Új hozzászólás Aktív témák

  • tom956ster

    aktív tag

    Speciel nagy rajongója voltam a kagylósoknak, a feleségem is, de ezt most nem érzem, hogy kellene. A hardwert nem is számítva, a kezelhetősége sajnos majdnem 0 (kihajtva), hiába az igény egy "Új" kagylóra.

    Gondoljatok bele, a slide qwerty androidok (pl Motorola droid) azért voltak nyerő megoldások, mert az érintőkijelző közvetlen a fizikai gombok felett terpeszkedik, így könnyű átnyúlni rá, ha épp kell. (ezt a típust egyébként imádom a mai napig és a fizikai gombokat is!) Itt a kijelző egy másik "térfélen" helyezkedik el és a síkja kb. 150-160 fokos szöget zár be a gombsorral, ami szerintem kényelmetlen lesz. Itt jön még elő, hogy a hagyományos buta kagylókat azért volt zsír használni, mert ment egy kézzel. Ez nem fog, vagy csak korlátozottan nyitott állapotban: egyszerűen lapát tenyér kell, hogy az alsó felét markolva a nagyujjad elérje a belső kijelzőt, ha épp tapizni kell, mert nincs fizikai funkció gomb... (persze, ha az androidot annyira átgyúrják, hogy a gomsorral minden megy, akkor ez bekezdés érvénytelen)

    Második indok, amiért ez nem a legjobb cucc: okés, hogy duál kijelző és majd bezárva elég csak a külsőt tapizni, de itt már adódik is a kérdés: miért akkor a belső? Ja, telefonálni? Mert arra nem képes a külső? Vagy a kijelzőn nem lehet leütni azt a 7-9 virtuális gombot egy hívás indításához? Szerintem 10 felhasználóból max kettő nyitja ki ezért a mobilt.

    Harmadik: a telefonszámok és sms-ek bevitelén kívül mit kezdek vele nyitva? (Sms-t még gázabb írni rajta nyitva kb, mint érintő kijelzőn qwerty-vel.) Ha azt mondom tartalmat fogyasztok, arra szimplán jó a külső kijelző is.

    Negyedik: folyton arról beszél a fél társaság, hogy egy mobil milyen nehéz... Ez itt az adatok szerint majd 200 gramm... Engem ez ugyan meg nem rettent, még múlt hét hétfőig egy Nokia E90-el rohangáltam, (az több mint 220 g), de azt meg kell valljam, már a második napon azt mondtam rá: "ez olyan mint egy jó NŐ: lehúzza a gatyád"... egyszóval, ez csak 20-30 grammal könnyebb, vagyis a mai max 150 gr körüli átlag súlyhatárt erősen túllépi...

    Talán túllihegtem a dolgot, de témába vágott... köszi, ha valaki is végig olvasta! :R

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Új hozzászólás Aktív témák