Új hozzászólás Aktív témák

  • shotika

    őstag

    válasz #72042496 #73 üzenetére

    "Háát, nekem 55B6 volt és 65C8 van most, de őszintén nem tűnt fel, hogy kívülről minőségbeli különbség lenne köztük."

    De én nem ezekről beszéltem, hanem a B9 és C9-es oledekről. Egyébként egy 55B6 nem egyenértékű egy B9-es oleddel, a régi bizonyos tekintetben sokkal jobb volt. Magasabbra is volt pozicionálva, mint a 2019-es változat.
    Ezt egyébként nem csak LG, hanem minden márka esetében (és nem csak erre a topicra értem, hanem minden ami márkákkal és termékekkel foglalkozó topicra) érdemes szem előtt tartani, hogy attól, hogy bizonyos típuskategóriák úgymond "utaznak" az évek során, az nem arányos a minőségükkel.

    Amit írsz egyébként, és amiről szó van, az könnyen vezethet az OLED technológia halálához is. Fejlődget ugyan az OLED, de túl lassan, és túl lassú az is, ahogy lejjebb tudják szorítani az árakat, mialatt a világ nem áll meg. Változnak a felhasználói igények, folyamatosan jelennek meg az újabb technológiák és megoldások is. És ez most független attól, hogy egy C9 mennyire jó tévé. Azért tud jó lenni jelenleg, mert be van nyomva az ára, különben senki nem azt venné meg, hanem a riválisát. Viszont fullba bukik rajta sok lóvét a cég, amit a B9 árának magasabban tartásával próbálnak kompenzálni. (ha ez esetleg ütközne picit a napokban leírt kommentemmel, akkor sry, én is fáradt vagyok néha :) )

    Tehát nincs túl nagy különbség "laikus" szemmel az oled modellek között, ami felvet majd egy újabb problémát - ha a cég/cégek nem tudnak egy-két éven belül / vagy igazodni, alkalmazkodni a konkurencia sebességéhez fejlődés terén, és ELADNI az újabb modelleket, akkor be fog halni az OLED. És egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy be fog. (bár a korona most kicsit megbolygatja a megszokott ütemterveket, szóval bármi lehet)

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák