Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Sirandrish #5 üzenetére

    Szerintem jó a szinkron meg a felirat is... jobb a semminél.
    Azért játékokról szólván:
    - sírva fakadtam a Warcraft3 intro magyar szinkronján, pedig kilométerekkel jobb, mint bármi azóta
    - Witcher magyarul...szar fordítás, élettelen szinkronhangok, még opcióként sincs angol nyelv, csak EE letöltésével +másfél óra installálgatással lehetett visszacsinálni angolra... :W
    - Mass Effect...pfffh mit meg nem tennék, hogy ne magyarul legyen...

    OK, legyen magyar fordítás, olyan, amilyen, de az eredeti nyelv mellett, nem helyett!

    Most akkor warezoljak, vagy rendeljem meg külföldről, hogy élvezhető nyelvi szintet kapjak?

    A filmeket már nem is keverném ide...

    Persze, szép a magyar nyelvünk, de ezek a minősíthetetlen fordítások csak erőszakot tesznek rajta, ráadásul valóban nem segítik az idegennyelv-használat elterjedését.

    Hogy a Veszprémi Egyetem '99-es tanévnyitóján a rektort idézzem(nagyjából persze, mégiscsak 10 éve volt):
    "40 évig vártuk, hogy Németország, Franciaország, Anglia és az USA megtanuljon magyarul... nem jött be!!!"

    u.i.: az én angoltudásom, bár angol szakra jártam gimiben, kb 70%-ban az otthon angolul olvasott könyveknek, angolul nézett filmeknek és angolul játszott játékoknak köszönhető... az iskola nem elég.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • túróscsusza

    csendes tag

    válasz Sirandrish #5 üzenetére

    Hali!
    Szerintem nincs teljes mértékben igazad, egyrészt a fordítások és szinkronok egyáltalán nem minőségiek! A hajamat tudnám tépni amikor megszólalnak a szinkronhangok, a beleélés látszatát sem próbálják fenntartani az egész játék átmegy valami gagyi hangulatba!
    És ráadásul a legjobb módszer a tanulásra ha az ember játék közben tanul 10-12évesen én a BaldursGate1-2-őt Úgy kezdtem el h lövésem se volt miről beszélnek de érdekelt a sztori úgyhogy előkaptam a szótárt! Az iskolában erre pénzért se lehetett rávenni! És megtanultam angolul a klasszikus RPG játékokból és a cartoonnetwork-ből!

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Sirandrish #5 üzenetére

    "Ezért is van a nyelvválasztó..ha angol kell? rakd angolra...de ne az legyen már hogy aki nemtud angolul azt a "selejt" raktárba tesszük és vagy tanuljon meg nyelveket vagy ne játszon /ne nézzen filmeket...ha valakit bosszant a szinkron az rakja át angolra és ennyi."

    Ejj, pont az a lényeg, hogy az emberek rákényszerüljenek az angoltanulásra, ugyanis ha nem muszáj - lehetnél te is a példa - nem fogják megtanulni.

    ***

Új hozzászólás Aktív témák