Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #06658560 #92 üzenetére

    A kérdés itt az, hogy egy ilyen modell-t most mi számol? Elküldi egy .3dm file-t a szemüvegnek amit az megjelenít a GPU-jával? Vagy valami PC-s interface számolja a pixelek képét, és 2D-s streamként kirakja a szemüvegre?

    Kicsit azért olyan röcögősnek tűnik ez a motor nagyban, lehet itt már kevés a kapacitás.... animált folyamatosan mozgó nagy poligonszámú modelleknél / nagyobb környezetben szerintem képtelenség, hogy kiszolgálja egy szemüvegben lévő GPU valódi részletességgel... de eléggé gyorsan fejlődnek a mobil GPU-k, szóval nem lesz gond a jövőben...

    Egyébként engem nem zavarna ha CAD-et PC számolná. PC úgy is kell CAD-hez, mert maga a program azon fut. Max a már kész modelleket lehet egy kiegészítő rendszerben változtatgatni, vagy prezentálni. Tehát PC ígyis-úgyis kell, nem baj ha besegít a HoloLens-nek a számításban. 2D stream-et küldve wireless a kis hologram projectornak.

    [ Szerkesztve ]

  • vvvbandi

    csendes újonc

    válasz #06658560 #92 üzenetére

    "Magyarul nem a HoloLens számolja teljesen, neki is kell a rendes vas, mint az Oculusnak is. Vagyis megtéveszted a fórumozókat."

    Nem. A HoloLens teljesen önállóan működik. Mindössze azt mondtam, hogy a HoloLens - mint bármilyen másik telefon vagy számítógép - képes más kintről is adatokat fogadni, és azokat helyben feldolgozni. És mivel felvetették, hogy egy komoly CAD program már sok lehet neki, én felvetettem ezt a lehetőséget. Hangsúly a "lehetőség"-en van. Opcionális. Nem kötelező.

    Ja, és bármilyen kommunikációt a külvilággal vezeték nélkül végez, szemben az Oculus-szal, ami viszont a konkrét sztereó kép infót kapja a számítógépedtől, kábelen.

    (#93) "A kérdés itt az, hogy egy ilyen modell-t most mi számol?"
    A HoloLens rendereli (jeleníti meg) a modellt, amit a CAD-tól kap. A CAD-ra ott van szükség, amikor mondjuk részecskefolyamatokat szimulálsz a motortérben, vagy törésmodellt, vagy hasonlókat. Ezekhez nyilván egy (vagy több) bivalyerős munkaállomás kell. Ahhoz, hogy egy 3D modellt megjelenítsen nem kell olyan sok. Ha megnézed azt a videót, az ottani grafikai minőséget egy mobiltelefon is hozza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák