109) DummyBoy: mar előttem is válaszoltak es az jon le a hsz-bol, hogy nem tudod h miről beszélsz sajnos :N
    Hiba hoz a kinect olyan újítást ami nem játékhoz kötődik ( gaz Fitness meg hang parancsok a multi task hoz )
    Amikor az osszes újítás az i5s eseten mind a telefon használatát javítja :U

    [ Szerkesztve ]

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mstills #107 üzenetére

    ebay.com :) Buy it now-ra bökve volt 420-ért is, bár most 500 - 550 körül vannak.

    A +16 GB memória az írd és mondd +16GB memória. Annyi, hogy nem 16-os, hanem 32-es chip van beforrasztva. Nem kell mindent túlmisztifikálni :)

    Rossz meglátás. Az MS ad egy játékkonzolt ami plusz még egy média center is. (A nem működő médiarendszer részéért nem kell pluszban fizetni, mint a Kinectért!) A játékosok kifejezésnél nem a pattanásos arcú tindédzser geekekre kell gondolni állandóan!

    Pár barátom kint él UK-ben, és ők mindent a 360-on keresztül néznek, azon TV-znek, youtube-oznak, sorozatokat néznek, stb. Nincs set top box, meg ilyenek. Élvezik és kihasználják a szolgáltatásokat.
    Az ottani Live is fényévekkel előttünk jár, és az még nem az US. Simán ki tudja próbálni bárki, csak egy UK acc kell hozzá.

    Vicces hogy csomószor előkerülnek az xbox "teljesen haszontalan" multimédiás szolgáltatásai, de mégis olyan kontextusban, hogy miért nem működnek nálunk ...
    Nos azért nem mert itt nincs fizetőképes kereslet, ugyanis mindent meg lehet oldani "olcsóbban".

    TV vásárlásnál hasonlóak az elvárásaink, de megnézted már hány komolyabb TV van amiben nincsenek benne az általam felsorolt (És általad is feleslegesnek tartott!) fícsörök? :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz k.zsuzska1 #112 üzenetére

    Az a baj, hogy szerintem Te még nem használtál Kinectet.

    Amellett, hogy nekem az első is van, és szeretem, elbohóckodom vele, amellett némi szimulátoros múlttal is rendelkezem, ahol bizony a hangutasítások és a mozgásérzékelés igen komoly pluszt ad a játékokhoz.

    PC-n jelenleg egy csomó komolyabb autó vagy repülőgép szimulátoros emberke monitorának tetején ott figyel a TrackIR (Vagy Freetrack...), és sokan közülük el sem tudják képzelni ezek nélkül a játékot.

    Vagy taktikai szimulációknál ott az ArmA, ahol az egérrel célzol, de közben szépt tudsz nézni, ki tudsz hajolni, le tudsz bújni, stb.

    A fejmozgás érzékelést ha jól tudom már a Forza 4-ben megoldották (Bár ahogy hallom nem a legjobban, de nézzük el neki, a Kinect 1-es kamerája nem a leggyorsabb ...), ez gondolom csak javulhat az 5-ben.

    A Battlefield 4-ben pedig azt ígérték, hasonlóan az ArmA-hoz megvalósítják, hogy ha ki akarok hajolni egy sarok mögül, azt Kinect-el is meg tudom majd tenni.

    Ezek olyan játékokhoz kapcsolódó újítások, amik jelenleg PC-n is csak a HC rétegnek elérhetőek.

    Fitnesszt meg nem leszólni, szvsz zseniális :)

    Ezekhez képest az hogy valami "picit" gyorsabb az minden csak nem újítás ... dedikált szenzor-adat értelmező chip? Semmi újítás nincs benne, az egyik legjobb kamera pedig egy szimpla JÓ kamera ... semmi extra.

    64 bites processzor??? Minek? Még PC-n sem sok minden használja ki a 64 bit előnyeit (Sőt ...) Arról meg végképp nem beszélnék, hogy a telefonban lévő 1GB memória nem az a mennyiség, ami igazán igényelné a 64 bites címzést :)

    Öreg kocka vagyok, engem nem etetnek meg a szép számok, a sok mag, sokbit és sokHz ...
    Még mindig úgy érzed hogy én vagyok az aki nem tudja miről beszél? ;)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mstills #110 üzenetére

    Teljesen igazad van, csak roppant magas laszti volt a beépített "felesleges" feature-ök esetén a Kinect ellen felhozni az új ájfónt :)

    Life is shor...

  • mstills

    tag

    válasz DummyBoy #113 üzenetére

    Ebay.com? 500-550 dollár környéke már önmagában annyi, mint nálunk. (127k) ehhez jön 27% áfa, vám, plusz ideküldetni biztosítással, ami megint annyi, mint a fél konzol. ajándék.

    Jó, akkor gondolj bele az Apple szempontjából: ki venne 16GB-osat, ha 5k-val lenne drágább a 2x akkora? vagy most komolyan azt várod, hogy az előállítási költséggel arányosan legyen drágább minden?

    A MS hatalmas hangsúlyt fektetett a multimédiás szolgáltatásokra, konkrétan ezekkel akarta eladni a konzolt. az a gond, figyelmen kívül hagyta az eredeti vásárlótábort, belerakott egy gyengébb hardvert, kötelezővé tette a kinect-et, ami a felhasználók töredékének kell, felárat kell fizetned, akár akarod, akár nem. ezt csűrheted, csavarhatod, negatívum. semmi gond nem lenne, ha opcionális lenne és lejönne az árból.
    amúgy meg akinek nem kell a kinect már pattanásos arcú tinédzser? nem látom az összefüggést.

    Ha meg tudja oldani a felsorolt dolgokat 360-on, akkor PS3-on is, tehát PS4-en is. van ugyan úgy netflix, stb. ez csak egy ellenérv az Xbox One-al szemben.

    [ Szerkesztve ]

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz gianni85 #96 üzenetére

    Használni lehet, hogy nem kötelező, de nélküle nem indul el a konzol. Tehát nem jó a példa.

    (#98) djgeg: Ennél azért tudsz te többet is.

    (#100) DummyBoy: Átjött az üzenet, nyugodj meg. A gond csupán annyi, hogy az aktuális csúcs szifonok ára mindig ugyanannyi, jelen esetben az ujjlenyomat olvasó nem drágítja.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • DummyBoy

    senior tag

    @mstills: Az volt a kérdés, kapható-e. A válasz: igen. Aki azon a területen él, ahol megjelent a PS4, az tud is venni, ha akar.

    Az apple cuccok magasan túlárazottak, szóval átfogalmazom: Ha egy körtefónból kihagyjuk a tökéletesen felesleges parasztvakításokat, mint a 64 bites proci, és az ujjlenyomatolvasó, akkor mindjárt lényegesen olcsóbb lesz, Ezt másik gyártó úgy oldja meg hogy mindet qrvára túláraz, így bármit csinálhat, az ár nem változik. Minden annyiba kerül amennyit adnak érte ... Ezt qrva jól csinálja az apple, ez tény.

    Előállítási költség? Mennyi egy Iphone 5? 168 dodó? Ezzel párhuzamosan szerinted teljesen elfogadható az, hogy az Apple szemszögéből nézem és +16GB mem az +33k? (Ami majdnem egy komplett telefon ára?)

    Akkor miért nem elfogadható az hogy az MS teljes rendszert akart csak kiadni,amelynek szerves része a multimédia és a Kinect? (Más kérdés, hogy lazítottak a dolgon, és a Box működik Kinect nélkül is ... de azt is el tudom képzelni, hogy az első csomag már folyamatban volt, mikor változtattak a dolgon, ezért nem lehet Kinect nélküli szettet kapni ... majd kiderül. )

    Végül pedig a játékosok: Játékos szempontból (Pont a Kinect miatt) az Xbox lényegesen több lehetőséget nyújt mint a PS4. Ez tény. A "játékosok" az eredeti vásárlótábor. Emellett multimédiás tekintetben is többet nyújt mint a PS4 ... és valszeg emiatt többe is kerül. Pont. Ezen nem értem mi olyan meglepő. Amellett, hogy játékos szempontból is többeknek lehet jobb választás az Xbox, úgy multimédiás szempontból is több embert vonzhat. Mert több benne a lehetőség.

    Akinek csak a pénz számít. az vesz PS4-et, mert olcsóbb és kész. De akinek annyira számít a pénz, az miért rohanna nextgen konzolt venni?

    Kevés olyan családost embert ismerek (főleg kisebb gyerekekkel) aki megbánta a Kinectet. Egy "tipikus pattanásos arcú tinédzser" geek biztos kevésbé értékeli ezt a lehetőséget, mint egy apuka. Erre gondoltam. (Van olyan haverom, aki többet ugrál előtte mint a kislánya :) )

    A lényeg: a komplett rendszer többet tud mint a konkurens, több benne a lehetőség mint a konkurensben, és többe kerül. Az más kérdés, hogy ha kiherélnéd a rendszert, akkor olcsóbb is lehetne. Ez is tény. De jelenleg csak a teljest lehet kapni, ami viszont logikus hogy többe kerül. Ez felesleges csűrni csavarni.

    És igen kétlem hogy a Live szolgáltatások olyan faszán mennének PS3-on, vagy PS4-en :) Ha igen, akkor elnézést, de biztos van oka, hogy mégsem a PS3-at nyüstölik otthon, hanem a BOX-ot. Netflix meg mindenre van, az nem mérvadó.

    @bLaCkDoGoNe: Amint fentebb is írtam: Már nem kötelező a Kinectet csatlakoztatni sem az One-hoz, és működik.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • mstills

    tag

    válasz DummyBoy #118 üzenetére

    Gratulálok. Nagyon mérvadó, hogy ebay-ről meg lehet szerezni többszörös áron, pár meggazdagodni kívánó embertől. Kár hogy ennek már semmi köze ahhoz, ahonnan indult ez a beszélgetés: a PS4-re hiány van.

    Nem tudom miért kell az Apple trollkodás ide is, számodra nem elfogadható: OK. Akadj fent ezen, de ne itt, nem érdekel senkit. (Zárójelben megjegyzem, hogy jelenleg egy más cégtől sem kapsz olyan felbontással szerelt laptopot, mint a retina MBP, unibody alu vázzal, 0,71 inch (körüli) vastagsággal, hasonló teljesítménnyel és akksi idővel, mini-display port-al. Air-hez hasonló paraméterekkel rendelkező ultrabookot szintén nem találsz olcsóbban. Mac Mini egy jó ár-érték arányú gép, házilag jól összerakni hatalmas macera és nem jössz ki olcsóbban. Na meg ha OSX kell teljesen mindegy mennyibe kerül egy PC, nem releváns. az iPhone pedig ugyan olyan áron indul, mint a legtöbb felsőkategória, csak tartja is. de zárjuk már le, nem tudom hogyan sikerült még egy konzolos topicban is előhozni az apple-t.)

    Játékos szempontból: akinek kell a kinect amúgy is, azt nem érinti, a játékosok legnagyobb része viszont kénytelen felárat fizetni. szerintem ezt zárjuk le itt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mstills #119 üzenetére

    500 dollár többszörös ár? Meggazdagodni kívánó embertől? Hiány?

    Egyszerűen még nem jelent meg itthon. Tudsz külföldről rendelni? Igen. Meg tudod vásárolni ott ahol már megjelent? Igen. Fix áron? Igen. Shopból? Igen.

    Az hogy a Coop-ban nem adják a párizsi mellé "pontoké", az még nem hiány. Onnan indult, hogy szerinted mindenhol lehet ONE-t kapni, PS4-et meg sehol. Ezt megcáfoltam. Aki akar, az tud venni.

    Az pedig igen bevett szokás, hogy egy komolyabb terméket csak bizonyos célországokban indítanak el először, majd később fokozatosan vezetik be mindenhol máshol. Ez segít a termelés optimalizálásában, valamint előzetes képet adhat a többi országba történő szállításkor. (Raktárköltségekről nem is beszélve ...)

    Azt is megtehették volna, hogy legyártanak 10-20 millát, és egyszerre beterítik vele a bolygót. Akkor aztán csőstől jött volna a gond. A most felmerülő hibákat valszeg bőszen próbálják kijavítani, így aki még vár, az legalább bízhat benne, hogy az ő szériája már kevésbé lesz "veszélyes" mint a 0 day vásárlóké.

    Az Apple részek nem neked szóltak, nem is én hoztam fel, csak lecsaptam a magas labdát, de mivel te is hozzászóltál, ezért neked írtam vissza. De csak ennyi. Kollégámnak volt MacBook-ja, nagyon szerette, ugyanis a fotós hobbijához szuper volt, csupán minden más céges feladatra volt alkalmatlan :) Másik ismerős zenész, a zenék szerkesztéséhez ő is Apple gépet használ. Nem vitatom el, hogy vannak olyan célcsoportok, akiknek nagyon jók ezek a termékek, de ők bizony nem a nagy átlag :) Mert azért minden másra PC-t használnak. Nem akarok kötekedni a példáddal kapcsolatban, ha 1-2 hónappal ezelőtt megkéreznek, hogy tudnék-e bármi indokot mondani, ami alapján ÉN apple terméket vásárolnék, akkor lett volna 1, mert párom nagyon szereti a Plants vs Zombies-t, és a második rész akkor még csak IOS alatt volt elérhető ... de azóta ez is ugrott.

    Ami miatt érdekes ez a dolog, hogy ennek a topiknak az eredeti témája az, hogy az MS lépett egy igen szépet, és a hibás konzolok mellé cserébe a kellemetlenségekért, ad egy játékot ingyen. Ami akár honnan is nézzük, becsülendő. És jó magyar szokás szerint szét lett trollkodva.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • mstills

    tag

    válasz DummyBoy #120 üzenetére

    Minden másra PC-t használnak? már bocsi, de az ilyen hozzászólások miatt nem tudlak komolyan venni. és hogy jön ide a plants vs. zombies? osx vs ios. mindegy, szerintem úgysem jutunk közös nevezőre semmivel kapcsolatban. :R

    Az ingyen játék pedig tényleg nagyon kedves gesztus.

    [ Szerkesztve ]

  • djgeg

    őstag

    válasz mstills #121 üzenetére

    Egy mai üzleti környezetben szart se érsz az apple termékekkel az esetek többségében. Azért meg venni egy jó drága macet, hogy utána Windows licenct vegyél és azt használd a munka részére k nagy baromság... Nálunk a cégnél, nagy "divatja" van az apple termékeknek... Végre elértem, hogy nem veszünk több macbook ot... Csak azért mert olyan szép... mert kb mindegyiknek vehettük a munkára a licenceket, vagy virtuális gépként futtatva,(ami k szar...) vagy épp simán OS ként Windows... Jó móka gondolhatod...
    Egy mai pénzügyi stb stb világban, a sok OS függő fejlesztés stb stb világában, nincs létjogosultságuk.
    Olyan cégekről beszélünk mai napig amik xy millákat öltek fejlesztésbe a múltban... nem fog mindent átszabni mert most szépen fut az apple szekere és nagy a hipeja.

    IOS azért más tészta, az normálisan ellátja arra mire kelhet... de macbook osx el, felejtős rengeteg helyen.
    A Kolléga meg "alapján ÉN apple terméket vásárolnék" nem egyenlő az OSX el...

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák