Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.mich

    tag

    Nem találtam külön topikot, úgyhogy ide írom.

    A helyzet egyáltalán nem olyan vészes, mint ahogy arról netszerte olvasni. Az emberi karakterek tényleg elég hülyén néznek ki és ismétlődnek is, akárcsak a feladványok, mindezek közepette meg olyan sötét van, hogy helyenként az orrunk hegyéig se látni.
    Ez csak az én véleményem, de szerintem az atmoszféra mindenért kárpótol. Eléggé elborult dolgokkal lehet találkozni utunk során, és a sztori bár nem nagy eresztés, mégis kifut valahová.

    Amivel gondjaim vannak, az az egész sztori/koncepció kiaknázatlansága. A parafaktor ott törik derékba, hogy alapból halottak vagyunk. Így aztán a túlélőhorror megnevezés viccesen hangzik. Viszont van egy képességünk, amivel meg tudunk szállni más kárhozottakat, és azok bőrébe bújva folytathatjuk utunk. Tehát, ha „meghalunk” sincs minden veszve – kivéve, ha elfogynak körülöttünk a kárhozottak, akiket amúgy nem bántanak a szörnyek... Áh, az egész úgy sántít, ahogy van.
    Ami mégis előre vitt, az a már említett atmoszféra volt, és az, hogy hová fog kifutni ez az egész. Mert a játék egy pontján nyomós okot kapunk arra, hogy miért trappoljunk tovább. Utunk során hol koponyákat, hol meg szíveket kellett gyűjteni, helyenként olyan labirintusokban, amik a játékidő felét elviszik. Pl. rögtön az elején két szívet kell keresni. És bár elég hamar az utunkba esnek ezek a szervek, mégis egész nagy területet be lehet közben járni, ami amúgy semmihez sem tesz hozzá – ja, de, mert vannak jegyzetek, amikből okosodhatunk.
    A játék elég rövid, de úgy a felénél lehet először átvenni az irányítást egy szörny fölött, akivel aztán tombolhatunk egy keveset (nem, semmi komolyat nem kell csinálni). Ebből a részéből is többet lehetett volna kihozni.
    Az egész játékot egy jó nagy „demóként” látom most, ebben a formában. Kiváló atmoszféra, látszik az igyekezet, de rohadt kevés tartalmat nyújt, és az a kevés is ismétlődik, lásd: találj meg ezt-azt > kerüld ki a dögöket > menj tovább > találj meg jeleket, rajzolj > kerüld ki a dögöket > menj tovább...
    Mégis élveztem, mert amúgy nem túl hosszú, úgy 4, maximum 5 óra alatt ki lehet vinni. Én nem vettem feljebb a gammát, mert a hely, ahol játszódik, az ilyen és kész. Így fílinges. Bátran tessék csak kipróbálni. Ha nem úgy zárult volna le a sztori, ahogy, talán még bíznék valami használhatóbb kiegészítőben, vagy folytatásban. Ezt az egészet újra kéne gondolni, és valami olyasmi kéne, ami finom ötvözete a penumbrának, trancsírozás tekintetében meg a Doomnak. Áh, érzem én, hogy túl sokat kérek. Ez a játék egy nagy ziccer, és ez a legnagyobb probléma vele.

    [ Szerkesztve ]

    Csak kp., az ár fix.

Új hozzászólás Aktív témák