Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Álljunk már meg egy pillanatra!
    Kit érdekel, hogy a Disney mit mond? A Disney még rohadtúl semmit nem tett le az asztalra. Nem ők fogják megmondani, hogy mi a Star Wars saga része. Egy igazi SW rajongó saját egyéni ízlése szerint dönti el, hogy számára mi tartozik bele az SW univerzumba és mi nem.
    Hiába vergődik itt a Disney, hogy most majd ők megreformálják a SW univerzumot. Lehet, hogy úgy elb*szák a VII. részt, hogy minden valamire való rajongó elpártol az SW-től, és inkább halottnak tekinti a franchise-t. Lehet, hogy a Disney úgy meghurcolja a Star Wars nevet, hogy azt nehéz lesz megemészteni. Akkor meg teljesen mindegy, hogy mit mondanak.
    Rég volt szó a SW-ről, kell a reklám, kicsit felbolygatták az álló vizet. Erről van csak itt szó.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bolondember #6 üzenetére

    Ők maximum azt mondják meg, hogy ők milyen kánon alapján alakítják a történetet. Szerinted azok akik elolvasták a Thrawn-trilógiát (Timothy Zahn), a Han Solo trilógiát (A. C. Crispin), az X-szárnyúak sorozatot azok majd most gyorsan elfelejtik, kitörlik az emlékezetükből mert a Disney úgy "parancsolt"? Nevetséges. Nem elég, hogy a Star Wars univerzummal kapcsolatban nem tett le semmi a Disney, de a sci-fi műfajban sem!

    Ez a kánon átalakítás arra ment csak ki, hogy a továbbiakban azt csináljanak a Star Wars névvel amit akarnak. De semmi értelme ennek a bejelentésnek, hiszen ez nélkül is azt csináltak volna amit akarnak. Nem fogadják el a könyveket, játékokat mert nekik nem tetszik. És lehet szépen át is írnak mindent, a kérdés csak az, hogy ez miként fog elsülni. Lehet az nem tetszett nekik, hogy a Jawa-k és a buckalakók nem voltak elég "édi-bédik" és nem fért volna bele a Disney féle 10éves korosztályba, nem tudtak volna millió kis buckalakó plüss-t eladni. :) (persze ezeket a fajokat nem törölték azt vágom) A Disney nem biztos, hogy csak a meglévő történeteket felejti el, mi van ha az egész univerzumot a saját arculatához megfelelőre akarja formálni?

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz alevan #18 üzenetére

    Jogos amit írsz. Akkor a régi saga meg marad "old" nak, és amit a Disney csinál az egy új éra. Viszont akik az old saga-t "átélték", azoknak nehéz lesz meg nem történtként kezelni. Muszáj lesz, de a régi SW fanoknak nehéz lesz. Mondjuk az is tény, hogy a Disney nem a régi fanok kedvében kíván járni, ő még nagyobb közönség felé fordul.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #21 üzenetére

    Mondom, hogy értem én a reboot-ot. Csak arra gondoltam, hogy a régivágású SW fanok részére nehéz meg nem történté tenni a dolgokat. Tudom, hogy kevés volt az igazán minőségi kiegészítő történet, de azért volt. Szerintem az SW fanok akarva akaratlanul a meglévő történetekhez fogják hasonlítani azokat a történeteket amiket a Dinsey csinál.

    Nem azt akartam mondani, hogy a Disney-nek nincs joga kitörölni ezeket. Csak azt, hogy sokaknál ez nem fog megtörténni. Hiába mondja azt a Disney, hogy delete. Attól még az élmények, az olvasott, vagy játszott emlékek megmaradnak. És ezzel a Disney nem tud mit csinálni.

    (#22) csibe1

    "Másrészt remélem, hogy nem fordul át eszetlen pénzhajhászásba a dolog, mert "Star Wars aztán úgyis megveszik, főleg mert nincs más" jelszóval.
    Jó lenne megint a Star Wars univerzumban játszodó minőségi, érdekes játékokat látni a kiadóktól.."

    Pedig képzelheted, hogy a Disney nem azért vette meg a jogokat mert ők annyira szívükön viselik a SW univerzumot, és nem akarták hagyni parlagon heverni. Ezek minden egyes centet kicsikarnak majd ebből a névből amit lehet. Bár ez nem újdonság, Lucas is ugyan ezt tette.

    Én bármit elfogadok majd az új filmel kapcsolatban, úgy fogom nézni, hogy tudom ez már nagy tömegnek szól nem a vérbeli SW fanoknak. De egy dolgot nem fogok tudni elfogadni, ha telepakolják az univerzumot Jar-Jar féle bolond, édibédi lényekkel. Azt akarom, hogy ezt a filmet majd én is élvezzem ne csak a fiam. :)

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz csibe1 #25 üzenetére

    Értettem, hogy te is arra gondolsz.

    Arra leszek még kíváncsi, hogy a filmek mennyire lesznek sötét hangulatúak, borúsak. Mivel az univerzum szerves része a sötét oldal, így nagyon fontos ennek a jó tálalása. Az a baj, hogy a Disney név hallatán hajlamos vagyok arra gondolni, hogy tényleg gyerekeknek akarnak filmet csinálni. Pedig ez nem feltétlenül van így. De kicsit előítéletes vagyok. :) Remélem hiába.

    Ezt írtam már a filmtopikban, hogy a Disney tulajdona a Miramax stúdió. És mint tudjuk a Miramax elég jó viszonyt ápol Tarantino-val (igaz 2004 óta Tarantino inkább a Weinstein Company-val dolgozik). Jöhetne egy Boba Fett féle Tarantino agymenés. (komolyan!)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz br.rak #28 üzenetére

    Teljesen érthető. +18: Furcsa is lenne ha a be speedezett Chewbacca magáévá tenné a beketaminozott és ginázott Leila hercegnőt tatooinei naplementében. Nem igazán férne bele az még a régi kánonba sem, nem hogy a PG13-ba! Meg aztán azt a lego playsettet se lenne könnyű eladni a kisgyerekek számára. ;]

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz br.rak #30 üzenetére

    Kétlem, hogy a Disney tervezne valamit a Detours-al.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz br.rak #34 üzenetére

    Én nem így tennék. Én nem vagyok egy pénzéhes köcsög. Lehet azért mert sose voltam gazdag. Én ha tudok önzetlenül segítek másokon is. És jobban becsülöm a dolgok eszmei értékét, nem mindenről az jut eszembe, hogy mennyit tudnék vele keresni.

    Persze ez teljesen más ha egy cég szempontjából nézzük a dolgot ami profit által működik. Ha nincs profit, nincs új film se. Nincs mit visszaforgatni és új részeket gyártani. Csak a probléma az, hogy Hollywood-ban fullba nyomják már a kretént...

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz GrmnShepherd #42 üzenetére

    Érthetetlen :D

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák