Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz WhiteWalker #39 üzenetére

    Idézek neked:

    Kémkedés (bűncselekmény): Egy jogi meghatározása szerint a kémkedés az a tevékenység, amikor polgári vagy katonai személy titokban az egyik hadviselő fél területén értesüléseket szerez azért, hogy azokat a másik féllel közölje.

    Amikor elfogadod az EULA -t önként átadod az adataidat. ÖNKÉNT vs TITOKBAN. Nagy különbség... Mellesleg ha nem tetszik az EULA akkor dönthetsz úgy hogy kösz, nem. Az USA is így döntött, megspékelve azzal hogy a SAJÁT technológiájával sem támogatja a Huaweit a mindennapi életben. Ennyire egyszerű. Unalmas már hogy ez minden Huawei cikknél előjön...

    [ Szerkesztve ]

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz atike #68 üzenetére

    Követ valakit, de amíg nincs emberhez kötve addig csak egy adat. Ha lesz név meg egyéb személyes adat onnantól információ. Kb annyi értéke van mint mikor a pénztáros kér egy irányítószámot...De tegyük fel hogy mégis személyes információt is gyűjt a FB a számítógép felhasználó beleegyezése/tudta nélkül, akkor az EU hibája hogy nem elég tökös hogy szankcionálja. Az USA meg merte lépni hogy a saját érdekében szankcionálja a Huaweit. Az EU meg leszarja a FB -t mert nem érdeke szankcionálni. Ettől még a Huawei nem lesz tiszta...

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz atike #75 üzenetére

    Nem tudom ismered-e a Huawei történetét, de olvasgasd kicsit a netet. Egy Kínai cég ami lopásból (pl Cisco -tól) lett gigavállalat és a Kínai Kommunista Párt irányítja (mint amúgy mindent Kínában, ne legyenek kétségeid...). Ez a lista pl érdekes: [link]

    Ok, fordítsuk meg. Te határozottan ki mered jelenteni, hogy a Huawei nem szerzett/szerez információt Kínának sem most sem máskor? (csak mondom, egy olyan cégről beszélünk egy olyan országban ami/aki a lopással tart ott, ahol) Ugye hogy nem. Innentől ez egyértelműen nemzetbiztonsági kockázat. Ha tudod hogy mire jó az 5G akkor könnyen beláthatod hogy Kínának nem szabad világuralomra törni ez 5G hálózatban. Nem véletlen hogy a Brittek, Svédek és India is bannolja az 5G -ből a Huaweit. Ha tehetnék, akkor gazdaságilag is odacsapnának Kínának gondolkodás nélkül. Ezt jelenleg csak az USA tudja megtenni, és meg is tette. Ha a FB EU -ban nemzetbiztonsági kockázat lenne, akkor ez ellen csak az EU tehetne. Minden nemzet megvívja a saját gazdasági háborúját azzal az eszközzel amivel teheti. Ennek most kinek sajnos kinek nem, a Huawie is az áldozata lett. Kína megteheti hogy holnaptól nem gyárt az USA -nak semmit, és a döntése ugyanúgy jogos lenne, de nem teszi mert gazdaságilag neki nem lenne jó. Ilyen ez a világ.

    [ Szerkesztve ]

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz atike #78 üzenetére

    Már hogyne állítanál. Azt állítod, hogy a Huawei biztonságos. Én meg belinkeltem egy listát ami nem győzött meg az állításodról. Olvastad? Ajánlom figyelmedbe a Security exploits címsor alatti részt. Szerinted ez nem elég indok a nemzetbiztonsági kockázat megállapítására? Ha netán tényleg durva biztonsági rést találnának egy telekommunikációs hálózatban ami egy egész országot (világot) érint szerinted nyilvánosságra hoznák hogy mi az? Nyilván nem...

    @ #91 7Heads Drago

    Nem állítottam ilyet. Ha a FB kémkedik akkor b@ssza meg az EU, ahogy írtam is csak átsiklottál felette. Ha egy cég kiszivárogtatja az adataim (mint pl. a 1+), azt is rúgják seggbe ha amcsi ha kínai. Az állam pedig minden állampolgárt meglop :DDD , mindegy hogy hol élsz, és az állam sehol nem bünteti magát .

    [ Szerkesztve ]

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz atike #93 üzenetére

    idézek:

    Én: Ettől még a Huawei nem lesz tiszta
    Te: Azaz...? Tudsz valamit amit mi nem? Mármint konkrétumot... Nem az "az a gyanú", "tuti van ilyen, de nem mondjukmegpontosan mi is az" és társaira gondolok... :)

    Ez akkor most mi? Állást foglalsz vagy csak vitatkozol a semmibe? Ellenkezel de valójában nincsenek ellenérveid? Most akkor szerinted van kémkedés vagy nincs kémkedés? Amíg ezt nem tisztázzuk kár belemenni komolyabb témákba... :F

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz atike #101 üzenetére

    A nézőpontot nem látod. Mint írtam fent is, lehet nemzetbiztonsági kockázat a FB/MS vagy bármi az EU -nak (halkan jegyzem meg, hogy Kínának sok amerikai szoftver nemzetbiztonsági kockázat és nem is engedi be az országba, sőt, az információt sem engedi be a világból). De ezt az EU -nak kell eldönteni, nem az USA -nak. És az EU nem teszi. Így kettős mércéről sem lehet beszélni.

    Bármelyik gyártó lehet bármikor kockázatos. Én pl azt is el tudom képzelni (nem követem, akár lehet hogy így is van) hogy az 5G -t a Nokia/Ericsson mondjuk a Cisco -val karöltve fejleszti mindenféle háttér megállapodással, hogy kisebb legyen a kockázat. Az IoT miatt igen komoly gondok adódhatnak ha valamelyik fél visszaélne vele. És az sem mindegy hogy ki a másik fél, mindenképp szerencsés ha szövetséges.

    Bármilyen termék bármikor jelenthet gazdasági kockázatot is. Az megvan, hogy az EU védővámolja az amerikai autókat? 10% -ot fizet az USA az EU -nak, fordítva viszont csak 2,5%. Ilyen ez a gazdasági háborúsdi...

    A szankcióknak nyilván az is a célja, hogy lassítsa a Huawei -t az 5G -ben hogy legyen idő kifejleszteni a saját rendszert. Erre pedig jó lehetőség a mobil üzletág ellehetetlenítése. Az is lehet, hogy az USA technológiák megvonása befolyásolja a hálózati fejlesztéseket is, ki tudja milyen szabadalmakat érint a dolog, csak épp a világ a mobilon csámcsog.

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz 7Heads Drago #102 üzenetére

    Sajnos az az ellentábor véleménye, hogy a telo vásárláskor országot, pártot és vezért is választottál.

    Ezt mondjuk nem tudom miből veszed, ez erős sztereotípia de minimum csúsztatás. Két típusú Huawei vásárló van. Az egyik azt mondja hogy szuper volt, kár hogy nem lesz többet. A másik meg azt mondja hogy dögöljön meg az USA mert elvette a Kínai telefonomat pedig ők is kémkednek. Remélem érzed a különbséget. Olyat itt még nem láttam hogy valaki beleállt volna az első típusú vásárlóba, mivel a kommentje nem is ad vitaalapot...

    Én is vásárolok Kínából elég sokat. De ha holnap azt mondaná pl. az Apple hogy kivonul Kínából akkor megtapsolnám. Drágább lenne? Nyilván. Megvenném? Ha lenne keret igen, ha nem akkor elengedem. De nem az lenne a reakcióm hogy rohadjon meg az Apple meg Trump, mert értem a mögötte lévő érdekeket.

    És ez csak kizárólag a telefonokra igaz egyéb más kínai termékre nem vonatkozik.

    Az állatokat is csak az szeretheti aki vegán, a környezetvédők meg barlangaban laknak és makkot gyűjtenek az erdőben :U

Új hozzászólás Aktív témák