Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Pingüino #16 üzenetére

    Óriási tévedés ebből kiindulni.
    BP-n - részben gondolom a "szolgáltatói felosztás" miatt is - sok helyen nem ilyen rózsás a helyzet. Sőt, sok helyen kifejezetten siralmas.
    Lassan 15 éve XIV. kerületben lakom de több, legalábbb 5-6 helyen, a kerület több részében is. Végig problémás volt a netelérés, ma is. Pedig ha nem is városközpont, egyáltalán nem peremkerület.

    A teljesség igénye nélkül:
    1. Most is csak UPC van a házban, az utca másik oldala Digi gigabittel de ide nem ér el évek óta. T-Home hol kilistázza a házat valami 10-50mbit elérhető csomaggal hol azt írja, hogy nincs. (A UPC 300-500mbit, 8e havonta akciósan. Szüleimnél ugyanez 5e egy kis faluban. :D)
    2. Fel nem hívtam őket, ezt az előző helyen tettem meg, kb. 6 éve. 120-as UPC mellett mondtam, hogy váltanék ha van jó ajánlatuk. Azt mondták IPTV mellett 20mbitet tudnak adni és ennyi.
    3. De anno (talán 15 éve?) is emlékszem, hogy a lakótelepről Telekom szerelővel(!) beszéltem, mert a központban nem tudták megmondani mikor lesz ADSL így pár telefon után kapcsoltak valami hálózatépítő vezetőt a terepről aki elmondta épp hol ásnak és mikor lesz egyáltalán bármilyen net. :D (Falun akkor is ADSL volt a szülőknél.)

    De menet közben más bp-i környéken is elég sűrűn belefutottam új társasházaknál abba, hogy X-Y noname szolgáltató pár évre egyedül szolgáltatott a házban. Volt mondjuk jóféle mikros net.

Új hozzászólás Aktív témák