Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    válasz fatal` #13112 üzenetére

    "csak arra akartam rávilágítani, hogy a sávinformáció nem attól függ, hogy online vagy offline egy navi. :)"

    De-de! Pont, hogy függ tőle!
    Nem tudom mire világítottál rá, de alapvető hiba van az elképzelésedben!

    Az offline navi a telepített térkép adataiból nyeri ki a sávinfót és viszonylag kis erőforrás felhasználásával képes megjeleníteni a szükséges helyeken.

    Ezzel szemben az online navi a szerverről kell folyamatosan megkapja ugyanezeket az adatokat a térképpel együtt, végig az útvonal ideje alatt! Lehet, hogy te azt gondolod, hogy ez alig néhány plusz byte átvitelét jelenti, de a valóságban a szerveren lógó összes klienst ki kell szolgálni egyidőben, folyamatosan és ez már iszonyatos plusz leterhelést jelenthet a szervernek!

    Volt erről cikk valahol, de azóta nem találom.

    Én is naponta használom a Waze-t, meg időnként az offline navikat is. Örülnék ha Waze tartalmazna egy jól működő sáv asszisztenst, de mivel ismerem a működésének alapelveit, tudom, hogy arra még elég sokat kell várni és nem siránkozom toporzékolva úton-útfélen, hogy miért nincs már, mikor az iGO már ezer éve tudja!

    (Tudom, hogy a GM-ben már van lane assist, de úgy tudom, hogy nem tökéletes és sokan panaszkodnak is rá!)

Új hozzászólás Aktív témák