Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz alevan #11 üzenetére

    Ez nem Kojima-Konaim unikum, a gamerek szemében a nagy kiadók mindig a sátán helytartói, Kojima meg a MGS széria atyja, persze, hogy toronymagasan Kojima mellett fog kiállni a közösség, egyszerűen így működik a szimpatizálás. Ha éppen nem Kojimáról lenne szó, hanem mondjuk ken Levine-ről, ugyanez lenne a végeredmény.

    Hogy mi az igazság, talán sosme fog kiderülni. Az viszont szerintem biztos, hogy a mit sem sejtő külvilág számára hihetetlen gyerekesen kezeli a Konami ezt az ügyet. Ezt pedig nekik is érzékelniük kellene, nem annyit tenni, hogy Kojimát kis túlzással szisztematiusan kitörlik a létezésből, még akkor is, ha esetleg a konfliktus egyáltalán nincs lezárva. Vagy ha érzékelik, akkor valami durva dolog mehet a háttérben, ha mindezzel együtt ezt így bevállalják...

    A dolog szerintem több mint aggasztó a MGS szériára nézve. Kicsit olyan érzésem van, hogy az utolsó bástya is ledőlt...a Metal Gear Solid volt az a széria, ahol játék-játékot, siker-sikert követett, aztén mégis az eredeti alkotó kvázi teljhatalommal kormáyzozta a "keatív" hajót, ami olyan ritka a nagy stúdiók által pénzelt játékoknál, mint a fehér holló. Hát ennek is vége. :(((

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz KaitouP #14 üzenetére

    Nem ismerem a pontos jogi hátteret, de szerintem nem ő birtokolja a jogokat, hanem a Konami. Így ahogy pl. a Deep Silver a fejlesztés közepén kompletten kirúgta a fejlesztőcsapatot, a Konami is leszedheti Kojima cégét a dobozról, ez ahhoz képes tyúkfing (az, hogy mit reprezentált, persze már teljesen más dolog). Meg nyilván nem egyedül Kojima csinálja a játékot, csak ő (volt) a karmester.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák