Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz lezso6 #29 üzenetére

    Ez most eléggé szőrszálhasogatás.
    Semmilyen kellően újszerűnek ható, akár elméleti akár gyakorlati felfedezés nem úgy indul, hogy ne scf-fi-nek, sőt, ne idiótaságnak tűnjön elsőre.
    Atomok létezése? Sötét anyag, génszerkesztés?
    Egyik se segít most a krumplitermésen.

    Ha Föld nélkül is önellátó Maros szeretnél akkor azt hol kell elkezdeni? Kb. ugyanitt.
    Ha meg jön a köv. vírus és kipusztulunk akkor ez és sok más is a hülyeség kategóriába süllyed, csak virológiával kellett volna foglalkozni. De ez csak utólag derül ki. :)

  • szmörlock007

    aktív tag

    válasz lezso6 #29 üzenetére

    "Szerintem a Mars téma jó meg minden, de most azzal foglalkozni olyan, mintha ha égne a házam, én meg nekiállnék ráépíteni még egy emeletet arra az esetre, hogy ha esetleg nem sikerülne eloltani tüzet."

    Nem. Ez elég téves következtetés. A helyes az, hogyha kigyullad a házad, valahol messzebb van egy másik, amiben tökéletesen megvagy. Ha van 2 bolygód, és az egyikkel valami történik, akkor a másik még ott van.
    Ez a "messze van mire lesz belőle valami szóval el sem érdemes kezdeni" mentalitás meg elég vicces dolog ám, ennyi erővel a Cpu-k tervezése is anno nagyon messze volt a széles körben használatostól, el se kellett volna kezdeni. De ugyanígy akkor a kvantumszámítógékep meg hasonló kutatások is teljesen feleslegesek, mert messze vannak még nem? Nem is értem mit akartál ezzel mondani. Az űrkutatásnak az emberiség szempontjából bizony több értelme van, mint legyártani még x db sorozatot meg játékot pár milliárdból, vagy kiadni a századik okostelefont ami kicsit többet tud mint az eddigiek. Szomorú, hogy sok ember mennyire szűk látókörű, és ha valamilyen fejlesztés nem arról szól, hogy neki kényelmesebb legyen az élete vagy olcsóbb legyen valami akkor az hülyeség, és amúgy is van fontosabb dolog is. Mondjuk ezen hihetetlen fontos dolgokra én is kíváncsi lennék, amik miatt egyeseket zavar, hogy a SpaceX létezik és pénzt raknak bele.

    Amúgy meg teljesen logikus, hogy több bolygón kell megkapaszkodni az emberiségnek. Utána több csillagrendszerben stb. Éhezés, meg szegénység meg szar dolgok meg mindig lesznek, de azokra nem az űrkutatástól kéne elvenni a pénzt amire amúgy is sokkal kevesebbet költünk mint kéne, hanem a teljesen értelmetlen dolgoktól.

Új hozzászólás Aktív témák