Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mugencivic

    tag

    válasz Maffia91 #862 üzenetére

    Arról van szó, hogy eddig gyakorlatilag az összes OLED-es telefon PWM-es fényerőszabályzást használt. Ami - pongyola megfogalmazásban - nagyjából azt jelenti, hogy a kijelző fényerejének csökkentését a LED-ek gyors ki-be kapcsolgatásával érték el (jellemzően kb. 240Hz-es frekvenciával). Minél tovább van kikapcsolt állapotban a kijelző, annál sötétebbnek látja az ember. Ez szépen működik, csak épp olyan, mint amikor egy nagyon gyors stroboszkópba bámul az ember. Nem mindenkinek egyformán fárasztja a szemét, de az biztos, hogy hosszú távon senkinek sem tesz jót.
    No és akkor itt jön képbe a DC dimming, ami ténylegesen a kijelző fényerejét csökkenti és nem villogtatással éri el azt.
    Amúgy ez a PWM-es fényerőszabályzás szabad szemmel nemigen vehető észre de az nem azt jelenti, hogy nem létezik és hogy nem káros. Egy másik mobil kameráján keresztül pl. tökéletesen látható. Pro módban érdemes nézni, 1/1000s -os záridővel, fekete csíkokat lát az ember, minél sötétebbre veszi a fényerőt, annál nagyobb fekete csíkokat.
    Monitorokból egyébként már egy ideje szinte csak PWM mentes ("flicker free") kijelzőket árulnak (nem véletlen...), de azok LCD-k, ahol kicsit más helyzet, ott "csak" a háttérvilágítást kellett megoldani, de az OLED-nél a színek torzulása miatt nem nagyon volt rá mód. Most is járhat némi képminőség csökkenéssel, a DC dimming - mindenki eldönti megéri -e. Én Mi9-en próbáltam eddig, én nem vettem észre hátrányát.. Szóval ennyi, hálistennek terjednek a DC dimminges telefonok - OnePlus, Xiaomi, Huawei már lépett - kíváncsian várom mikor követi őket az Apple és a Samsung.

  • mugencivic

    tag

    Fentiek örömére rendeltem is ma reggel egy "Amber Sunrise" színű csodát a Turbado-ról, úgyhogy P9, P20 után újra Huawei... :)) Ha beválik... Most S10e van de fárasztja a szemem a PWM és a Samsung még nem ígért semmit ez ügyben.

    [ Szerkesztve ]

  • mugencivic

    tag

    Megvettem a telefont én is, szuperpiros-narancssárgában a Turbado-ról, alapvetően tetszik, de nem tudom még hogy ez marad, vagy az S10e.
    Viszont a 178-at még pont nem dobja fel hozzá... Kb. milyen szórás van amikor kijön egy új FW? Napok? Hetek? (A DC Dimminget szeretném tesztelni)

    Részletkérdés, de kicsit elcsodálkoztam a kamerával kapcsolatban, hogy a 10MP és a 40MP közül lehet választani. Az előbbit keveslem (a P20 is 12MP volt), az utóbbinál meg már szerintem túl nagyok a jpeg-ek. (De legalább az nincs, mint a Mi9-nél, hogy a 48MP-es képek konkrétan rosszabbak voltak, mint a 12MP-esek.)
    Nem rossz egyébként a kamera a 10MP ellenére sem (végre a Master AI sem olyan agresszív, mint P20-on volt), de valahol azért szomorú vagyok, hogy évek alatt eljutottunk a natív 16:9 arányú 16MP-es szenzoroktól (pl. S6, G5) a 4:3 10MP-ig. :(((

  • mugencivic

    tag

    válasz Quqesz #887 üzenetére

    A DSLR-ekben, MILC-ekben legalább 3:2-es arányú a szenzor (általában), én már annak is örülnék. Azt nagyjából persze sejtem én is, hogy lencse kör alakja (vagy más technikai ok) miatt a szenzor méretét az 1:1-hez közelítve lehet kimaxolni a rendelkezésre álló szűk helyen, de azért az is könnyen belátható, hogy abban a világban, ahol minden egyes kijelző legalább 16:9 - vagy még szélesebb - képarányú, a négyzethez közelítő 4:3 -as képek már elég bután mutatnak, 19:9-es telefonon lassan a képernyő felét sem töltik ki.. Na mindegy, majd remélem egyszer belátják és megoldják valahogy.

  • mugencivic

    tag

    válasz MeSKA #886 üzenetére

    Hogy hol tudnám kihasználni a felbontást? Pl. amikor nézegetem utólag a képeket monitoron, tv-n. Egy 16:9-es 4K monitor 8.2 MP-es... Ha a kép 10MP, már nem sok játéktér marad. Se zoomoláshoz, sem utólagos kivágásokhoz, vagy 16:9-re croppoláshoz. Persze az is igaz, hogy az a felbontás is csak akkor ér valamit, ha ténylegesen van benne annyi képi információ (ami mobiloknál általában csak álom).

    Érdekesség, hogy a korábbi még 6.2 MP-es DSLR-el készült fotóim (Nikon D50, stb) ma már ki sem töltik az egész képet monitoron, ami tök vicces. Akkor ki gondolt volna rá? Pár év múlva megint ugyanígy fogunk járni... (A 8K monitorok 33MP-esek...)

    Na mindegy, tudom, ez csak egy mobil, ne legyenek túl nagy elvárásaink, szerencsére van fényképezőgépe az embernek, csak néha lusta elővenni... mai napig ámulattal nézek 1-2 korábbi utazásos képemre, ami még az S6-ból jött ki, hogy de piszok jó felbontásuk van.. Azóta bizonyos dolgokban sokat fejlődtek a mobilos kamerák (szenzor méret, rekesz érték, éjszakai képek), bizonyos dolgokban meg visszaléptek. Szerintem. :)

  • mugencivic

    tag

    válasz MeSKA #889 üzenetére

    " ide nem tudom miért nem jutott el."

    De hát épp ez az, már rég eljutott. Legalábbis pár éve még minden mobilban 16:9-es szenzor volt, mellé 16:9-es kijelzők, ergo a fotó, amit csinált az ember, kitöltötte a képet. De szép is volt az. :) Azóta a kijelzők csak szélesedtek, a képek meg csak keskenyedtek... Nekem fura, de lehet hogy én vagyok ufó.

  • mugencivic

    tag

    Félre ne értsetek amúgy, szerintem a P30 kamerája egész jó. Talán - mindet figyelembe véve - a legjobb ami most mobilban kapható, a Pro-t leszámítva. A saját teszt fotóimat visszanézve is ezt gondolom, pedig megfordult a kezeim közt lassan szinte minden fontosabb telefon, ami ebben a témában szóba jöhet.
    Nagyra értékelem benne az 1/1.7"-es szenzort is, szerintem ez az egyik legnagyobb előnye a többivel szemben, képzaj még éjszakai képek tekintetében nagyon sokat ér.

    [ Szerkesztve ]

  • mugencivic

    tag

    válasz lovace #920 üzenetére

    Nekem mindkettő van jelenleg. Összeírok akkor néhány dolgot, ami eszembe jut, persze ezeket nem kell túl komolyan venni, hiszen mindenkinek más-más szempontok fontosak egy telefonoban.

    Amit az S10e-ben jobban szeretek:
    - Szebb UI
    - Méret/súly
    - Szebb kijelző
    - Sztereó hangszórók
    - Vezetéknélküli töltés
    - IP68
    - Kamera OIS
    - A Bixby gombot átprogramozhatom bármire
    - A DEX profibb, mint a Huawai féle desktop mód
    - Control panel lehúzható a képernyőn bárhol lefele swipe-olva
    - Samsung browser (minden telefonon ezt használom)
    - SD kártya lehetőség (ezt nem használom)
    - Van rá Pitaka tok :)

    Amit a P30-ban jobban szeretek:
    - Jobb kamera (nagyobb szenzor, plusz tele, szuper makró, stb)
    - Üzemidő, akku mérete
    - Töltési sebesség, jobb gyári töltő
    - DC dimming (épp csak még nem jött meg... fene vigye el)
    - A gesztus vezérlés jobb
    - Képernyő bekapcsolás notification-öknél (S10e nem tudja - szégyen)
    - Mobil adat forgalom tiltás lehetősége apponként (S10e ezt sem tudja :( )
    - Hangerő gomb a jobb oldalon (S10e bal oldalon - nem szeretem)
    - Ujjlenyomat olvasó a képernyőben (S10e - bekapcsológombon)
    - Jobb gyári időjárás app :)

    [ Szerkesztve ]

  • mugencivic

    tag

    válasz Quqesz #926 üzenetére

    Megértem az érveidet, de miért szebb az samu UI?

    Ez már nagyon szubjektív dolog, sok apróságból tevődik össze, ezért nem hiszem hogy van értelme, hogy belemenjek, pontosan miért is látom így. (Ha megpróbálhatnám, valószínűleg csak elvesznék a részletekben...). Arról viszont szó sincs, hogy az EMUI -val ne lehetne élni, az is egész jól néz ki már a maga módján, abban is vannak igényesen megcsinált dolgok, stb.
    (Btw, a témázás része viszont engem őszintén nem érdekel egyiken sem, 95%-ban csak rontani tudtam vele mindig az alap kinézeten, a rengeteg izléstelen vagy giccses ikonnal, fonttal, hiába próbálkoztam. :) ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák