Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz alevan #9 üzenetére

    Jó, akkor adjanak ki egy hivatalos közleményt, hogy ez és ez történt. De nincs ilyen, mert Kojimát letiltották hogy interjút adjon, sőt azt is megmondják neki, hogy milyen rendezvényekre mehet reklámozni a játékát (E3-at miért nem engedték neki? ), Konami meg kiadott egy sablon tájékoztatót, hogy nincs semmi gond, folytatódik az MGS 5 fejlesztése, mindenre odafigyelnek rendesen. A Silent Hills kaszát a mai napig nem magyarázták meg.

    "Olvasgattam a neten és elvileg a Kojima Productions alig-alig hozza vissza a pénzt amit elvisz. Ami azért CEO szemmel nézve nem valami fényes dolog."

    Ez mondjuk érdekes dolog. Nem vagyok benne az iparági vezetőségi dolgokban, de ezt egy pár tárgyalással vagy átszervezéssel miért nem lehet megoldani?

    "Azért az nem biztos, hogy gyerekes a Konami."

    Tudatos üzleti döntés vajon, hogy a gyártó céget nevét és logóját leveszik a saját játékuk borítójáról? Kizárt.

    Live-Die-Respawn

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz alevan #11 üzenetére

    "Engem csak az zavar, hogy főleg külföldi oldalakon (de ha a trendeket figyeljük, akkor majd a belföldieken is)már a sátánnal egy néven emlegetik a Konami-t, Kojimát pedig istenítik."

    Talán nem kellett volna a Konaminak lelőnie a Silent Hillst, a korábban bejelentett Zone of Enders 3-at, plusz a nagy földrengés után a még be sem jelentett titkos projectet. Ezeket mind a Konami lőtte le, amiért joggal haragudnak az emberek.

    Mindezt úgy, hogy Kojima a Konami alelnöke volt...

    Mindegy, lényegében sok dolog van itt még a háttérben, és szerintem max év végén tudjuk meg max az igazságot, miután Kojima szerződése lejár...(vagy akkor sem)

    Mindegy, megyek Gamescomra, ha oda mégis elengedik, próbálok egy közös fotót csinálni majd vele. :)

    "És hogy legyen egy összeesküvés elmélet is: Lehet, hogy ezeket az infókat pont Kojima szivárogtatta ki, és a boritóképről is ő szedte le a logót, hogy jobb tárgyalási alapja legyen a Konami-val a játékosközösség nyomására. Valljuk be, nem lehetetlen."

    Kojima nagy troll, de ezt még tőle sem tudnám elképzelni. D:

    [ Szerkesztve ]

    Live-Die-Respawn

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz alevan #11 üzenetére

    Ez nem Kojima-Konaim unikum, a gamerek szemében a nagy kiadók mindig a sátán helytartói, Kojima meg a MGS széria atyja, persze, hogy toronymagasan Kojima mellett fog kiállni a közösség, egyszerűen így működik a szimpatizálás. Ha éppen nem Kojimáról lenne szó, hanem mondjuk ken Levine-ről, ugyanez lenne a végeredmény.

    Hogy mi az igazság, talán sosme fog kiderülni. Az viszont szerintem biztos, hogy a mit sem sejtő külvilág számára hihetetlen gyerekesen kezeli a Konami ezt az ügyet. Ezt pedig nekik is érzékelniük kellene, nem annyit tenni, hogy Kojimát kis túlzással szisztematiusan kitörlik a létezésből, még akkor is, ha esetleg a konfliktus egyáltalán nincs lezárva. Vagy ha érzékelik, akkor valami durva dolog mehet a háttérben, ha mindezzel együtt ezt így bevállalják...

    A dolog szerintem több mint aggasztó a MGS szériára nézve. Kicsit olyan érzésem van, hogy az utolsó bástya is ledőlt...a Metal Gear Solid volt az a széria, ahol játék-játékot, siker-sikert követett, aztén mégis az eredeti alkotó kvázi teljhatalommal kormáyzozta a "keatív" hajót, ami olyan ritka a nagy stúdiók által pénzelt játékoknál, mint a fehér holló. Hát ennek is vége. :(((

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák