Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz BlackSoft #29 üzenetére

    Furcsa, hogy ennyi év után még mindig meglep, hogy mennyi professzionális piaci elemző írdogál egész álló nap ezeken a fórumokon. :D

    A PS4 megnyerte a konzolháborút? 1 héttel a megjelenés után?

    A Ph! nem attól szakmai fórum - oldal, hogy mindenki aki ide ír vagy itt olvasgat az szakértő az adott témában. A témája miatt az.

    A rengeteg helyi szakértő közül nagyjából 99%-nak abszolút lövése sincs a komolyabb szakmai dolgokról, csak úgy tesz, és úgy beszél mintha lenne.

    És itt az a baj, hogy ha pár teljesen analfabéta ugyanazt a baromságot fütyüli, akkor a birka nép utánuk megy, és a pár hozzáértő nemes egyszerűséggel nem tud kitűnni közülük.

    A kérdés: Azok "akik a legtöbben egyetértenek abban, hogy a PS4 megnyerte a konzolháborút", ők vajon a szakértők, vagy ők lehetnek a birka nép?

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz BlackSoft #50 üzenetére

    Számokat adj, linket is természetesen, blikk nem játszik, valamint egy minimális tanúbizonyságot, hogy megértetted amit írtam!

    A magyarok 80%-a azért szavaz a PS4-re mert több gigaflopsz és -30 ropi. Természetesen a gigaflopfszot nem tudja mit jelent,de látványos a különbség, a 30 rongy meg jól jöhet még bármikor.

    Én személy szerint vennék mindkettőt, de nem teszem mert felesleges. Azon kevesek közé tartozom, akik várnak még fél évet, megvárják hogyan alakulnak a dolgok, és majd újra előveszik a kérdést.

    A "Sok tekintetben jobb" részt is kivesézték már sokan, az egész csak attól függ, hogy az a sok tekintet milyen irányból nézi az adott kérdést.

    SZÁMOMRA pl: és ez szimplán magánvélemény, de a PS4 gyengébb játékfelhozatallal rendelkezik (Titanfall, Halo, és Forza érdekelne leginkább, a többi pedig multiplatform, szóval mindegy.), nincs Kinect, és a szolgáltatásaiban is gyengébb. (Amelyek közül sok talán sosem fog működni itthon, de hátha ... )

    Ettől függetlenül nem kiáltom a világba hogy az One megnyerte a konzolháborút!

    Trollkodhatnék ezzel simán a "gyorsabban kelt el az első 1 milla box mint ps" topikban ... Vagy vigyorogva fröcsöghetném, hogy jellemző, hogy az XBOX-ban is kapásból a Sony cucc szarik be :D

    De nem teszem. Ez messze nem lefutott meccs még. Igen sok idejük van még arra, hogy lejátsszák ezt a meccset. Én sok sikert kívánok mind a két kiadónak, mert amíg ők sikeresek, addig mi is jól járunk, függetlenül attól, melyik konzolra is tettük le a voksunkat.

    Csak hülyeségből kellene kevesebb, mert van akit megvezethet!

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz BlackSoft #59 üzenetére

    Nagyon csúnyán elvitte? 1 héttel korábban debütált, mégis a bokszból adtak el gyorsabban többet.

    Többet adtak el belőle? Persze, 1 héttel korábban kezdtek ...

    De ezen kívül nem sok szó esik az eladásokról ...

    Hogy mikor fog eldőlni ez a kérdés? Majd amikor a next nextgen kijön ... talán :)

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz DummyBoy #62 üzenetére

    Mármint gyorsabban adott mennyiséget ... elsakkoztam :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mstills #87 üzenetére

    Van egy kis gond az egész levezetéssel ... mégpedig az, hogy érdekes módon mindenhol az szerepel, hogy eladták azt az 1 millió boxot ... Sehol sem írják, hogy ez kamu lenne ... pedig annak nagy lenne a hírértéke.

    Persze egy egységsugarú ph! fórumozó tudja hogy ez nem igaz, az MS hazudik, így bukott az egész mutatvány. Csakhogy ennyi erővel a Sony is hazudhatott, nem?

    Csak mert röpke 2 perc guglizás után, ha nagyon akarnék, akkor tudnék venni PS4-et ...

    Szóval az "objektivitás" egy kicsit elcsúszott most. Mondjuk nem meglepő, csak érdekelne, mire jó :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz k.zsuzska1 #92 üzenetére

    Dehogynem!!!

    Ha új ájfónt akarnék venni (Aránylag kicsi az esélye, max ha a sör mellé adják ajándékba ...), akkor rámerőltetné az ujjlenyomat olvasót!

    Azért lássuk picit a fától az erdőt. A Kinect a rendszer része. Nem kötelező használni, de nélküle pár dolog nem elérhető, és ezen szolgáltatások nagy része csak bővülni fog.

    Hihetetlen divat lett ez a kinect hiszti, viszont ha most elkezdenénk összeszedni a normál elektronikai eszközökbe teljesen feleslegesen belesz@rt fícsöröket, akkor kiváncsi lennék mikorra érnénk el a kinectig ...

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz bLaCkDoGoNe #95 üzenetére

    Cserébe viszont ki kell fizetnem egy számomra tökéletesen júzlessz fícsör almásított árát ... hurrá!!!

    Látom átment az üzenet rendesen ...

    Ahogy előttem is írták, Kinectet sem kötelező használni, csak a sokak által szidott, teljesen "júzlessz" fícsörök száma sokkal nagyobb, és előfordulhat, hogy pár embernek mégsem lesz egyik-másik ilyen fícsör teljesen haszontalan.

    De azért köszönöm, hogy megpróbáltál hozzájárulni a világlátásom szélesedéséhez :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mstills #94 üzenetére

    Ebay-en nem egy retaliernél kapható, 400 USD és felette, természetesen nem a 7-800 dodós akcióhősök ajánlatait néztem :) Néztem valami stock informer oldalt is, ahol egymás mellé voltak téve, PS4 és One, de mindkettőre ebay-t írta csak "in-stock"-nak.

    De ugye nem hiszed el, hogy az ujjlenyomat olvasó elektronika + SW teljesen ingyen került bele az ájfónba?
    Abba az ájfónba, amiben 16GB memória 33 ezres árkülönbséget jelent?

    Ezt nem neked címzem, csak úgy általánosságban jegyzem meg: A Kinectet nagy divat fikázni, viszont aki kicsit is jobban odafigyel rá, az látja, hogy az elektronikus szórakoztatás világában az elmúlt évek egyik legígéretesebb kezdeményezése (A RIFT mellett). Csak szar mert májkroszoft, meg minden ... De mivel az Apple most vette meg a Kinect szenzorának a fejlesztőjét, ha Ő fog kijönni a hasonló megoldásával, akkor hihetetlen forradalmi újításként fog tündökölni mindenhol, mint az elmúlt 30 év legnagyobb ötlete!

    Az MS egy komplett rendszert ad el, aminek része a Kinect. Ha akarod használod, ha nem akarod, akkor meg nem. És bizony lényegesen komolyabb "újítás" mint egy telefonos ujjlenyomat olvasó szenzor (Főleg mivel laptopokon már ezer éve van ...)

    A legjobb példa a ráerőltetésre: Mekkora az esélye, hogy ha most akarnék komolyabb LCD TV-t venni, akkor meg tudnám venni számomra teljesen haszontalan "Smart" és "3D" képességek nélkül olcsóbban?

    @k.zsuzska1: Izé ... Isten ments hogy leálljak hölgyekkel vitatkozni, de az ujjlenyomat olvasó 1-etlen 1 dolgot tud ... ujjlenyomatot olvasni. Ha nem használom akkor az új ájfón egyetlen komolyabb újítását kapásból ki is lőttem ... nemdebár?

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz k.zsuzska1 #105 üzenetére

    Ezeket tudom, csak a világ legelső 64 bites mobil processzora, az felhasználói szempontból milyen különbséget hoz egy 3-ashoz vagy egy 4-eshez képest? :B

    A belső technikai újítások sem biztos, hogy kapásból észrevehetőek az egységsugarú júzer számára.

    Nézz utána miket tud a Kinect. Mivel tud többet egy XBOX ha használod a Kinectet vagy nem.

    Majd utána tedd mellé az ujjlenyomat olvasót, a 64 bites A6-ot, a dupla vakut (Ami még mind azt jelenti, hogy nem egy hanem kett 0,1 centes led van benne ...), a külön szenzor-adat értelmező chip-et, és nézd meg mennyivel tud többet tőle mint az elődjei, amelyekben nem voltak.

    Kamerát nem mondom mert az új Kinect is érzékelő és sebesség szempontjából fejlődött.

    Az viszont hogy egy 5-ös iphone annyiba kerül mint egy 4-es, az lehet annak a jele hogy bőven belefér az árazásba minden :) (Bár nem követem az áfón árakat, nem tudtam, hogy a 4-es is ilyen qrvára túl volt árazva ...)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mstills #107 üzenetére

    ebay.com :) Buy it now-ra bökve volt 420-ért is, bár most 500 - 550 körül vannak.

    A +16 GB memória az írd és mondd +16GB memória. Annyi, hogy nem 16-os, hanem 32-es chip van beforrasztva. Nem kell mindent túlmisztifikálni :)

    Rossz meglátás. Az MS ad egy játékkonzolt ami plusz még egy média center is. (A nem működő médiarendszer részéért nem kell pluszban fizetni, mint a Kinectért!) A játékosok kifejezésnél nem a pattanásos arcú tindédzser geekekre kell gondolni állandóan!

    Pár barátom kint él UK-ben, és ők mindent a 360-on keresztül néznek, azon TV-znek, youtube-oznak, sorozatokat néznek, stb. Nincs set top box, meg ilyenek. Élvezik és kihasználják a szolgáltatásokat.
    Az ottani Live is fényévekkel előttünk jár, és az még nem az US. Simán ki tudja próbálni bárki, csak egy UK acc kell hozzá.

    Vicces hogy csomószor előkerülnek az xbox "teljesen haszontalan" multimédiás szolgáltatásai, de mégis olyan kontextusban, hogy miért nem működnek nálunk ...
    Nos azért nem mert itt nincs fizetőképes kereslet, ugyanis mindent meg lehet oldani "olcsóbban".

    TV vásárlásnál hasonlóak az elvárásaink, de megnézted már hány komolyabb TV van amiben nincsenek benne az általam felsorolt (És általad is feleslegesnek tartott!) fícsörök? :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz k.zsuzska1 #112 üzenetére

    Az a baj, hogy szerintem Te még nem használtál Kinectet.

    Amellett, hogy nekem az első is van, és szeretem, elbohóckodom vele, amellett némi szimulátoros múlttal is rendelkezem, ahol bizony a hangutasítások és a mozgásérzékelés igen komoly pluszt ad a játékokhoz.

    PC-n jelenleg egy csomó komolyabb autó vagy repülőgép szimulátoros emberke monitorának tetején ott figyel a TrackIR (Vagy Freetrack...), és sokan közülük el sem tudják képzelni ezek nélkül a játékot.

    Vagy taktikai szimulációknál ott az ArmA, ahol az egérrel célzol, de közben szépt tudsz nézni, ki tudsz hajolni, le tudsz bújni, stb.

    A fejmozgás érzékelést ha jól tudom már a Forza 4-ben megoldották (Bár ahogy hallom nem a legjobban, de nézzük el neki, a Kinect 1-es kamerája nem a leggyorsabb ...), ez gondolom csak javulhat az 5-ben.

    A Battlefield 4-ben pedig azt ígérték, hasonlóan az ArmA-hoz megvalósítják, hogy ha ki akarok hajolni egy sarok mögül, azt Kinect-el is meg tudom majd tenni.

    Ezek olyan játékokhoz kapcsolódó újítások, amik jelenleg PC-n is csak a HC rétegnek elérhetőek.

    Fitnesszt meg nem leszólni, szvsz zseniális :)

    Ezekhez képest az hogy valami "picit" gyorsabb az minden csak nem újítás ... dedikált szenzor-adat értelmező chip? Semmi újítás nincs benne, az egyik legjobb kamera pedig egy szimpla JÓ kamera ... semmi extra.

    64 bites processzor??? Minek? Még PC-n sem sok minden használja ki a 64 bit előnyeit (Sőt ...) Arról meg végképp nem beszélnék, hogy a telefonban lévő 1GB memória nem az a mennyiség, ami igazán igényelné a 64 bites címzést :)

    Öreg kocka vagyok, engem nem etetnek meg a szép számok, a sok mag, sokbit és sokHz ...
    Még mindig úgy érzed hogy én vagyok az aki nem tudja miről beszél? ;)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mstills #110 üzenetére

    Teljesen igazad van, csak roppant magas laszti volt a beépített "felesleges" feature-ök esetén a Kinect ellen felhozni az új ájfónt :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    @mstills: Az volt a kérdés, kapható-e. A válasz: igen. Aki azon a területen él, ahol megjelent a PS4, az tud is venni, ha akar.

    Az apple cuccok magasan túlárazottak, szóval átfogalmazom: Ha egy körtefónból kihagyjuk a tökéletesen felesleges parasztvakításokat, mint a 64 bites proci, és az ujjlenyomatolvasó, akkor mindjárt lényegesen olcsóbb lesz, Ezt másik gyártó úgy oldja meg hogy mindet qrvára túláraz, így bármit csinálhat, az ár nem változik. Minden annyiba kerül amennyit adnak érte ... Ezt qrva jól csinálja az apple, ez tény.

    Előállítási költség? Mennyi egy Iphone 5? 168 dodó? Ezzel párhuzamosan szerinted teljesen elfogadható az, hogy az Apple szemszögéből nézem és +16GB mem az +33k? (Ami majdnem egy komplett telefon ára?)

    Akkor miért nem elfogadható az hogy az MS teljes rendszert akart csak kiadni,amelynek szerves része a multimédia és a Kinect? (Más kérdés, hogy lazítottak a dolgon, és a Box működik Kinect nélkül is ... de azt is el tudom képzelni, hogy az első csomag már folyamatban volt, mikor változtattak a dolgon, ezért nem lehet Kinect nélküli szettet kapni ... majd kiderül. )

    Végül pedig a játékosok: Játékos szempontból (Pont a Kinect miatt) az Xbox lényegesen több lehetőséget nyújt mint a PS4. Ez tény. A "játékosok" az eredeti vásárlótábor. Emellett multimédiás tekintetben is többet nyújt mint a PS4 ... és valszeg emiatt többe is kerül. Pont. Ezen nem értem mi olyan meglepő. Amellett, hogy játékos szempontból is többeknek lehet jobb választás az Xbox, úgy multimédiás szempontból is több embert vonzhat. Mert több benne a lehetőség.

    Akinek csak a pénz számít. az vesz PS4-et, mert olcsóbb és kész. De akinek annyira számít a pénz, az miért rohanna nextgen konzolt venni?

    Kevés olyan családost embert ismerek (főleg kisebb gyerekekkel) aki megbánta a Kinectet. Egy "tipikus pattanásos arcú tinédzser" geek biztos kevésbé értékeli ezt a lehetőséget, mint egy apuka. Erre gondoltam. (Van olyan haverom, aki többet ugrál előtte mint a kislánya :) )

    A lényeg: a komplett rendszer többet tud mint a konkurens, több benne a lehetőség mint a konkurensben, és többe kerül. Az más kérdés, hogy ha kiherélnéd a rendszert, akkor olcsóbb is lehetne. Ez is tény. De jelenleg csak a teljest lehet kapni, ami viszont logikus hogy többe kerül. Ez felesleges csűrni csavarni.

    És igen kétlem hogy a Live szolgáltatások olyan faszán mennének PS3-on, vagy PS4-en :) Ha igen, akkor elnézést, de biztos van oka, hogy mégsem a PS3-at nyüstölik otthon, hanem a BOX-ot. Netflix meg mindenre van, az nem mérvadó.

    @bLaCkDoGoNe: Amint fentebb is írtam: Már nem kötelező a Kinectet csatlakoztatni sem az One-hoz, és működik.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mstills #119 üzenetére

    500 dollár többszörös ár? Meggazdagodni kívánó embertől? Hiány?

    Egyszerűen még nem jelent meg itthon. Tudsz külföldről rendelni? Igen. Meg tudod vásárolni ott ahol már megjelent? Igen. Fix áron? Igen. Shopból? Igen.

    Az hogy a Coop-ban nem adják a párizsi mellé "pontoké", az még nem hiány. Onnan indult, hogy szerinted mindenhol lehet ONE-t kapni, PS4-et meg sehol. Ezt megcáfoltam. Aki akar, az tud venni.

    Az pedig igen bevett szokás, hogy egy komolyabb terméket csak bizonyos célországokban indítanak el először, majd később fokozatosan vezetik be mindenhol máshol. Ez segít a termelés optimalizálásában, valamint előzetes képet adhat a többi országba történő szállításkor. (Raktárköltségekről nem is beszélve ...)

    Azt is megtehették volna, hogy legyártanak 10-20 millát, és egyszerre beterítik vele a bolygót. Akkor aztán csőstől jött volna a gond. A most felmerülő hibákat valszeg bőszen próbálják kijavítani, így aki még vár, az legalább bízhat benne, hogy az ő szériája már kevésbé lesz "veszélyes" mint a 0 day vásárlóké.

    Az Apple részek nem neked szóltak, nem is én hoztam fel, csak lecsaptam a magas labdát, de mivel te is hozzászóltál, ezért neked írtam vissza. De csak ennyi. Kollégámnak volt MacBook-ja, nagyon szerette, ugyanis a fotós hobbijához szuper volt, csupán minden más céges feladatra volt alkalmatlan :) Másik ismerős zenész, a zenék szerkesztéséhez ő is Apple gépet használ. Nem vitatom el, hogy vannak olyan célcsoportok, akiknek nagyon jók ezek a termékek, de ők bizony nem a nagy átlag :) Mert azért minden másra PC-t használnak. Nem akarok kötekedni a példáddal kapcsolatban, ha 1-2 hónappal ezelőtt megkéreznek, hogy tudnék-e bármi indokot mondani, ami alapján ÉN apple terméket vásárolnék, akkor lett volna 1, mert párom nagyon szereti a Plants vs Zombies-t, és a második rész akkor még csak IOS alatt volt elérhető ... de azóta ez is ugrott.

    Ami miatt érdekes ez a dolog, hogy ennek a topiknak az eredeti témája az, hogy az MS lépett egy igen szépet, és a hibás konzolok mellé cserébe a kellemetlenségekért, ad egy játékot ingyen. Ami akár honnan is nézzük, becsülendő. És jó magyar szokás szerint szét lett trollkodva.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák