Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Lacika112 #9 üzenetére

    Nyilván vannak páran olyanok, akik ezzel büntetik magukat... :P De hogy nem jellemző, pláne nem elterjedt megoldás, az biztos.
    Sok vinyót nem rakok a gépbe, arra ott a NAS, azért van. Pláne nem szívatom magam csíkozással, hogy ha bármelyik vinyó bedöglik, bukjam mindkét drive adatait. Ha meg sebességet és megbízhatóságot is akarok, az kettőnél több disk, azt biztos nem viselném el asztaliban (egy igazán halk gépben a vinyó a leghangosabb zajforrás, nem hiányzik a búgás). Ezen túlmenően, értelmét végképp nem látom otthonra, nagy általánosságban. Én is vágok videót, de SD anyagnál (enkódolásnál) olyan gyorsan végez a gép, hogy ha szűk keresztmetszet is a vinyó raid nélkül, nem sokat veszek észre belőle, hd anyag esetében pedig egyértelműen a proci(m) jelenti a szűk keresztmetszetet. Biztos lehet találni értelmet egy ilyen felállásnak, de szerintem igencsak rétegigény, szóval... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Lacika112 #20 üzenetére

    Értelmes olvasás rulez. Kliens oldalról beszéltem, a NAS pedig szerver oldal. De belemehetünk a részletekbe.
    A nemrég használt gagyi kis Zyxel NAS-ban, egy 3 TB-os vinyóról néztünk probléma nélkül hárman fullhd ISO-t akadás nélkül. Az a vinyó jó esetben 100 MByte-ot tud másodpercenként áttolni, de a NAS volt a szűk keresztmetszet: 70 MByte-nál nagyobb sebességre nem képes olvasás esetén. Ergo nem igazán látom továbbra sem létjogosultságát általános otthoni felhasználás esetén, az általad említett példákból kiindulva, a gigabitnél (jelentősen) gyorsabb hálózatnak (ugyanakkor én 2.5 gigáról beszéltem, annyit tud a Cat5E kábel is, szóval nem igazán értem hogy kerül a csizma az asztalra).
    Fullhd filmekről beszéltél, aztán jössz 4K-s filmméretekkel. Tömegigényekről beszéltem. Elenyésző embernek van 4K-s tévéje, és akinek van, annak sincs mindnek 4K-s filmek lejátszására képes lejátszója. Nem elhanyagolandó tény, hogy a 4K-s filmek aránya is a béka feneke alatt van,szóval a példát enyhén szólva irrelevánsnak gondolom. 60-100 gigás játék is biztos akad pár mutatóba, de hogy jelenleg az sem tömeges, abban is biztos vagyok (azt már inkább ne is tegyük hozzá, hogy minek tárolnék játék ISO-kat NAS-on: ha már telik 4K-s tévére, nyilván hozzá a megfelelő hangrendszerre, 4K-s lejátszóra, bika pécére, hiszen a legújabb játékokat kell tudnia futtatni, akkor biztos telik legális, Steam-es játékra, és nem warez ISO-kat akarsz tárolni, ugyebár? ;] :U A játékélmény szempontjából inkább az a lényeges, hogy az a játék SSD-n fusson. Amúgy milyen gyakran is kellene NAS-ról ISO-t telepítenem, hogy komolyan foglalkoztasson a gigabitnél nagyobb sebesség? :U Naponta új játékot telepítesz? :U )
    Nem akarok hitvitát nyitni, szóval részemről inkább lezárnám a témát.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák