Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Gregorius #27 üzenetére

    Itt hol látsz hasonlót?

    Kiindulva az Oblivionból, illetve egyéb játékokból, a településeken, városokban sokkal több a kószáló alak, sokkal inkább tűnik úgy, hogy csinálják is a napi tevékenységüket, mint máshol. Szerintem ez pölö elég kellemes. Mint mondtam, nem 100/100, de igen jó.

    A terep meg egyszerűen monoton.

    A külső terek szerintem jók. Mindig látsz valami jópofát, ha máshogy nem, akkor a távolban veszel ki valami olyan alakot, épületet stb., ami érdekesnek tűnik. Szerintem ez feeling, mármint amikor azért megyek a map-en, mert tényleg érdekel, hogy "mi a lófasz az?", nem csak azért, mert oda mutat a küldetést jelző nyíl. Beső terek monotonsága: oké, én aláírom, de továbbra is úgy érzem, hogy ebben a játékban tucatszor annyi meló volt, mint a most megjelenő szirszarokban, és DLC-kkel ezt tovább lehet növelni.

    a dialógusoknak sincs mélysége, a sziporkázó humorról nem is beszélve

    Már önmagában egy élmény, hogy minden fel van véve, de abban igazad van, hogy nem sok dramaturg olvasta át a szövegeket, elég sok van megrekedve a Barátok Közt szintjén, viszont van egy-két nagyon színvonalas, pl. a Family esetén, ahol már eleinte tudod, hogy mit akarnak mondani, de valahogy egy párbeszédben sem hangzik el a "bővös szó", de mindegyikben benne van a feszültség.

    Az, hogy a jelenlegiekkel összehasonlítva a jobbfajta megoldások közé tartozik az hidegen hagy.

    Engem nem, bár én vagyok az az ember, aki a mai napig minden évben végigtolja a Deus Ex-et csak azért, mert színvonalasabb FPS még nem született - de az az igazság, hogy azért az újdonságra is vágyom, ez pedig szerintem egy jó játék. A többi dolog szubjektív, na most erre is lehet haragudni, mint folytatás, de nekem ehhez már kicsit túl régen voltak a régiek.

    Továbbra is az a véleményem, hogy ha "csak egy játékként" nézem, akkor a bugjaival és a nem annyira eszméletlenül űberszép grafikájával is megalázza a jelenleg piacon levő hasonló cuccokat, ha meg Fallout-ként nézem, akkor egy féligmeddig jól sikerült, hangulatilag több (tényleg közel nem minden) helyen eltalált remake.

    P.S.: Azt már csak poénból említem meg, hogy több feeling van a nyamvadt Laser Pistol reload-animációjában, mint mostanság komplett FPS-ekben.

    Sectumsempra - For Enemies

  • HThomas

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Gregorius #27 üzenetére

    Nem lehet ezt a játékot egy az egyben az első két részhez hasonlítani, azzal csak önmagadat csapod be. Eltelt 10 év, más készítők, más játékstílus, más grafika, és nyilván más hangulat is. Azért elég sokmindent átemeltek a Fallout világból ahhoz, hogy megadja az alaphangot. A hardcore fanoknak meg az sem lett volna jó, ha egy az egyben a Fallout 2-t csinálják meg 3D-ben, úgyis lett volna valami apróság amin elcsúsznak, és akkor már rögtön lehet kötekedni.

    A részleteken fennakadni pont ezért nincs is sok értelme. Nincs New Reno meg Myron? Van helyette más. A küldetések száma és mélysége szerintem a Fallout 1 szintjét bőven hozza, a 2-ben valóban nagyon magasan van a léc, majd talán a következő részben sikerül azt is megütniük.

    Persze valóban akad pár bosszantó hiba a játékban, a végét pl szerintem is eltolták. Még egy kicsit dolgoztak volna vele, és sokkal színvonalasabb is lehetett volna.

Új hozzászólás Aktív témák