Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz hcl #28345 üzenetére

    szerencsére nekem nem kényszer ez a dolog, de annak a pár embernek akivel hajlandó vagyok minimálisan foglalkozni ilyen téren szerencsére sikerült a fejébe vernem a következő protokollt:

    a hibaüzenetet nem zárod be amíg el nem olvastad háromszor (akkor is ha elsőre is azt hiszed hogy felfogtad) ÉS ebből nem kaptál választ a fel nem tett kérdésedre. ha ez nem adott megoldást akkor jövök csak én, ilyenkor:

    egér-billentyűzet elenged és pontosan elmondod hogy mi vezetett oda hogy a gép működését rendellenesként könyveld el.

    ha elkezded antropomorfizálni/megszemélyesíteni a gépet (olyan kedve van, nem akarja, etc) akkor ott hagylak azzal hogy ezt egy pszichiáterrel beszéld meg aki hajlandó számítógépekkel foglalkozni (ez csak az én nünükém, nagyon hamar fel lehet ezzel idegesíteni ha valaki egy számítógépről úgy beszél mintha egy önálló tudattal rendelkező entitás lenne nem pedig egy determinisztikus gép)

    ha kérdezek valamit az általában eldöntendő kérdés és nem várok igen-nem válasznál többet, ha mégis akkor viszont röviden tömören lényegretörően, a fantáziának való szereposztás nélkül kérem a választ (azaz ha nem emlékszel valamire pontosan hogy mit csináltál akkor ne találj ki fedősztorit csak mondd azt hogy nem emlékszel pontosan)

    ha valamire visszakérdezek hogy biztosan jól emlékszel-e akkor gyakorlatilag garantálhatóan nem emlékszel jól ugyanis amit elmondasz az ellentmond a tényeknek, és ilyen kérdésekben gondolom mondanom sem kell hogy a júzer kérdéseit is szkeptikusan kezelem.

    hosszú hónapok komoly küzdelme volt, de a legszebb a dologban hogy az érintettek is kezdik belátni hogy ez nem az én random power trip-em hanem tényleg azt a célt szolgálja hogy gyorsan és hatékonyan, egymás idejének és egyéb erőforrásainak (pl működni hajlandó agysejtek) pazarlása nélkül jussunk el a probléma megoldásáig.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák