Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dBLOOD

    tag

    válasz Elmör #18 üzenetére

    Én szerencsére nem találkoztam még magyarra szinkronizált játékkal, remélem nem is fogok, filmeket is utálok szinkronnal nézni. Semmi bajom a magyar nyelvvel, csupán szeretem az eredeti hangot hallani, arról nem is beszélve hogy mennyire sz@r egy-egy film magyar szinkronja az eredetihez képest. A rosszul kiválasztott szinkronhangok még a kisebbik probléma, ennél sokkal komolyabbak a gusztustalan fordítási hibák, illetve olyan esetek amikor a fordításés a szinkronhang megfelelő, csupán az elhangzott magyar kifejezés nem illik a szövegkörnyezetbe.
    A feliratok.hu és hozzá hasonló oldalakat és azok "bedolgozóit" szerintem ne bántsuk, minden tiszteletem az övék hogy van idegzetük nekiülni egy-egy feliratnak, még ha néhol förtelmesen ocsmány és/vagy ostoba is az eredmény.
    Szükség van a magyar szinkronra, a minőségével azonban komoly problémák vannak. Mindenesetre én személy szerint örülnék ha látnék néha feliratos filmeket is a tévében, nem csak a "kultúráltabb" tv-csatornákon, hanem a kereskedelmi csatornákon is.

    [ Szerkesztve ]

    Sok a birka, sokan szeretik a sz*rt.

Új hozzászólás Aktív témák