Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bferibörs

    addikt

    válasz Balázs1986 #4027 üzenetére

    ha jól emlékszem be lehet állítani,hogy egyszerre készítsen raw-ot és jpg-t.

    4025
    erre írtam anno, hogy nem előkapom és katt, az ilyen képek sokszor gagyik, meg kell tanulni beállítani és akkor szuper képeket lehet készíteni- szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

  • janosibaja

    őstag

    válasz Balázs1986 #4027 üzenetére

    Nemrég voltunk nyaralni, nagyon sok fotót készítettem, nagyrészt 40 MP-lel. (Csak akkor mentem át 10 MP-re, ha a tele kellett.)

    Az eredmény elég vegyes: főként a növények zöldje lett mosott, az épületek, felhők, autók, tereptárgyak élesek, pontosak, olyan HDR van, hogy húha, néha a a valószerűtlenségig látványos az eredmény. (Régen csak Photoshopban tudtam idáig machinálni a képet, ez most alapból ilyen.)

    Néha szoktam - ide nem tartozó okokból - nagy méretre nagyítani, akkor igen jól jön a 40 MP. Normál használatnál, ha az ember csak úgy nézegeti, összhatást figyel, akkor tényleg elég a 10 MP.

    (Ellenben exponáláskor sohasem tudom előre, hogy melyik lesz az az 1-2 fotó, amit nagyra fel akarok majd húzni. A raw javítgatásához meg nem értek eléggé, s türelmem sincs 10-20 GB fotót egyenként buherálni.)

    Szóval nem csak a különben 4K tévén kell nekem a sok megapixel.

    Érdekelne, neked mi jön ki azonos tárgyak, azonos megvilágításánál 10 és 40 MP-n.

    @Bferibörs: pedig a mobil pont arra jó, hogy előkapom és katt. Mindenütt veled van, nem kell külön cipelni. OK, egy éjszakai felvételnél tegyük állványra, buzergáljuk a paramétereket, de amikor éppen kattintani kell, akkor jó legyen az automata. (Mire beállítom a Pro-t, elmúlt a pillanat.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák