Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabgergo

    őstag

    válasz m3ss #993 üzenetére

    Szerintem még Mo-on is látják a különbséget egy profi fotós és a sok amatőr képei között, így sztem erről szerencsére olyan nagyon nem is kell meggyőzni őket. Legalábbis én ezt tapasztalom. Az igényes profikat eléggé megbecsülik imho.

    Két nehézség van sztem:
    - Nem látják át h mi kerül ennyibe így húzzák a szájukat (lehet én is húznám ha nem érteném)
    - Tényleg sok képet akarnak, tőlem is többen el akarták már kérni az "összeset amit ellőttél" sőt volt h a RAW fájlokat is... pedig amúgy is min. 350 képet átadok. Kellemtelen eléggé magyarázkodni meg fárasztó is...

  • *Ropi*

    félisten

    válasz m3ss #993 üzenetére

    "...amugy ti arajanlatnal elmagyarazzatok az erdeklodonek, hogy hogyan is mukodnek ezek a dolgok?"

    Persze, nyilvánosan le is van írva a weboldalamon: ha valaki végigolvassa akkor a legtöbb kérdésére választ kap. Amire meg nem azt felteszi szóban és örömmel válaszolok, de az élő beszélgetés során biztosan előkerülnek az olyan témák, amiknél a hozzájuk kapcsolódó okfejtésből lehet látni, hogy az illető elolvasta -e az oldalamon lévő írást (ha már én szántam rá annyi időt, hogy összefoglaljak ennyi mindent, akkor ő is veheti a fáradtságot, hogy elolvassa), vagy csak vaktában lövöldözik. Nem csak az ügyfél választ fotóst ilyenkor, hanem a fotós is ügyfelet: ha az ügyfél nagyon problémás valamilyen szempontból, akkor nyugodtan lehet neki nemet mondani. Ez nem felvágás, csak egyszerűen mindenki jobban jár, ha nem pazaroljuk egymás idejét. ;) Neki is van esélye, hogy megtalálja azt a fotóst, aki a legjobb képeket készíti róla, meg nekem is, hogy ne tépkedjem ki szálanként a hajam. :))

    A megrendelők egyébként nagyon ritkán vannak tisztában egy ilyen, esküvő volumenű fotózás idő-, és hardver befektetési igényeivel. Nagyon szoktak csodálkozni, amikor rávilágítok, hogy miért is annyi amennyi.

    "...masik veglet meg, adok egy arajanlatot es visszairnak hogy nekik igazabol nem kell ilyen sok kep, eleg lesz par db. de megis mit kepzel, hogy majd 10 db kepert csinalunk egy fotozast, utazgatok?"

    Pontosan: ez az egyik elvárás. Amikor az egy 1 órás fotózás valójában alaphangon ~20 óra mert utazol is oda-vissza, előtte találkozol az ügyféllel (az is utazás oda-vissza), utána utómunkában még a sokszorosa, mert szintén elvárás a magazinretus. Így a fotózás 20k Ft-os ára már nem is tűnik olyan soknak 1000 Ft-os órabérrel, amikor diákmunkáért a dupláját kapod adott esetben. ;) Ezzel megválaszoltam a sok vagy kevés kérdésed is. ;)

    (#994) dabgergo: "Szerintem még Mo-on is látják a különbséget egy profi fotós és a sok amatőr képei között..."

    Sajnos nem mindig. Van olyan is, amikor tudatosan egy amatőrt bíznak meg: "milyen szép naplementés képei vannak a Józsikának"...Csak éppen egy statikus naplemente és egy dinamikus kreatív portré között annyi a hasonlóság, hogy mindkettőt jpegben látod. ;) :)) Próbáljon meg valaki egy gyakorlatlan, átlagos lányt (hivatásos modellekkel könnyű bánni ;) ) instruálni egy fotóhoz! Ez még akkor sem mindig könnyű, ha a fotós maga tudja, hogy mit akar, de ha még ő sem látja mit szeretne viszontlátni a képen, akkor... :N

    "- Nem látják át h mi kerül ennyibe így húzzák a szájukat (lehet én is húznám ha nem érteném)"

    Az egyik. A másik, ami itthon még hozzá jön, hogy hiába magyarázod el kijelenti, hogy inkább a csokiszökőkutat választja. ;)

    "- Tényleg sok képet akarnak, tőlem is többen el akarták már kérni az "összeset amit ellőttél" sőt volt h a RAW fájlokat is... pedig amúgy is min. 350 képet átadok. Kellemtelen eléggé magyarázkodni meg fárasztó is..."

    Leírtam a megoldást: a készítésük idejére kell átnevezni a fájlokat. A rawokat pedig örömmel átadom a vállalási ár 50%-áért. A szerződésben is benne van: az elolvasása után senki sem tartott igényt rá, nem is értem miért... :))

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák