Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Ryder62 #31 üzenetére

    Viszont a GTA az egy elég nagy húzó cím. Hogyha ilyen nagy és fényes múlttal rendelkező játék legújabb, számozott része nem jön PC-re a R* tehet egy-két szívességet.

    Csak a gond az, hogy a nagy múltból meg a nosztalgiából nem lehet kenyeret venni a boltban...Úgy, hogy lényegében sz@rrá volt már akciózva a GTA IV, Steamen is is ilyen $5-ért dobálták már utánad, úgy is a PC-s fogyás a teljes eladás 15% kb. Ami valljuk be: lósz@r. És nem csak magában lósz@r, hanem annak fényében az, hogy ezért a 15%-ért mennyit kell pluszban melózni...ha hozzávesszük azt, hogy ha mondjuk sosem jelent volna meg, nem jelentik be, a kezdetektől azt mondják, hogy NEM lesz, akkor valószínűleg ez a szám (mármint az elveszített emberek száma) tovább csökken, hiszek sokan beadták volna még a derekukat, és megvették volna konzolra. (Úgy, ahogy pl. sokan most veszik meg életük első 360-át vagy PS3-át, és most kezdik kijátszani az exkluzív címeket.)

    Erre pedig rárak egy lapáttal az a tény, hogy valljuk be: az $5-os PC-s ár nem tesz túl jót a bevételeknek. Tehát ha holnap kiadják a GTA 5-öt PC-re az törvényszerűen csúnyán alávág a PS3 ill. Xbox360-as eladásoknak. Miért? Egyrészről azért, mert eleve olcsóbb a játék, másrészről azért, mert kb. 2 hónap múlva $20 lesz Steamen valamelyik akcióban....a vásárló meg mint olyan, árérzékeny. Tehát aki nem vette még meg, az simán megveszi olcsóbban.

    Tehát a 15%-os részesedés legjobb esetben is 5-10% extra bevételt jelent (olcsóbb ár + akik egyébként megvették volna másik platformra előbb-utóbb). Lehet én vagyok a madár, de ennek tükrében én sem fordítanék nagy figyelmet a dologra. Ebből kifolyólag teljesen érthető, hogy - még abban az esetben, ha a fentiek tükrében egy PC-s verzió anyagilag rentábilis is - a PC-s kiadás (már amennyiben lesz ilyen) csak akkor kerülhet ki, amikor a Boxos és a PSes eladások már szépen kifutották magukat és meredeken elkezdett csökkenni a vásárlóbázis. Ez pusztán üzlet, és semmi más. Senki nem a saját pénzének az ellensége.

    Továbbá azt se feledjük, hogy a konzoljátékok nagyjából kalkulálható bázissal vannak tervezve. Tudják, hogy mennyi konzol került értékesítésre (ennek fényében nagyjából kiszámítható, hogy az Xbox360 és PS3 tulajok közül kb. minden 6-7. ember vette egy GTA 4-et)...PC-n ez a szám egyszerűen nem kalkulálható...vagy ha igen, akkor pedig elég torz és valótlan eredmények lesznek.

    A warezok okoskodásokat pedig direkt nem vettem ide, pedig lehet az is megérne egy misét.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Új hozzászólás Aktív témák