Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz .LnB #13 üzenetére

    Ez a kánon átalakítás arra ment csak ki, hogy a továbbiakban azt csináljanak a Star Wars névvel amit akarnak. De semmi értelme ennek a bejelentésnek, hiszen ez nélkül is azt csináltak volna amit akarnak. Nem fogadják el a könyveket, játékokat mert nekik nem tetszik.

    Ha belegondolsz, azért ebben van valami. Az egész Star Wars egy mozifilm-sorozatként kezdte az életét, az EU ezt gondolta tovább. Hajdan sem volt semmi konzisztencia az egészben, és ez eléggé rányomta a bélyegét az egész világra. Lásd az egyre csak növekvő számú Executor-osztályú szuper-csillagrombolók esete, meg a még nála is nagyobb Sovereign- és Eclise-osztályú szuper-csillagrombolók, mert hát mindig túl kell szárnyalni az elődött... :(((

    Ha komolyan gondolják a folytatást, akkor az EU-t a kukába kell dobni, és tiszta lappal indulni, különben a fenti, mint említettem, nem konzekvens, és szétforgácsolódott világ megköti a kezüket, és folyamatosan jönnének a rajongók, hogy dehát az X regény Y részében ez nem így volt, és a Z képregény meg mindkettőnek ellentmond.

    Így nem lehet értelmesen továbbépíteni a Star Wars világát, szóval személy szerint én örülök, hogy meglépték ezt. Az, hogy voltak jó (és sajnos nagyon sok kevésbé jó) EU novella, ezt még nem befolyásolja, lehet alternatív idővonalként értelmezni...

    A Disney nem biztos, hogy csak a meglévő történeteket felejti el, mi van ha az egész univerzumot a saját arculatához megfelelőre akarja formálni?

    Nálam először a Rebels verte ki a biztosítékot, de gyorsan kicseréltem, mert eszembe jutott, hogy előtte még Lucas égisze alatt hozták ki a Clone Wars sorozatot, ami ugyanolyan gáz volt szerintem....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák