Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Ryder62 #31 üzenetére

    Viszont a GTA az egy elég nagy húzó cím. Hogyha ilyen nagy és fényes múlttal rendelkező játék legújabb, számozott része nem jön PC-re a R* tehet egy-két szívességet.

    Csak a gond az, hogy a nagy múltból meg a nosztalgiából nem lehet kenyeret venni a boltban...Úgy, hogy lényegében sz@rrá volt már akciózva a GTA IV, Steamen is is ilyen $5-ért dobálták már utánad, úgy is a PC-s fogyás a teljes eladás 15% kb. Ami valljuk be: lósz@r. És nem csak magában lósz@r, hanem annak fényében az, hogy ezért a 15%-ért mennyit kell pluszban melózni...ha hozzávesszük azt, hogy ha mondjuk sosem jelent volna meg, nem jelentik be, a kezdetektől azt mondják, hogy NEM lesz, akkor valószínűleg ez a szám (mármint az elveszített emberek száma) tovább csökken, hiszek sokan beadták volna még a derekukat, és megvették volna konzolra. (Úgy, ahogy pl. sokan most veszik meg életük első 360-át vagy PS3-át, és most kezdik kijátszani az exkluzív címeket.)

    Erre pedig rárak egy lapáttal az a tény, hogy valljuk be: az $5-os PC-s ár nem tesz túl jót a bevételeknek. Tehát ha holnap kiadják a GTA 5-öt PC-re az törvényszerűen csúnyán alávág a PS3 ill. Xbox360-as eladásoknak. Miért? Egyrészről azért, mert eleve olcsóbb a játék, másrészről azért, mert kb. 2 hónap múlva $20 lesz Steamen valamelyik akcióban....a vásárló meg mint olyan, árérzékeny. Tehát aki nem vette még meg, az simán megveszi olcsóbban.

    Tehát a 15%-os részesedés legjobb esetben is 5-10% extra bevételt jelent (olcsóbb ár + akik egyébként megvették volna másik platformra előbb-utóbb). Lehet én vagyok a madár, de ennek tükrében én sem fordítanék nagy figyelmet a dologra. Ebből kifolyólag teljesen érthető, hogy - még abban az esetben, ha a fentiek tükrében egy PC-s verzió anyagilag rentábilis is - a PC-s kiadás (már amennyiben lesz ilyen) csak akkor kerülhet ki, amikor a Boxos és a PSes eladások már szépen kifutották magukat és meredeken elkezdett csökkenni a vásárlóbázis. Ez pusztán üzlet, és semmi más. Senki nem a saját pénzének az ellensége.

    Továbbá azt se feledjük, hogy a konzoljátékok nagyjából kalkulálható bázissal vannak tervezve. Tudják, hogy mennyi konzol került értékesítésre (ennek fényében nagyjából kiszámítható, hogy az Xbox360 és PS3 tulajok közül kb. minden 6-7. ember vette egy GTA 4-et)...PC-n ez a szám egyszerűen nem kalkulálható...vagy ha igen, akkor pedig elég torz és valótlan eredmények lesznek.

    A warezok okoskodásokat pedig direkt nem vettem ide, pedig lehet az is megérne egy misét.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Ryder62 #41 üzenetére

    A GTA 4 PC-s verziójával semmi baj nem volt, ha volt alá géped. Én 1,5x játszottam végig a single-t, és semmi bajom nem volt vele. Gyönyörű szépen futott. Egyedül a VRAM korlátra kellett ügyelni, hogy azt ne lépd túl a látótávolságnál. És 1920x1200 ill. laptopra váltás után 1920x1080-ban játszottam. Sosem értettem, hogy mitől volt hulladék. Keveset még onlineoztam is.
    A konzolos verzió volt hulladék, mert ott nem tudtál alá erősebb vasat pakolni.

    Arról nem is beszélve, hogy ha egy hulladék volt, akkor minek kell az 5. rész? Akkor el kell felejteni.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Új hozzászólás Aktív témák