Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Heimdallr75 #23 üzenetére

    Én vittem a szlovák és holland kollégáknak Pilóta kekszet és vaniliás karikákat. Zabálták, tömték magukba nagyon.
    Ennek talán az az oka, mert a mi édességünk több cukrot tartalmaz, mint az övék, amikor néztem odakint is dolgokat, nekem ez jött le.

    Rengeteg magyar dolog van :). Én inább édesszájú vagyok, ezért jobban ismerem ezeket, és hamarabb is mondanám, mint az erős pistát és társait ;)

    Bor-t tudom ajánlani, ha szereti, főleg ha már csak a történelem miatt: Egri Bikavér.
    Magyar Görögdinnye, vagy Sárgadinnye, ezeknek elég jó híre van szerencsére. Csemege szőlők között is rengeteg finom hazai van: Attila, Pannónia kincse (nagyon nagy szemű), Narancsízű (igaz nem ősmagyar, de nálunk jellemző), Sárga muskotály ami az asszúhoz is megy.
    Zwack Unicom még amit lehet ide mondani.

    Mézes pálinkát is kedvelték a többiek. Turórudival nem probálkoznék, én úgy vettem észre, hogy sok külföldinek nem jön be.
    Lehet még Pölöskei, Ági vagy Sió szörpöt küldeni azok is finomak sokak szerint (azokban is magasabb a cukortartalom ahogy én észrevettem).

    Boci csokoládé, hiába, hogy a Nestlé gyártja, egyedi az íze, szerintem a mi tejcsokink jobb. Esetleg Tibi csokoládé.
    Szerencsi bon-bon, a szerencsi macskanyelv, Szamos marcipán.

    Sok kolbász van, amit a többiek mondtak. Esetleg még az Univer mustárt tudom ajánlani, nem olyan prémium, mint a francia márkák, de árához képest nagyon jónak tartották a külföldiek akiket ismertem. De akkor itt van még a Lucullus fűszerek, ők magyarok.

    Lekvárok is vannak mint a Kecskeméti. Na meg az akácmézünk is nagyon jó, főleg, ha kistermelőtől veszed!
    Tésztáknál ott van a Gyermelyi, az is hazai. Még a Korona is.

    A teljesség igénye nélkül itt a link a magyar termékekről. (Igaz, nem mindegyik az)
    Egyébként nem kevés osztrák-magyar születésű torta/sütemény is van.

    Tipp: Stühmer-től szerintem a Melódia nevű mandulás csokija a legfinomabb. Kóstoltam nem egy terméket tőlük, de engem az fogott meg a legjobban. (15km-re van a gyáruk ahol olcsón adják helyben a terméket)

Új hozzászólás Aktív témák