Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz Wesder #8 üzenetére

    Bár nem nekem szólt a kérdés de az sincs rendben. Amúgy switchre is rengetegszer van online store akció, illetve ott is pörög a használt piac. Nálam már átfutott így több switch játék is amit használtan megvettem, kijátszottam, továbbadtam (ugyanezt csinálom PS-en is) így kb 1-2k huf környékén megáll egy játék. Ha drágábban veszem akkor gyanús hogy drágábban is fog elmenni ha nem ülök rajta évekig.

    Digitálisba meg olyat kell venni ami vicc árra le van húzva, de ez minden platformra igaz.

  • Hunpriest

    senior tag

    válasz Wesder #8 üzenetére

    Nope. A Nintendo a leggázabb. A kedvencem a csak limitált ideig kapható digitális játék... WTF? Ja és még egy normálisan működő store-t se képesek csinálni. Weben talán egyszer sikerült hiba nélkül vásárolni náluk.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz Wesder #11 üzenetére

    Az nem akció hogy a 3-4 éves jàték véletlen 40€ 60 helyett.
    De, az is akció, max ha neked nem ér annyit nem veszed meg és kész. Digitálisan "rádragad", ha nem akarsz ennyit rá szánni akkor meg kell venni lemezesen és tovább tudod adni minimál bukóval.

    Se lemezekkel/kàrtyàkkal se hasznàltpiaccal nem élek.
    Ez egyéni döntés aminek hála lemaradsz a konzolozás egyik legnagyobb előnyéről. A játék nem romlik meg, semmi veszteséged nincs ha fizikálisan veszed azon kívül hogy be kell pattintani a konzolba mielőtt játszol vele. Ha ezt a kis pluszt nem szeretnéd akkor elbukod hogy vicc áron játszhass.

    Unokatesóm 14 évesen úgy indult hogy kapott tőlem 2 fizikai játékot PS-re, azóta egy fillért se költöttem rá és azt látom hogy mindig a legújabb címekkel játszik. Cserélget a haverokkal/sulitársakkal és zsebpénzből kis ráfizetéssel beszerzi magának amit akar. Amíg nem volt ez a pandémia dolog addig néha elkísértem hwaprón/fb csoportokban megbeszélt cserékre. Ha egy 14 éves kissrác meg tudja ugrani hogy fillérekből játszik akkor szerintem mindenki meg tudja oldani ha nagyon akarja.

    De ahogy írtad nem élsz ezzel a lehetőséggel, akkor marad a drága játékokon morgás opció.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Wesder #13 üzenetére

    Digitál only gépnél kiesik ez jogos, de amit digital only gépen megnyersz a vételáron azt a használt cserélgetős módszerrel lazán visszahozza a lemezes a generáció alatt.

    Drága digitális játék mindenhol van ha 0day veszed és nem vársz akcióra. Switchre pl sose veszek digitális játékot 10 eurónál drágábban mert felesleges. Kijátszom, eladom, jöhet a kövi minimális bukóval. PS-nél detto.

    Egy kivétel a diablo 3 amit digitbe vettem meg switchre mert tudom hogy éveken át tolom és úgysem adom tovább mert kb végtelen a replay value.

    De felesleges ezen vitázni, más felfogás. Neked nyűg a használt cserebere, nekem nyűg hogy feleslegesen ott figyel a digitális amikor egyszer kijátszom és többet az életbe nem veszem elő.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Wesder #16 üzenetére

    Mint pl egy 2018-as forza horizon 4 3 évesen 70 ajróért switchen steamen? :)

    Értem amit mondasz és tényleg jogos ha úgy nézed hogy megfosztod magad a használtpiac lehetőségeitől, de ez akkor is a te egyéni döntésed lesz. Attól még full legit be lehet szerezni vicc áron minden platformra amit szeretnél, max nem élsz a lehetőséggel mert macerásnak tartod.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Wesder #18 üzenetére

    Steam esetén ennek a makacssàgnak àra van.

    Nem pontosan ugyanennek a makacsásgnak van ára digital vs lemezes/használtnál? Valaki a steamhez ragaszkodik görcsösen, te a digitálhoz. Mindkét esetben ott van a filléres alternatíva.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Wesder #21 üzenetére

    Vannak digitálisan is jó áron játékok, nintendon is vannak 70-80% akciók és 10€ alatti játékok dögivel, maximum nem AAA kategóriásak. Néha azért 20€ környékén néhány AAA cím is kifogható.

    De mondom, túlbeszéltük a dolgot. Értem a te álláspontodat de te fogadd el hogy ezzel az jár hogy drágábban juthatsz játékokhoz. Kicsit ilyen nem vagyok hajlandó magamnak főzni mert az effort és panaszkodsz hogy drága a rendelt kaja/étterem. Az alternatíva adott csak te nem élsz vele.

    Ha meg fenti példánál maradva tudsz más helyet ahol olcsóbban jön ki a rendelt kaja akkor ott kell enni és kész. A lényeg hogy ha akarsz switchen olcsón játszani ugyanúgy adott a lehetőség csak nem annyira kényelmes mint máshol.

    Ahogy írtam is, te nem adsz tovább és csereberélsz játékokat mert nem akarod/hülyeségnek tartod/macerásnak tartod/feleslegesnek tartod. Én pontosan ugyannilyen hülyeségnek tartom digitálisan stackelni a játékokat úgy hogy ha végeztem vele onnantól a büdös életbe nem nyúlok majd hozzá.

    De PS-en is ugyanez megy, ha akarok egy jó címet megveszem tizensokért, kijátszom és eladom tizensokért. 0 day játszottam vele, bukok rajta valamennyit (ami effektíve így a játék ára amibe nekem fájt) és utána eladom mert tudom hogy többet úgysem veszem elő.

    Nekem sokkal jobb deal ha fizikailag megveszek egy játékot, kijátszom és utána eladom minimális vagy nulla bukóval mintha megvenném és kijátszás után digitálisba feleslegesen ott "rohadna".

    Sőt, van hogy még keresni is lehet rajta, pl spider mant 8k-ért megszereztem, kipörgettem és 10k-ért ment tovább. Feltettem kíváncsiból hátha rákapnak ennyiért, 2 óra után már el is vitték úgy hogy érte is jöttek. Most ha digitálba megveszem 5k-ért az jó ár érte mert jó játék de ha egyszer kimaxoltam akkor hova tovább?

    #19: Nem értem mi a baj a "csencseléssel" így az internet korában. Felrakod egy fb csoportba/fórumra hogy mit adsz/keresel és ha írnak elmész érte/elpostázzák. Digitálisnál ráadásul ott van a levegőben hogy elmegy a neted, lehal a service (nem jellemző de benne van), vagy mondjuk olyan helyre mész ahol macerás a net. Nálunk pl telken nincs net, de külföldre menve (régi szép idők) is tök jó volt előkapni a switchet és belepattintani egy kártyát mert épp kedvem szottyant egy másik játékhoz.

    ps: sorry a wall of textért :D

Új hozzászólás Aktív témák