Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Malachi #104 üzenetére

    Na, akkor csak menjünk szépen, sorjában (szemezgetés az előző hozzászólásaidból) :):

    - Ne fesd az ördögöt a falra :).

    - ''Magyarul, bár ez csak spekuláció, a cikk irója szerint a kártya nélkül egy darabig viszed mondjuk az Doom4 -et és mire pont belemelegednél, a vége felé a gém letilt, illetve nem folytatótik, mert az utsó pár szint megjelenitéséhez kell majd a külön megvásárolható card is...''
    Az, hogy csak a végén kelljen a kártya, szerintem hülyeség. Azonkívül változatlanul nem hiszek abban, hogy egy jó darabig ne biztosítanák a visszafele kompatibilitást (lásd mai játékok, amik ugyan butított grafikával, de futnak a mostaninál jóval régebbi hardware-eken is, mint pl. GeF2 v GeF3). Úgy gondolom, hogy hasonlóképpen lesz ez a fizikai chip esetében is (tulajdonképpen az egész PC a visszafelé kompatibilitásról szól, ezért is cipeli magával a technikai hiányosságokat ellentétben a konzollal, amit minden alkalommal szinte a nulláról terveznek újra).

    - ''Higgyétek el nekem, hogy amikor kijön majd a kártya és az általa támogatott játékok is, nagyon sokan csakis ezért fogják majd megvenni, azaz a játékok miatt.''
    Így van. És ez baj? Szerintem nem, HA megfelelő minőségbeli ugrást nyújt. Nem hiszem, hogy te lecserélnél mondjuk egy 9600xt-t egy sima 9700-re. De egy x800xl-re már inkább, mert az még ésszerű áron SOKKAL gyorsabb, mint a 9600xt, tehát van kontraszt (és ne feledjük, hogy jelen esetben ennél jóval nagyobb teljesítménybeli előrelépést remélhetünk). Azt meg embere és pénztárcája válogatja, hogy ki mekkora ugrásért mennyit hajlandó fizetni.

    - ''Továbbmegyek - kénytelenek lesznek megvenni.''
    Egyszer biztosan... De csak a játékosok, és őket sem fegyverrel fogják kényszeríteni :).

    - ''Pedig a jövő útja az egyszerűsödő rendszerek felé vezet - lásd új generációs konzolok.''
    Jaja, 9 magos CPU-val (+ több száz millió tranzisztorral, ld. GPU) az egyszerű architektúráért :).

    - ''Akkor meg nem értem mi szükség lenne egy ilyen megoldásra.''
    Azért, mert 2-3 (4-5 :) ) célhardver hatékonyabban, és gyorsabban végez el bizonyos feladatokat, mint egy univerzális egység. Lásd a már említett GPU vs CPU teljesítmény. A CPU-nak egyszerűen 50-100-szor gyorsabbnak kéne lennie, mint most, hogy kiválthassa a GPU-t. Szerintem ennek fényében ésszerűbb a külön grafikus mag alkalmazása (mert ez utóbbi megvalósítható, az előbbi egyelőre nem).

    - ''Ha kijön egy új vidkari ami jobb fejlettebb gyorsabb mint az elődei természetes, hogy drága.''
    Értem. Tehát ez már természetes ;]. (Addig persze OK, hogy drágább, mint az előzőek, illetve a korábbiak lesznek olcsóbbak nála.)

    - ''De könyörgöm arra mindig is szükség volt, és lesz is amig a pc felépitése ilyen, erre a gyorsitókártyára meg ha igaz amit idéztünk, rákényszeritik majd az embereket.''
    Hát, ez így legalábbis érdekes. Lehet, hogy MA szükséges, de nem mindig volt az (mondjuk 10 éve). De mondjuk 5 év múlva miért ne lehetne SZÜKSÉGES a fizikai gyorsítókártya? A mondat második felében pedig ott szerepel egy hatalmas HA. Erről meg már leírtam a véleményem...

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák