Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Squirrel

    őstag

    válasz Cifu #20 üzenetére

    Hat ez csodalatos eszmefuttatas volt. Kicsit meg is konnyeztem, hogy kedvenc hajoosztalyomnak nincsen letjogosultsaga, miutan megvilagosodtam a levezetesedtol.
    Ilyesmikre filmekben nem gondolnak, hasonlot en max. a Battlestar sorozatban lattam. Ott szerintem egesz "realisan" (mar ha lehet ilyenrol beszelni) probaljak abrazolni a dolgokat.

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Cifu #20 üzenetére

    :R

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #20 üzenetére

    WTF? :DDD Ezt meddig írtad? :D

    [ Szerkesztve ]

    Live-Die-Respawn

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Cifu #20 üzenetére

    Ameddig az űrflotta alapjai nem fognak változni az Elfeledett Civilizáció lefektetett alapjaihoz képest, addig minden hajótípusnak van létjogosultsága. A hajára kenheti a fregatt az arzenálját és a hatótávját, ha képtelen célba juttatni az ellenfél elhárítórendszerei miatt a torpedókat - minél nagyobb a táv, annál több ideje van reagálni rá. Minél nagyobb, annál nagyobbat esik - azaz annál könnyebb eltalálni. Egy vadász tagadhatatlan előnye, hogy a védelmi rendszer gyengepontjairól indíthatja a támadást és nehezebb is eltaláni, míg a csatahajók méretük miatt nem közelíthetik meg lényegesen egymást.

    Üzemanyag kérdésére: belső égésű vagy dízel? A fúziós reaktor egyszeri feltöltést igényel és biztosít elég energiát az egész hajó számára - az már részketkérdés, hogy a reaktor nem feltétlen könnyebb 3-4 tonnánál, amíg késleltetés nélkül képes a hajtóművek kezelésére a hirtelen manőverek miatt. A kinetikus fegyverzet muníciója elvihet egy szép tömeget, hiszen valamivel le kell szedni az ellenséges vadászokat és a nagyibb hajók ellen a torpedók és a nukleáris töltetek is elvisznek pár kilót. A fregattok és a cirkálók mérete, tömege a nagyobb reaktorok mellett a páncélzat tömegéből, rakodóképességből, hangárjaiból adódik. Nem árt, ha a rendszerközi utazást biztosító FTL warp drive is helyet foglal a fedélzeten, az űrközi részecskék súrlódása miatt (is) kell a megnövekedett páncélzat és erősebb pajzs.

    Mi teszi szükségessé a vadászt a flottában?
    - mozgékony
    - bekerülhet az ellenséges védelem vonalai mögé
    - stratégiai fegyverzetet hordozhat nagyobb hajók hatástalanítására
    - nem kell benne üljön pilóta: lehet távvezérelt is

    Miért kellenek nagyobb csatahajók?
    - elsöprőbb arzenál (mind plazma, mind kinetikus, mind torpedók terén)
    - létfenntartó rendszerek hosszabb távra, vadászok tárolása
    - biztosabb védelem
    - rendszerközi utazás

    Elromlott a holo device-om neurotikus bevitele, ókori táblagépeken meg kényelmetlen üzenetet írni...

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák