Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blizzardking

    őstag

    Üdv Hölgyek, Urak, egy láma kérdésem lenne. Van-e lehetőség arra, hogy bizonyos utakat eleve kitiltsak a navigációból, és soha ne tervezzen arra? :U

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz zharkanyi #4482 üzenetére

    zharkanyi, marcedli

    Konkrétan Budán a Konkoly Thege útra akartam eljutni, és egy csodálatos "Magas út dűlő" nevű útvonalon vitt. Csak úgy tudtam felmenni tajta, hogy egyesben 2 percig kapart a kocsi, és tudtam, hogy ha meg kell állnom valamiért, májusig nem fogok elindulni felfelé. Különösen veszélyes, ha leesik valami ónos cucc, és azon hozna lefelé.
    Ugyanakkor ott is élnek emberek, az összkerék hajtású Pajeróikkal, és grasszálnak fel-le mint londiner a Marriottban.
    Ezért gondoltam, hogy az én életemből ki kéne irtani ezt a magas út dűlőt kb októbertől májusig. Simán megér 5 perc kerülőt, hogy ne 45 fokos emelkedőn kelljen menni.

    Amúgy köszi a választ mindkettőtöknek! :)

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz marcedli #4502 üzenetére

    Értem, és köszönöm a választ.
    Az eredeti kérdés nem is arra vonatkozott, hogy a waze ismerje az útviszonyokat, hanem arra, hogy ki lehet-e iktatni utakat. Ezer és egy oka lehet, hogy valaki egy helyet el akar kerülni, és szerintem nem egy rocketscience ezt belerakni. Ahogy azt sem, hogy tetszőleges címekkel tovább navigáljon, azaz ne köztes pontnak szúrja be, hanem a végére tegye. Ezeket más program már 10 éve tudta. Nem akarom se kritizálni, se offolni, de azért van hová fejlődni, és nem feltétlenül az "integrájuk be az egész közösségi hálót" megközelítés hozza a legtöbb előnyt. El kéne dönteni a fejlesztőnek, hogy barátkozás közben akarunk navigálni, vagy navigálás közben akarunk barátkozni. :R

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz marcedli #4506 üzenetére

    Ameddig egy saját, általam választott név/jelszó párossal kellett bejelentkezni, semmivel nem vitt kevésbé gyorsan, mint most, amikor tudni akarja a facebook profilomtól kezdve az összes eltárolt telefonszámot a telefonon és a google tárhelyemen. Csak mondom. :((( De látom, érzelmileg érintett vagy a kérdésben, ezért nem akarlak idegesíteni. Jó az app, de lehet még mit feljeszteni rajta az ötvenmilliós tagság ellenére, ahogy azok is járnak énektanárhoz akik platinalemezeket adnak el. Ahogyan az emberiség átlag iq-ja alacsonyabb mint a kiugróan okos embereké, hibás érvelés valaminek a hiányát azzal magyarázni, hogy sok embernek jó az úgy is a tömegnek. De tényleg nem akarok offolni tovább, köszönöm hogy válaszoltatok a kérdésemre, majd ha ónos eső után 45 fokos lejtőn akar vinni (amit nyilván előre tudni fogok), átrakom a köztes pontot egy nagyobb útra. A naprakész infó így is értékesebb, amit viszont nyújtani tud. Csak lehetne mégjobb, ennyi az egész. :R

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Pulsar #4509 üzenetére

    Az eredeti felvetés nem az volt, hogy ismerje az útviszonyokat, hanem hogy ki lehessen tiltani útszakaszokat.

    Szili17 - Aki rendszeresen navigál sokat, és nem csak egyszer-egyszer akar gyorsan eljutni valahová, az igen nagyra értékeli, ha egy program minél jobban testreszabható.
    Az út elkerülését úgy képzelem el, hogy mozgatom a térképet, vagy rákeresek az utca nevére, és mikor nyomva tartom rajta az ujjam, és feladja a buborék menüt, besárgítva az adott útszakaszt, feladja ugye, hogy pozÍció küldése, kedvencekhez ad, start pontként kijelöl és térképen mutat. És ez alatt legyen egy olyan, hogy tilt. És azon a szakaszon többé - mindenféle machinálás nélkül - ne vigyen át. Van ami ezt simán tudja. És legyen egy lista pl a kedvencek alatt, hogy "kitiltott útjaim" és onnan törölhető legyen ha nem akarom többé tiltani.
    A másik, amivel nagyban lehetne növelni a használhatósági faktort, a keresések egymásba ágyazása. Megkeresek egy helyet, de még ne navigáljon oda, hanem indítok egy újabb keresést, de meg lehessen adni, hogy az előző hely legyen annak a középpontja, és akörül keressen. Akár POI-kat.
    Valamiért az az érzésem, hogy az egész felületet a fiatal bohókás fíling lengi be, amitől alég fapados a funkcionalitása. Akkor legyen egy expert mód, és abban aztán rohadtul lehessen testre szabni az egészet. Bárhonnan indítani keresést, poit, címet, bárhol egyszerűen (nem menüben vájkálva) váltogatni a 2D/3D nézetet, forgatni dönteni stb, tiltásokat elmenteni, keresést a meglévő útvonal végére beszúrni.
    Amit tud azt nagyon jól tudja, ezt nem is vitattam soha, de ez így eléggé Lomókamerás-egyetemista. Ezekben lehetne fejlődni szerintem. Attól hogy valamiben jobb mint más programok, miért ne lehetne átvenni azt amiben meg azok jobbak..?
    Vagy tegyék lehetővé, hogy a közösség skineket gyártson hozzá.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz #79335424 #4528 üzenetére

    Az az igazság, annyira nem jó, hogy nekivágjak erőszakolni. Kár belé. És igaza van apaszkának, én is fizetnék akár azok töredékéért amit leírtam.

    Szerk: marcedli - köszönöm, az az igazság, hogy az egész szemléletmódja a tervezőknek csak most kezd kirajzolódni előttem. Azt sem tudtam hogy a tervezés és az útvonal infó hogyan oszlik meg a lokális gépek (telefonok) és a szerver között. Se trollkodni nem akartam, se okoskodni, de más programokban ezek a dolgok annyira alapvetőek, hogy aki onnan jött az picit csodálkozik. De értem, és ettől még használni is fogom arra amiben jó. Köszi mégegyszer.

    [ Szerkesztve ]

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Szili17 #4532 üzenetére

    Gondoltam, ahogy azt is tudja a szerver, hogy a zombifejű margaréta a jelem, melyek a kedvenceim, merre járok előszeretettel, akkor azt is tudhatná hogy az XY utat el akarom kerülni. Egyes útszakaszokat praktikusabbnak érzek a gyakorlatban, már ami az elkerülést illeti. Arra, hogy mennyire kerülje el, vagy mit csináljon ha nincs más út, már benne is van a válasz a jelenlegi verzióban, csinálja pont azt, amit mondjuk földútnál csinál, ha ki vannak kapcsolva a földutak. Akár létre lehetne hozni egy olyan út-osztályt, hogy elkerült utak, ahogy vannak kompok, földutak, fizetős utak is, és nem a térképre, hanem a userre bízni, hogy neki mi tartozzon az "elkerült utak" alá. Úgyanazzal a módszerrel amivel bepirosítja az eldugult utakat, valami egyedi színnel jelölhetné a térképen a tiltottakat, így a user nem felejtené el hogy tiltott út környékén kóricál.
    Mindezt arra is lehetne használni, hogy ha ugyanazt az utat sok user tiltaná, meg lehetne vizsgálni mi is van ott. Mert lehet hogy sokan nem bajlódnak térképész jelentéssel, de maguknak azért oda raknának egy blokkolást.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Teseract #4633 üzenetére

    Én már annak is örülnék, hogy ha rányomok hogy kussoljon, akkor úgy is maradna... ;]

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    Hálás vagyok ennek az új verziónak, mert nem engedi megkopni a Titanium Backup dicsfényét. Még azon is elgondolkodtam, hogy a play áruházban kötelezővé tenném hogy az utolsó előtti verzió is legyen kint mindenből, az ilyenek miatt.
    - Kinézetre kb olyan mintha egy játékvasutat fényképeznék tök sötétben egy Lomo kamerával télen
    - Sebességre lassú, késik a kereszteződés, lagol
    - A felülete nemhogy egyszerűbb lett, hanem pont hogy bonyolultabb, egy ovis nyuszinyomda dizájnja mögé rejtve
    - Színsémáknak lőttek
    - Annyi permissiont kér, amivel eljutnék a Pentagon különtermébe, érdekli a telefonszámom, a facebook accom, de még az ismerőseim lábmérete is
    - Rosszul vannak belőve a zoom-értékek, legtöbbször olyan érzésem van, mintha egy kulcslyukon keresztül nézném az egészet. Nem azért vettem 6"-os telót, hogy egy comb vastagságú utat súroljak az orrommal.

    Ez így nemcsak hogy ronda, de használhatatlan is, mert elhagytam a kereszteződést mire észbekap hogy forduljak be. Most komolyan béta állapotú szoftvert kiadni egy teljes verziószám ugrással kimeríti az arcátlanság fogalmát. :(((
    És komolyan sajnálom azokat a felhasználókat, akiknek nincs root, nincs minden lementve, nem tudnak visszatérni régebbi verzióra, magától frissül a program, és ezt kapják az arcukba. Összefoglalva az újratervezés sikertelen.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Pulsar #5017 üzenetére

    Egy Lenovo Vibe Z2 Pro-t hajtok. 3GB ram, Snapi 801 soc, 2560x1440-es felbontás.

    Mindenkinek;

    A kinézet nem szubjektív kérdés abban az esetben ha:
    - vezetés közben nem az ujjammal kéne csípkednem a kijelzőt ahhoz hogy ne a kocsi 15 méteres körzetét mutassa
    - ha bejön egy értesítés, a képernyő 3/4-ét elfoglalja egy baromság amire rohadtul nem vagyok kiváncsi, cserébe nem látom az előttem lévő útvonalat a képernyőn
    - Pont a komolyabb felbontású készülékek korában lehetne kijönni finoman megrajzolt térképpel, ahol a relatíve nagyobb madártávlat ellenére minden jól látszik, erre mi történik? olyan a kép, mintha egy 960x540-es kijelző elé odatennék egy bazi nagy nagyítót :O

    Amit elvárnék, különösen az előző verzió után:
    - A kor készülékeihez igazított felbontású térképek, jól eltalált automatikus nagyításokkal
    - testreszabható értesítések, mert lehet hogy az adott pillanatban nem az érdekel, hogy a fészbúkos ismerősöm Józsika szintén a kerületben rovarkodik (ezzel indokolták a Szili17 kolléga által belinkelt leírásban hogy miért kéri egy navi program a fácse accomat lol)
    - diszkrét, elegáns képi elemek, nem arcbamászóak
    - olyan gépeken amin 3D játékokat futtatnak a kis lurkók órákon át, PC-vel összemérhető ram alatt, akadásmentes működés
    - a változtatások sikerét illetően némi önkritika kiadás előtt

    Amire immunis vagyok:
    - kitalálja helyettem, hogy haza akarok menni vagy dolgozni
    - felújongjon helyettem hogy nini az ismijeim ugyanott szelfiznek ahol én vezcsizek
    - meg akarjon kímélni attól, hogy a gyakran látogatott helyeket egyszer az életben be kelljen pötyögnöm, ehelyett puszta szeretetből úgy akar viselkedni, mintha Mark Zucherberg Nav egyenruhában jönne adóellenőrzésre (a telefonszámom megadásánál nem akart továbblépni, inaktív volt a next gomb, úgyhogy kénytelen voltam forced closeolni, és utána mikor elindult, be tudtam lépni a meglévő waze fiókomba :((( )
    - Puszta hálából, hogy a köszönetnyilvánítási üzeneteket rám tudja pusholni, rendszerrel együtt akar indulni???? És ez nem aggályos?? :W

    (Valami azt súgja, hogy ha olvasná ezeket egy programozó aki részt vett a projektben, túlórázva, irreális határidőkkel, arra kényszerítve hogy szart adjon ki a keze közül, mosolyogna a bajsza alatt, és legszívesebben megmutatná a tudás által el nem homályosított tisztánlátású managerjeinek...) ;]

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz junkpod #5072 üzenetére

    Már visszatettem a régebbi 3.9-es verziót. De ha megnézed a Juditta_56 által bemutatott képet, nekem azzal is bajom van. Ha összeadod a fekete sávok magasságát, kiderül, hogy a képernyő felét olyan információk foglalják el, amit meg lehetne jeleníteni 3 buborékban kb. Plusz, nyilván az M3 bevezető szakaszán relatíve gyorsabban haladt, és így is 3-4 kereszteződés fér ki előtte. Ha lelassít az ember a belvárosban például, akkor tényleg olyan mintha a kocsi tetején hasalnék. Alul az 5:22 magassága akkora mint a navigálós kocsi hossza. Az utcanevek akkorák mint egy háztömb. Olyan mintha a fiúkat nem nagyon érdekelte volna a térkép rész maga.

    Ha átállítom a felbontást, az viszi magával a launchert, a többi appot, tárcsázót stb. Egyébként a gyárihoz képest már finomabbra lett véve, ez tény. (Nem app segítségével, átírtam a build prop-ot).
    Plusz az örök érv - a saját programjuk előző verziójához hasonlítja mindenki, nem egy másik programhoz egy másik készüléken.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Szili17 #5093 üzenetére

    Csak címszavakban válaszolnék, mert a problémám megoldást nyert azzal, hogy visszatettem az előző verziót, átugrottam a fél bejelentkező processt kihasználva egy szoftver bugot, mert nem akartam megadni a telefonszámomat, és a jogosultságokat leszűkítettem a töredékére. így számomra tökéletes a Waze.
    Sőt, offba is teszem;

    Valóban van logika az állított használatban, de ezzel a kocsival, ezzel a telóval nekem nem jön be. Egy szoftverfejlesztőnek gondolnia kell mindkét fajta elhelyezésre. Nem állítom át a dpi-t egy program miatt ami szarul lett megírva, nem cserélek tartót ugyanezen oknál fogva.

    Autozoom-kérdés - a fél topik erről szól mióta kijött a négyes verzió, nagyon sok probléma van vele, nagyon sok embernél, ha visszaolvasol. Neked másképp szar mint nekem, de ettől még... :N

    Testreszabás - és az miért lenne baj, ha lapozni kéne a beállítások oldalt, annyi lenne a testreszabás? Ezt várom, hogy egyszer normálisan testre tudjam szabni. Inkább egyszer el kéne mélyedni benne, csinálni egy template-et a legjobb beállítás-csomagról, és elfelejteni. Viszont mindenkinek olyan lehetne ami neki jó. Persze ezzel dolgozni kéne, elismerem. Megaztán afelé halad a világ, hogy a user ne legyen túl önálló mert akkor sok feladatot ad, legyen neki 1, max 2 választása, oszt várja a frissítést szépen csendben. Ha hőzöng, majd a verziószám első számjegyét kicseréljük eggyel nagyobbra oszt jólvan.

    Közösségi navi kérdés - értem én hogy most ez a nagy közösségezősdi hozza a lóvét, ráadásul a program lényegét a közösségből jövő információk adják, úgyhogy az ezzel kapcsolatos békát lenyelem. Baromságnak tartom, hogy dugóban a zombifejű főnökömet nézegessem, de legyen.

    "Telefonszámnak semmi köze ahhoz, hogy kitalálja hogy reggelente dolgozni indulsz és 1 gombnyomásra tervez."
    - Pontosan mihez van köze? :U

    "Miért akar a háttérben futni ha működik a telefon? Pl ha megosztanak veled egy utat vagy ETA-t, akkor akarsz róla tudni, pl figyelmeztet hogy előre megadott helyszínre és időpontra igyekezvén mikor indulj el? Vagy te ehhez szeretnéd futtatni folyamatosan a Waze-t? Vagy egyáltalán nem is akarod használni, ez esetben nem is küld ilyen címen semmit neked."
    - Csak hadd döntsem el én. Csak egy kapcsoló kéne a beállítások között hogy Automatikus indulás ki/be. Elfogadom hogy van aki több etát kap mint a keravill porszívó részlege 79-ben, és vaze nélkül azt se tudja mikor hová induljon, de van akinek fontosabb, hogy a főzőkanálon ne legyen sebváltó, és a navigátor program ne akarjon futni folyamatosan, ha az adott ember pl csak havonta háromszor navigál. Ilyen is van meg olyan is van.

    "Nem bocsátkoznék olyanba bele hogy hány app van a telefonodon, ami fogad pl push notit."
    - Ha egy üzenő app fogad push notit, azzal ugyanúgy nincs problémám mint azzal hogy egy játék szívja az akkut. De ha egy nyomorék játék futna folyamatosan reggeltől estig, akkor is ha csak hétvégén játszom vele, és pusholna azért hogy megtudjam hogy elkészült a takonyvető likvidátorom, azt is csuklóból gallyaznám.
    De akkor én is megkérdezem, mit szólnál, ha az összes program ami fel van telepítve a telefonodra, folyamatosan akarna futni?
    "Nyilván el lehet őket kerülni és ha zavar meg is teszed, ez a te saját döntésed."

    Ha a programokat használhatóság szerint kéne rangsorolni, a waze a nagyon hasznos végénél lenne.
    Ha erőszakosság szerint kéne rangsorolni, aminek az egyik vége a kezes, testreszabható, átgondolt lenne, a másik meg a sablonos, erőszakos, kényszermegmagyarázós, sajnos ebben is jeleskedne.
    Arról cserélünk épp eszmét, hogy szerintem az egyik nem jogosít fel a másikra. :)

    Ja, a végére egy kérdés: honnan jött az a hatalmas okosság, hogy ha megérkeztem, le akarom fényképezni a kocsim orrát ahogy a másik kocsi hátulját nézi? Vagy mit kéne ott lefényképeznem? Mire lehet ezt értelmesen használni, mert erre nem jöttem rá. Vagy vannak olyanok, akik egy (elvileg) navigátor programnak, ami ismeri a face profilját, ismeri az úticéljait, a telefonszámát, hozzáfér az összes ismerős hasonló adataihoz, telefonszámaihoz, képeihez, még azt is el akarja küldeni melyik kapualjba megy be? :U

    [ Szerkesztve ]

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy azt nagyon bonyolult lenne megoldani, hogy a térkép nézetnél látsszanak az utcanevek? Úgy néz ki a térkép, mint egy kifestőkönyv használat előtt. :U

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz fant0mi #9870 üzenetére

    Kifelé vagy befelé? :D

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Szili17 #9878 üzenetére

    Tudja fene. Ha munkaidőben élesben oda kéne találnom a Bródy Sándor utca és a Vas utca sarkára, akkor legyen inkább a betűleves. Ráadásul 15 éve az összes navi, már a PDA korszakban úgy működött, hogy kiírta az utcaneveket. Kinek, és milyen megfontolásból jött az ötlet, hogy ne írja ki? Egy térkép program? :F

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Szili17 #9891 üzenetére

    Nézd, különböző júzerek, különböző szokások. Én ahhoz elég jól ismerem Bp-t, hogy 90%-ban odataláljak valahová, leginkább azért szoktam használni a wazét, hogy jelezze ha rendőr van, illetve hogy a belvárosi egyirányú utcákban pont úgy közelítsem meg a célt, hogy nagyobb esély legyen parkolóhelyet találni. Emiatt nekem elsősorban nem az a lényeg, hogy vigyen oda a Vas utca 12 alá, mert tudom hol van, hanem hogy az előző 3 egyirányú utcában egy bizonyos útvonalon vigyen végig. Ehhez jobb ha ránézek a térképre, látom melyik merre egyirányú, és lebököm a nyilat valamelyik kereszteződésbe, ahonnan odataálok, és még le is fogok tudni parkolni.
    De nem tudom minek magyarázkodom, amikor a QHD kijelzők korában hatos betűnagysággal is kiírhatná, és még forgathatná is, senkit nem zavarna.
    Van mikor a túlinformáló felület sok, és okosan csökkenteni/adagolni kell az információt, és van amikor teljesen felesleges infót megtagadni. Ez amit írtam, pont ez az eset. Lehet nagyítgatni, kicsinyítgetni, forgatgatni, de ha játszani akarok, lemegyek a térre focizni. Nem sértésnek szánom, inkább építő kritikának. :R

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz junkpod #9902 üzenetére

    Félreértitek, nem az a probléma, hogy navigálás közben nem írja ki, hanem amikor 2D módban nézegetem a térképet akkor. Minek 2D mód utcanevek nélkül, azért, hogy fehér csíkokat lássak?
    Itt tartunk most. Még képet is linkeltem. Tehát a kérdésem továbbra is az, hogy ennek így, a képen látható módon mi értelme? De amúgy felfogtam hogy mindenki más úgy használja, hogy beírja a címet és már megy is, nem számít hogy minden kerületben van 4 Petőfi Sándor utca, az, hogy megnézem hová megyek és milyen útvonalon, rétegigény. :DDD

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz S e t h #11073 üzenetére

    Én azt vettem észre, hogy ha megtervez egy útvonalat, és ezután megszakad a net, pl mert kietlen helyen hajtok keresztül, és utána visszajön a net, a waze nem csatlakozik újra a szerverre. A tervezett úton visz szépen, de ha bármilyen újratervezést vagy keresést akarok alkalmazni amihez kell a szerver, csak homokórázik. Ha kilépek és vissza, egyből megjavul. Ezt már több verzió óta figyelem. Nem megoldhatatlan probléma, de kellemetlen, hogy nem frissti magától a kapcsolatot szakadás esetén.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz S e t h #11117 üzenetére

    Anélkül hogy bárkit megbántani szándékoznék, egy netes navigációra épülő programnál, ami net nélkül gyakorlatilag működésképtelen, ez elég amatőr dolog, ötszáz verziófrissítésen keresztül. :B

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    Sziasztok, azt valahogy ki lehet kapcsolni (akár valami konfig fájl átírással) hogy folyton átrendezze a kedvencek sorrendjét? Wipe data megvolt, sorbarakás, újraindítás megvolt, először nem nyúl hozzá, és ahogy elkezdem használni, mindig azon kapom magam, hogy megint átrendezte az alapján, hogy szerinte nekem mi a fontossági sorrend. Azt már meg se merem kérdezni, hogy indulásnál ne dobja fel hogy szerinte merre fogok menni, mert 0% esélye van hogy eltalálja, tök felesleges.
    Köszi ha valaki tud megoldást
    :R

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Szili17 #12273 üzenetére

    Köszönöm, nem is tudtam hogy van ilyen felület. Ma jött egy frissítés, megnézem hogy ott is összekuszálódnak-e a sorbarakott kedvencek. :R

    Faby - dettó. Már az appjaim fele nem működne ha minden automatikusan frissülne. Van aminél meguntam hogy folyton feldobálja hogy van frissebb, és aláírtam én oszt le is szakadt a google köldökzsinórjáról forevör :DDD

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák