Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz -=RelakS=- #286 üzenetére

    Igazából megértem mire gondolsz, mert ezek jelentették nálam a házimozit még hosszú évekkel ezelött. Yamaha 5.1 TSS-1 aktiv házimozi szett Dolby Digital/DTS dekoderrel és optikai digitális bemenettel egy Samsung DVD 811 lejátszóval jelentette a házimozit olyan 2001-ben. Aztán Genius SW-HF 4000 és Sony DVP-NS900V QS szériás DVD lejátszó következett jónéhány évig. Ezeknél csak úgy ömlöttek a jó kis DVD filmek és senki sem finyáskodott annyit mint mostanában megszokott gyakorlat szerint sokan teszik. Ezek mellé a technika is lépkedett (Progressive Scan és HD képalkotás), ezért Pioneer DV-696AV lejátszó következett és egy kitérő sztereó hangrendszer megépitésére, ami filmeknél 2.1 csatornát jelentett. Évekig feladtam a térhangzást, hogy normális minőségben tudjak végre megint zenét hallgatni. Két éve megint rászántam magam, hogy házimozinak bővitsem a meglévő 2.0 rendszeremet. Pioneer VSX-323 és a DVD lejátszóm jól mutatott együtt, de annak a házimozierősitőnek siralmasan gyenge hangja volt. Egy hónap elteltével elromlott egy bekapcsolást követően (kat-kat-kat és nem akarodzik neki bekapcsolni) visszavittem, és egy hónap elteltével megint a régi sztereó hangrendszeremet használtam majd még egy évig. Egy év elteltével a Yamaha RX-V377 megvétele után megint biztosnak tünik a további fejlesztések íránya. Mélynyomó után a surround sugárzókat is cserélni akarom majd, az erősitő miatti változásokhoz hozzáigazodva. Ez nálam majd idővel beérik és mégsem túlegyszerűsitett 5.0 szettekre pazarlom az amúgy is alacsony házimozira szánt költségvetésemet. A "túlegyszerüsités" magyarázatra szorulhat ilyen fórumokon. Ezek erre a kategóriára jellemző hangsugárzókból kerünek 5.0 szettbe, de az olcsósitásnak hála mindig találhatni bennük igen gyenge ősszetevőket. Néhol csak a subwoofer érhet valamit, a többi hasznavehetetlen még belépőszinten is. Választhattam volna még a kivételnek nevezhető Logitech Z906 szettet és most nyugodtan hátradölve élvezném jónéhány évig, de nálam idővel mindig szükségessé válik egy nagy házimozirendszer megvalósitása.

Új hozzászólás Aktív témák