Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz Soká #604 üzenetére

    Nem tudok róla, hogy lenne ilyen funkciója az órának, de még a Huawei Health appnak se. Talán annyit lehet tenni szerintem, hogy bemész a Huawei Health alkalmazásba, és a párosított órát kiválasztod, és az Eszközök -> Készülékinformációk menüből kiszeded az óra adatait. Azt hiszem ez még akkor is elérhető, ha nincs hatókörben az óra.
    Aztán az itt lévő sorozatszám alapján megpróbálod megkeresni, valami elveszett-megtaláltam csoportban. mondjuk a facen. Hátha van egy becsületes megtaláló, aki ez alapján ráismer és visszaadja. Bár ennek kevés esélyét látom.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Usgyi

    aktív tag

    válasz Soká #606 üzenetére

    Jogos a felvetés, valóban jó lenne egy ilyen funkció. A szíjra ne írj semmit, kb 15 másodperc a cseréje, ennek csak becsületes megtaláló esetén van értelme...

    Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

  • Spec

    őstag

    válasz Soká #606 üzenetére

    Kérdés, hogy miért érzed ezt olyan kritikus problémának? Szerintem kicsi az esélye, ill. a lehetősége, hogy egy karon hordott okos órát elveszítsen az ember. Én pl. egész nap le se veszem, csak fürdéshez szoktam levenni, meg estére. De van aki még ekkor se veti le, mert elvileg vízálló, és aki az alvásfigyelő funkciókat is folyamatosan használja, az 7/24-ben a karon tartja az órát. Én csak néha hagyom fenn, mondjuk hetente 1-2x, ha kíváncsi vagyok mit mutat alvás alatt. Amúgy otthon le szoktam venni.

    A gravírozás nem hülyeség amúgy, de nem a hátlapba, mert az egy üvegkerámia hátlap egyrészt, másrészt szerintem nem sok hely van ott, ami nem tenne kárt a szenzorokban. Inkább az óraház fém részét tartom erre alkalmasnak, amelyik felén nincsenek gombok. Oda, pl. egy nevet, és egy telószámot simán bele lehet gravíroztatni. Ezzel azt is eléri az ember, hogy egy "viszonteladónak" már ne legyen olyan értékes. :U

    Egyébként azt olvastam anno a neten, hogy a Huawei-nek van valami cloud szolgáltatása, amibe ha csinálsz egy fiókot, és beregisztrálod az okos eszközödet, akkor azon keresztül nyomon követheted, hogy hol az eszközöd, és távolról akár le is zárhatod. Ez hasonló, mint az iCloud, vagy a Xiaomi Cloud. De nekem nincs ilyen fiókom, és nem is vagyok benne biztos, hogy ez okos órával is működik, lehet csak okos telóval, mert ugye valamilyen netkapcsolat kell hozzá. Ha működik is, akkor is maximum azt tudom elképzelni, hogy az óra helyzetét talán meg lehet nézni benne, a GPS jel alapján.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Soká #610 üzenetére

    Még egy dolog eszembe jutott a témakörben. Ugyan nem akadályozza meg az óra elvesztését, vagy ellopását, de esetleg segíti azt, hogy időben észre vegye az ember, és még legyen lehetőség visszaszerezni.
    Van egy olyan beállítása az órának a Huawei Health appon belül, hogy bluetooth-leválás figyelmeztető. Ehhez a telón be lehet állítani értesítést hanggal. Vagyis ha aktív a bluetooth kapcsolat a teló és az óra között, és nálad van a telód, akkor ha az óra hatókörön kívülre kerül (ez kb. max. 8-10 m nagyjából), akkor értesítést ad az óra is, és a telefon is.
    Nyilván az óra értesítését nem fogod észlelni, ha elhagyod, de ha a teló nálad van, akkor annak a jelzését észreveheted, hogy leszakadt az óráról, és ha ez még pár 10 m-en belül történik meg, akkor jó eséllyel még megtalálhatod.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Usgyi

    aktív tag

    válasz Soká #612 üzenetére

    Ez a telefoncsörgés hiba valóban zavaró lehet, Én eddig nem tapasztaltam ilyet Samsung telefonon.

    Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

Új hozzászólás Aktív témák