Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shotika

    őstag

    válasz abéla #71 üzenetére

    " -hisz itt van a p.vakítás mögött tényleges tartalom is- , de mégis markánsan képviseli a gamer társadalomnak
    (a gémerek köztársasága bazzeg, az :U ) szánt cumókra oly' jellemző tulajdonságokat."

    Na igen, sajnos szinte egyik szegmens se mentesül a "parasztvakító" cuccoktól :D

    Egyébként a Dell-es példádba én is beleszaladtam még sok éve, amikor nem voltam még jártas a témában (vagy azt hittem, hogy az vagyok). És vettem egy Dellt - én mondjuk meg voltam vele elégedve, de ahogy teltek az évek és tudatosan és tudat alatt is egyre jobban belemerültem a kijelzőkbe, úgy jöttem rá szépen lassan, hogy nincs olyan, hogy univerzálisan fasza monitor (fórumról fórumra járva, tesztekről tesztekre járva mindenhol más írtak, össze-vissza - még a technikai infok se egyeztek sokszor), aztán elegem lett és azt mondtam hogy ha váltok monitort, akkor azt abszolút az én ízlésemnek a legmegfelelőbbet fogom választani, és akkor, amikor tényleg úgy érzem hogy itt az ideje.
    Eljutottam egy olyan pontig, amikor minden sínen ment, és egyre jobban szúrta a szememet az, hogy a DELL ips monitorom ugyan szép képet ad, de pont akkor nem jó nekem, amikor igazán kéne - a filmek és a videojátékok. Szürkés volt a fekete stb (egyébként anno azért volt jó választás is a DELL, mert az ips miatt jobb betekintési szögei voltak mint az előző 19"-es Philipsnek, ami vszeg TN panel volt, de már nem emlékszem, 13 éve vettem azt még... viszont más egyéb tényezőt nem is néztem), szóval szürkés fekete, ez volt ami a legjobban zavart. El kezdtem nézelődni a piacon, hogy mik a lehetőségek és mi az, ami nekem fontos.

    A magas, jó kontraszt alap:
    - tehát szépen kilökdöstem mindenféle IPS cuccot. Akkor még (másfél éve) nem igazán foglalkoztam saját magamnak azzal magas képfrissítés legyen, de ha már gyártanak magasabbat, akkor legyen magasabb "mer az biztos jó". De a lényeg, hogy nem volt elsődleges, de eszembe jutott, tehát vmennyire mégis számított - ez a Hz dolog később még fontos lesz. Jött az, hogy milyen márka. Azt hamar le tudtam, leszarom milyen márka, csak legyen fasza, ne kelljen érte sokat mászkálni, és ésszerű árak között maradjak, persze nylíván abból indultam ki, amennyiért a Dellt vettem, 50 ezer. Viszont 50 ezerért nem találtam nekem megfelelő kontrasztút, mindegyiknek volt valami komolyabb nyűgje.
    Aztán megakadt a szemem 80k környékén tanyázó Samsung 24fg73-on (nagyobb nem fér el, megoldhatnám csak macera) - konkrétan tényleg megakadt, mert kiszúrtam a 30 darab egymás mellé rakott ilyen olyan kijelzőjű között, és jött a sugallat, hogy ez más mint a többi. A fekete szintet nyílván macerás csekkolni bolti körülmények között, de nagyjából jól beállíthatónak tűnt és ha gond lenne, még mindig vissza tudom vinni (fóliát minden szart meg szoktam ilyenkor már őrizni, nem letépni stb, hogy ha mégse jön be, akkor újra el lehessen adni).
    Volt előtte egy kis számolgatás az értékekkel, tech oldalak ismét, és hát persze az hogy ívelt kijelző. Az tv-ben nem jött össze, de a monitorokkal kapcsolatban egészen más visszajelzések voltak mindenhol. Nagyrészt már szemből nézem, ha gáz van, akkor meg úgyis tudom forgatni-dönteni, szóval pipa. Qled színek, azok tv-n is faszák, szóval az is pipa. Ez nagyjából 2-3 nap alatt zajlott, de már nem emlékszem pontosan, mert más dolgom is volt közben. Megvettem, hazavittem, bekötöttem (DP-én akartam, de a displayport csatlakozója nem ment bele a videokártyámba a gagyi szgépház kialakítás miatt, szóval HDMI-vel kötöttem össze).
    Tehát HDMI-n beizzít, vakít a Windows ezerrel, akkor irány kalibrálgatni. A 100-as fényerőből így lett 30, piros szín picit visszavéve, perfect - persze másfél órát elszartam rá :D.

    Fekete szint jó, de valami még mindig nem volt oké: Alap esetben a Windowsom nem állította át a monitort és 60hzen ment FHD-ban, mondom a monitor 144-et tud, akkor nézzük meg milyen 144hzen, viszont így meg szürkés lett a kurva jó kontraszt, amit 2 órán át ugye állítgattam és az istennek se tudtam rájönni, hogy mi a szar a baj. Nyomozgattam és rájöttem, hogy a HDMI a ludas, de mi a szart csináljak, ha ilyen b**i vastag szarra lett a display csati megcsinálva, szóval, kábel jobban megnéz, KÉS előránt, és levágtam róla a fölösleget, működik a mai napig. És már bátran felhúzhattam 144hz-re a kontraszt megtartásával.

    És kurva jó.
    A mai napig imádom.
    Sok játék kb újjászületett vele, a horrorfilmek meg minden más is sokkal-sokkal bejövősebb így - ráadásul a 144hz-es képfrissítés egy olyan titkos bónusz volt nekem, hiába nem hozza FPS-számban egy-egy játék a 144-et még akkor is annyival reszponzívabb, smoothabb lett tőle a kép, hogy azt leírni se tudom.

    Szóval többet közt azért is írtam ennyit, hogy (nem feltétlenül neked, másnak is szólhat) mennyire fontos az egyéni szempont - viszont ezt, főleg egy vitában, ami inkább szakmai, ott a helyén legyen kezelve.

    És egy kép arról, hogy néz ki a csati :D (senki ne csinálja utánam):

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák