Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Lacika112 #20 üzenetére

    Értelmes olvasás rulez. Kliens oldalról beszéltem, a NAS pedig szerver oldal. De belemehetünk a részletekbe.
    A nemrég használt gagyi kis Zyxel NAS-ban, egy 3 TB-os vinyóról néztünk probléma nélkül hárman fullhd ISO-t akadás nélkül. Az a vinyó jó esetben 100 MByte-ot tud másodpercenként áttolni, de a NAS volt a szűk keresztmetszet: 70 MByte-nál nagyobb sebességre nem képes olvasás esetén. Ergo nem igazán látom továbbra sem létjogosultságát általános otthoni felhasználás esetén, az általad említett példákból kiindulva, a gigabitnél (jelentősen) gyorsabb hálózatnak (ugyanakkor én 2.5 gigáról beszéltem, annyit tud a Cat5E kábel is, szóval nem igazán értem hogy kerül a csizma az asztalra).
    Fullhd filmekről beszéltél, aztán jössz 4K-s filmméretekkel. Tömegigényekről beszéltem. Elenyésző embernek van 4K-s tévéje, és akinek van, annak sincs mindnek 4K-s filmek lejátszására képes lejátszója. Nem elhanyagolandó tény, hogy a 4K-s filmek aránya is a béka feneke alatt van,szóval a példát enyhén szólva irrelevánsnak gondolom. 60-100 gigás játék is biztos akad pár mutatóba, de hogy jelenleg az sem tömeges, abban is biztos vagyok (azt már inkább ne is tegyük hozzá, hogy minek tárolnék játék ISO-kat NAS-on: ha már telik 4K-s tévére, nyilván hozzá a megfelelő hangrendszerre, 4K-s lejátszóra, bika pécére, hiszen a legújabb játékokat kell tudnia futtatni, akkor biztos telik legális, Steam-es játékra, és nem warez ISO-kat akarsz tárolni, ugyebár? ;] :U A játékélmény szempontjából inkább az a lényeges, hogy az a játék SSD-n fusson. Amúgy milyen gyakran is kellene NAS-ról ISO-t telepítenem, hogy komolyan foglalkoztasson a gigabitnél nagyobb sebesség? :U Naponta új játékot telepítesz? :U )
    Nem akarok hitvitát nyitni, szóval részemről inkább lezárnám a témát.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák