Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz rt06 #31 üzenetére

    hogy a d3d => opengl valtason tul mas is tortent, ugy mint a jatek optimalizalasa, hogy jobban mukodjon linux kernellel, es az opengl-lel, valamint a videodriver-ek optimalizalasa Semmi olyat nem tettek amin a Win már nem esett volna túl évekkel ezelőtt, meg persze azóta is folyamatosan. A Linux jelen szövegkörnyezetben "ÚJ" platform lesz, míg a win már elég régóta "A" játékplatform a pc-s világban. Logikus, hogy az újoncnak szüksége van optimalizációkra, de ez a Win-nél is megvolt, csak nem tegnap, vagy a cikk írásának idejében.

    Egyszerűen csak a játék motorját és drivereket tanították meg jobban "Linux"-ul, ami a Win-nél már adott, vagyis nem "túl"-fejlesztették a linuxos verziót a wineshez képest, hogy többet tudjon annál és gyorsabb legyen, hanem csak "utol"-fejlesztették a lemaradást és így is ha nem is többet, de legalább annyit tud, ami nem ugyanaz a fórumokban szó volt róla, hogy jelen pillanatban még mind két esetben ogl-t feltételezve is fenn áll ez.

    Meg aztán nehogy felhánytorgassuk már, hogy linux alatt linuxhoz idomítják a motort, hát még jó. Pont az a lényege az adott hírnek, hogy ilyen jól optimalizálható linux alatt is egy-egy játék. Már ha optimalizálnak.

    A d3d --> ogl váltás tiszta sor, de elvileg már készítek a wines ogl teszteket is.

    Az a bajom az összes ilyen Linuxos hírnél, hogy megjelennek azonnal a károgók. (Tényleg Anulu hol van? Már hiányolom.) Ennek az egésznek szerintem örülni kell. Ha sikerül boldogabbak leszünk, ha nem akkor legalább megpróbálták. Nem tudom miért jó állandóan vészmadárkodni. Annak is örülni kéne, hogy az optimalizáció, mint olyan egyáltalán szóba került. Évek óta mindenki sír, hogy miért kell mindig új hardver, miért nem optimalizálnak. Most tessék itt van egy ilyen hír, hogy 6 fps-ből 300-at csináltak, de ebben is bele tud valaki azonnal kötni.

    (#14) Necc A driver szerintem olyan dolog, hogy HA sikeres lesz a Valve lépése, akkor biztosan fog az Nvidia és az Ati is egy kicsivel több pénzt ide rakni. HA nem, akkor meg marad a csudálatos support, ami eddig is volt. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz rt06 #42 üzenetére

    És erre eddig miért nem jöttek rá? De nem (csak) az overhead miatt lesz, vagy nem lesz plusz 300 fps. Itt van a kutya elásva. Optimalizáció illetve megfelelő tesztelés a kulcsszó. Amit itt jelen esetben megtettek, eddig meg nem, azért most derült ki például ez az információ is.

    megjelenesekor is egyutt dolgoztak volna mindharom videokartyagyartoval Nem csak kettővel, plusz chip-gyártóként az Intellel? De más az előtörténete a két rendszernek. Win-en a nagy gyártók eddig is komolyan fejlesztettek és odatették erőiket, ami eddig a linuxnál nem volt meg, azt most egyszerre kell megtenniük és "utolérni" magukat. Vagy fejlesztgessenek neked innentől 10 évet, hogy ne érezd csalásnak a dolgot? Az eredeti túlfejlesztés, utol-fejlesztés gondolat pedig még mindig köszöni szépen jól van, ha meg is törik, nem emiatt fog. Nem lehet (hasra ütve) 10 évi fejlesztést behozni egy egyszerű ogl "optimalizációval", muszáj bevonni a nagy gyártókat az eredményekért. Ez történt most.

    Az, hogy fals lehet az eredmény persze, én sehol sem mondtam, hogy nem lehet. De szerintem ennek a hírnek nem is ez az esszenciája, hogy 40 fps a különbség, vagy csak 2. De ezt már írtam.

    Nem hiszek el mindent és azt sem mondtam, hogy te károgsz, vagy vészmadárkodsz, azt általánosságban írtam, külön bekezdésbe. Akinek nem inge..... És nem nagy arccal szóltalak le, egyáltalán le sem szóltalak (veled ellentétben). Ezek a részek nem is konkrétan rád vonatkoztak. Így innentől ez a bekezdésed semmi más, csak sértődött beszólás.

    Neked csak az egészséges vita szólt (volna).

    Az eredeti hsz-mben nekem benne volt egy bekezdés ami a minőség kérdésességéről szólt, csak azt a többszöri átszerkesztés miatt kivettem, mivel közben olvasgattam a hsz-eket. Semmi újat nem mondtál vele, de nem vagyok híve az "evidenciákat 100x írjunk be egy topikba" jelenségnek. ;)

  • imibogyo

    veterán

    válasz rt06 #61 üzenetére

    a megfelelo teszteles es optimalizalas hianya
    Ettől még nem lesz hízelgőbb az azt megalkotó csapatra nézve.

    Attól, hogy az Intellel is kooperáltak, mert hát mégis csak van neki grafikus chipje, attól még nem lesz videoKÁRTYA gyártó. :N Csak erre akartam utalni.

    egy nekem cimzett post-ban irtad, megis mit gondoljak, kinek szolt? innentol ez a bekezdesed nem mas, mint mentegetozes Nem kell neked mentegetőznöm, de nem fogok 10 hsz.t írni, inkább egybeszerkesztem, különben meg kapok az arcomra, hogy hsz. vadász vagyok. Ha van rajta sapka azért, ha nincs...........És én nem személyeskedtem ("nagy arccal" stb. ugye) én csak reagáltam rá. Az egyetlen ami """személyeskedés""" volt, az a hangvételed bírálata, amit semmivel sem érdemeltem ki. :U

    Majd ha elolvasod még egyszer azt az adott bekezdést rájössz, hogy nincs igazad. Egyértelműen nem neked szólt, már csak alapból a többes szám miatt is, ebből kifolyólag egyértelműen általános tartalmú és nem személy specifikus. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz rt06 #73 üzenetére

    Az eredeti d3d kódhoz (overhead stb.) mi köze a Valve-nek?

    Linket kérek az eredeti blogbejegyzéshez.
    Mert amiket eddig olvastam nem volt erre vonatkozó egyértelmű infó benne. :K

    [moderálva]

    [ Módosította: Barthezz2 ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz kriszpontaz #82 üzenetére

    Reméljük így lesz. Mondjuk még nem láttam hivatalos állásfoglalást ebben. :N
    De valószínűsítem, hogy úgy oldják meg mint OSX-nél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák