Új hozzászólás Aktív témák

  • radio11

    tag

    válasz KROK640 #18970 üzenetére

    "Iszonyat lóvék mentek el, és mai napig nem tudom, hogy hová!!"
    Néhány tipp (sajnos sok személyes tapasztalatból):
    - "gépautomata" avagy félkarú, amíg mindenhol ment nagyon sok ember pénzét elnyelte
    - szélhámosok 1. (jósnő, rontáslevevő, tisztánlátó stb.) ha már valaki benne van a trágyában akkor kínjában sok mindent megpróbál.
    - 1/a ugyanez emeltdíjas telefon formájában
    - szélhámosok 2. (tuti befektetés, majdnem eredeti aranyáru stb, szuper orvosi ketyere, mágneses takaró stb)
    - sz@r hitelportfólió (hitelkártya 40% THM, régi provident 400% thm) Egy párszáz ezer forintos hitelkártya tartozásnál a havi 5% minimum befizetéssel szinte nem is csökken a tőke. Illetve túl sok hitel
    - nem fizetett hitel, közmű, akármi amikor végrehajtásra kerül és az eredeti összeg x szeresét kell fizetni
    - cigi, pia, kávéautomata, benzikútnál kajálás
    - minden sz@rt megveszünk, utána meg megy a kukába

    Mindezekhez kell egy kompletten sz@rul menedzselt életvitel, egy nemtörődöm, "hejráérünkarramég" megközelítés, persze egy idő után a kezelhetetlen(nek tűnő) helyzet miatti apátia.

    Én most ennek pont a másik oldalával kísérletezek, minden vásárlás tervszerű, kiadások kontrol alatt tartása. Így közel 50 évesen eljutottam oda, hogy van egy jól menedzselhető hitelportfólióm ami az ingatlanom értékének ~20%-a, szinte mindenem megvan, csak egészség meg térerő kell. Teszem ezt úgy, hogy alkalmazottként dolgozok és a bérből élek, az asszonyt meg a két gyereket eltartom.

Új hozzászólás Aktív témák