Új hozzászólás Aktív témák

  • M107

    addikt

    válasz zsolt501 #2 üzenetére

    :R

    Jó kérdés.

    De vannak, okok amiért szerintem nem :

    - lemez legyártása olcsóbb mint egy pendrive ebben benne van a adott anyag felvitele is.
    - a pendrive flash bármi történhet vele szállítás vagy egyéb behatás ( jó a lemezzel is )
    + írható és olvasható olyat, hogy csak olvasható pendrive nem érné meg szerintem legyártani.
    gondolj bele egy minőségi pendrive ára ugye 25 - 50 GB nincs, tehát 64 GB lenne a legcélra vezetőbb, olyan 10-15 E Ft + UHD legalább 128 GB pen kellene az még húzosabb.
    - Vírus kémprogram ....... ( optikai lemezt bedobod a meghajtóba és olvasni kezdi az egység read only bit-bit-re
    ki lenne az a hülye aki ezen akarná vírusokat terjeszteni (nem láttam még olyat, hogy egy film kinyírná az lejátszó egység belső szoftverét) + még ha hálózatra van kötve csak akkor ha a felhasználó ez önként tölti fel, vagy buherált firmvare érkezik. Nem nagyon jellemző.
    - ha valamiért megsérül a lemez könnyebb kicserélni olcsóbb is mint egy pendrive.

    Elnézést ha kihagytam valamit.
    A lényeg nem kifizetődő.

    UI:

    Személyes fontos dolgaim 1 mentése mindig BD-R BD-RE lemez, utána fizetett felhő, ami már nem kell azt törlöm felhő-ből a lemez meg ameddig megmarad addig megmarad.
    De csak a pótolhatatlan dolgokat mentem ki, családi dolgok + ami az én számomra kiemelten fontos ( Flac, mp3 zenék ,videók, képek, programok stb)

    Most olyan kb 225 GB anyag van ami fontos és megtartottam. durva 9 25 GB Blu-ray lemez illetve fenn a felhő tárhelyen.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Új hozzászólás Aktív témák