Keresés

Aktív témák

  • TheVeryGuest

    senior tag

    válasz Dworkyll #38 üzenetére

    Sima folderelrendezés szerintem itt nem elég. Legalább három szempont szerinti indexelés a minimum de az is többlépcsősen:
    Album szerint - ez egyszerű, mert albumon belül csak track-eket kell megjeleníteni.
    Artist szerint - ez gáz, mert esetleg jó látni, hogy az adott művésznek milyen albumai vannak, nem csak ömlesztve a dalokat + persze utána az abumok track-enként
    Genre szerint - ez még gázabb, mert műfajon belül, hol albumok szerint, hol előadó szerint érdekelnének a dalok.
    Playlists - ez is akkor jó, ha playlisten belül albumokat és szóló számokat is lehet látni (na, itt pl a Creative gyengus, mert ha albumot adok a playlisthez, akkor csak a számok látszanak)

    Szóval nem egyszerű jól használható tárolási formát találni. Az iriveres a legszimpatikusabb az biztos. Gondolom ők FAT32-t használnak, és speciális adatbázisban tárolják az albuminfókat. Ez jó, mert így nem kell .drv meg speckó meg app ahhoz, hogy PC-vel használjuk. Viszont szerintem a firmware bonyolultabb vagy lassabb, ha ugyanazt a funkcionalitást valósítja meg, amit a Creative. A Nomad-okban szerintem eleve az adatbázisba könyvelik be a track-et, és valami rém primitív tárolási formát alkalmazhatnak. A file transzfer valahogy utólag lehet belehackelve.

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Dworkyll #38 üzenetére

    Na álljunk csak meg egy pillanatra:

    1. ''Azért van itt egy két rejtett szívás a HD alapú motyókkal. Az iPod például egy igaziból egy szinkrondrive, merthogy te nem rá másolsz dolgokat, hanem ''csak''szinkronizálsz.''

    Ezt nem értem, miért írod, illetve miért NEKEM írod,
    alapjában véve nem szimpatizálok a több tíz GB-os lejátszókkal,
    mert ekkora kapacitás az én zenehallgatási szokásaimhoz, igényeimhez teljesen felesleges. Ha pedig valami miatt mégis ilyet KÉNYSZERÜLNÉK venni,
    azt garantálom, hogy az iPod simán nem lenne azok között, amik nálam szóba jöhetnek. Sőt, ahogy elnézem a kínálatot, egyenesen rárepülnék az iRiver H széria valamelyik darabjára.

    2. ''Ezzel szemben az iRiverben vannak folderek, és a DMP3ban is. Tehát nem kell 500 albumban kotorásznot, ha értelemesen csoportosítasz.''

    Ez rendben van, de írtam is, hogy nem tudom, mi módon kell navigálni a számok között, szóval csak egy elkézelést vázoltam fel.
    A lényegen meg ez sem változtat, csoportosíthatsz bármilyen okosan,
    szerintem akkor sem fogsz tudni ellavírozni 20-40 GB-nyi gyűjteményben VAKON.
    Merthogy én arra a gondolatra reagáltam, hogy mi szükség van a távirányítón LCD-re. Mégha nem is kell 500 album között léptetni, a foldereket, ill. azok tartalmát sem árt látni, hmm? :P

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Aktív témák