Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gave

    addikt

    válasz zoo8800 #148 üzenetére

    A keresés még nem jelent semmit, átéltem ezt anno én is, voltak cégek akiknek 3-4 évig futott a helyi lapokban a hirdetés és nem vettek fel senkit, behívták az embereket, lehülyézték őket, rosszabb esetben már az interjún, nem csak később,.. és ennyi. Sokszor láttam, hogy már csak őrlődnek a szélmalomban és nem is akarják annyira felvenni az embert, pedig érzik nagyon, hogy jól jönne a plusz ember, jobban oszlana a terhelés, de inkább válogatnak, és persze így megvan a bejáratott script is amikor végre jól megint nem találtak senkit, elmondhatják, hogy mennyire nem jó oda nekik senki :D.

    Budapesten nem tudom milyen a helyzet, de a vidék gyalázatos, helyenként annyira repulzív az egész élmény, hogy én évekig le is mondtam az egészről.

    - Túl válogatósak
    - Ők sem tudják pontosan milyen ember kellene nekik, általában onnan tudni, hogy 3-4 munkakört kapnál 1 személyre
    - Túlzottan sokat alkudoznak, ha havi 20k+t kér valaki mint amit elképzeltek már csikorognak a fogak
    - Alapvetően "kész" megoldást várnak, akikbe nem kell befektetni semmit, se pénzben, sem emberileg
    - Eleve szar pozíciókat próbálnak nagyon eladni, és amikor egy kicsit is meg vannak kérdőjelezve, akkor jön a sértődés
    - Oh igen, a sértődés és dupla sztenderdek :D, ami ugye elvárt, hogy az ember 20 inzult/percet bírja, de ha ők kapnak napi 1 kritikát akkor már is háborús zóna atmoszféra kell
    - Ha van konstruktív javaslat, pl új tech alkalmazása, azt azonnal lehuhogják, vagy még jobb már előre diktálják, hogy semmi újra nem vevők

    ... és még mehetnék, de itt abba is hagyom, mert hányingerkeltő az egész

    Szar generációt fogtunk ki, senki nem hajlandó befektetni a másikba, legalábbis a személyes tapasztalatom ennyi volt.

  • hszilard666

    veterán

    válasz zoo8800 #148 üzenetére

    Abszolút igazad van, de én nem hasonló munkát keresek. A vendéglátásban mindig van hely. A kedvenc éttermemben az elmúlt fél évben keresnek pincért, vesznek is fel folyamatosan, majd vagy elmennek, vagy kirúgják őket. De mondjuk vendéglátásba nem szívesen mennék. Nem érdekes, nem szórakoztat.

    Úgy érzem valami olyat keresek ami számomra érdekes, és jó érzéssel tölt el. Hogy mi az? Fogalmam sincs, de ha megtalálom, akkor tuti kapaszkodni fogok bele. Nem látom értelmét hogy elmegyek megint egy helyre csak a pénzért, aztán minden nap azon gondolkodom hogy bele kéne nyúlni a konnektorba annyira élvezem... De velem van a baj, ezt már mondták máshol is, nagyon sokan muszájból maradnak egy helyen, az előző cégnél is volt aki ellenszenvesen viselkedett velem mert felmondtam. Én nem szeretnék ilyen ember lenni, sem ilyen szituban lenni.

    AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Új hozzászólás Aktív témák