Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #641 üzenetére

    nem szabad ám összetéveszteni a szegénységet az igénytelenséggel. Mert az egy dolog, hogy ahogy elnéztem a kiscsalád napi 4-5 doboz cigit tuti elfüstölt együttesen (akkori árakon nem is tudom mennyi lenne, de havonta 120-150 dobozzal simán számolhatunk, ami nem kis tétel), de az, hogy a mosatlan hegyekben állt az asztalon, hogy konkrétan mindenütt szemét, kosz és rendetlenség. Rendet tenni ingyen van, pláne egy olyan kiscsaládban ahol bevallottan semelyikük sem dolgozott éppen akkor. A gép is szerintem valami ingyen lomizott, rokonságból vagy innen-onnan kiselejtezett cucc lehetett, már nem emlékszem milyen gép volt, de ha jól emlékszem akkor Win98/ME-t raktam rá, és még azon is izgultam, hogy eldöcögjön.
    De a Józsikának mégis sikerült minden hétévégén felmenni a discoba és leinni magát a térképről (hallottam storykat. ha csak fele igaz is épp elég).
    És a Józsikának olyan 3 év múlva még lett egy ősrégi (már akkor is tizenéves) tyúnying Astrája is (gondolom kuva sok km-el, lehajtva) amivel 1-2 hónapig furikázott a faluban, majd pont a mi házunk előtt fogta meg a fát egy éjszaka, és törte szanaszét a verdát. A roncs a kertjükbe került, és csak hetek múlva jutott eszükbe letakarni az autót valamivel, addig kivül belül áztatta az eső... Józsika megúszta apró karcolásokkal, még a jogsija sem ugrott (mivel nem volt neki). Az autó pedig még évek múlva is ugyanolyan állapotban állt az udvarban, lehet h még ma is ott van...
    Egyébként ha nem olyan dolgokat látok amit, ha nem éjszakai műszak + egyetem után, kell AZONNAL, akkor lehet h egeret ugyan nem kapnak, de pénzt meg nem kérek. Bár mint írtam, akkoriban mindig üres volt a zsebem, és minden fillér számított nekem is.
    jah és elírtam nem 2004 január, hanem 2005 január volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák