Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz koby11h #28348 üzenetére

    Mail esete:
    - megnyitottad a mellékletet?
    (tehát már tudjuk, hogy megnyitottad, de esélyt kapsz bevallani)
    - nem
    - egyszer sem?
    (mivel elsőre nem csinált semmit, biztos, ami biztos, újra próbálkoztál, esélyt kapsz, hogy beismerd)
    - nem
    - pedig sikerült megnyitni a mellékletet, többször is
    - de nem nyitódott meg
    - akkor mégis megnyitottad… :W

    Az volt a mázlija, hogy amikor megláttam a 2db virtuális optikai meghajtót felmountolva az order.img-vel, akkor kitéptem hálókártyából a kábelt.

    Nyomtatós zsibbasztó tegnap:
    - nem tudok nyomtatni, ránéznél? Tegnap még ment.
    - persze, melyik hálóra és hogyan vagy csatlakozva?
    - yx wifire
    - és tegnap ment? Biztos?
    - persze, mindig oda csatlakozok.
    Mielőtt bármit csináltam volna, megnyitottam a hálózati kapcsolatokat, hova is csatlakozik. Éppen akkor vált a wifi vz-ről xy-ra. De ekkor feltűnik, felül a felirat: …vpn kapcsolódva. Wtf? Belső hálól? Milyen vpn-re?
    Kiderült, hetek-hónapok óta úgy dolgozik a cégben, hogy csatlakozik a belső hálóhoz, majd vpn csatlakozást is indít szintén a belső rendszerbe. Mert mi mondtuk, hogy a távoli asztalhoz kell… :W :DDD csak az “otthonról” szócska már nem marad meg a tudatban.
    Azt hiszem, a heti győztes megvan, lehet a havi is…de erre még nagy a tülekedés.

    Ha pedig nincs gondunk, szívassuk magunk:
    Szintén nyomtatási hibát jelentettek. Hol nyomtat, hol nem, néha csak fél nappal később köpi ki a papírt. Nézem, keresem, nem látom a hálózati nyomtatót a hálón. Már épp kérném le a beállított adatait, amikor látom, vagyis nem látom a link-et sem a nyomtatón, sem a helyi switch-en. Kábel kihúz és homlokra nagyot csap… Megint bekeveredett egy gyári 4 eres tyúkbél a kábelek közé. Ezzel meg hol jó, hol nem (de inkább utóbbi) bármi hálózati eszköz. Új kábel, világosság, link és máris ontja a papírt a gép. Valami kínai göncökhöz adták anno, mi meg ahelyett, hogy egyből kidobtuk volna, bekevertük a jó kábelek közé. Lassan elfogynak :DDD .

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák