Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roachy

    senior tag

    válasz belovary #3239 üzenetére

    Én használtam oldal táskát a Lowepro Magnum előző verzióját a stealth reportert és nagyon nem jött be.
    Pont olyan szempontok miatt választottam mint te is, de inkább csak a nyűg volt vele. Azt tényleg csak úgy lehet használni ha van fix hely ahova leteszed és mindig odamész. De az olyan helyzetekben amikor nálam kellett legyen mozgás közben, nagyon kényelmetlen, főleg megpakolva. Folyton lecsúszott a vállamról, ha keresztbe raktam a pántot, akkor meg a lábamnak volt folyamatosan útban. És ha a válladon van egyáltalán nem olyan könnyű hozzáférni a cuccokhoz. Sokkal inkább idegesített mint praktikus volt. Cipelni, fotózás közben használni borzalmas.
    Vissza is váltottam hátizsákra. Most a már említett Manfrotto van nekem is, csak az újabb 230-as. Imádom. Minden helyzetben tökéletesen megfelel, nagyon jól pakolható és könnyen hozzáférhető. Nem olyan mint a többi hátizsák, mert a cipzár rendszere zseniális. Majdnem teljesen körbe ér, 4 húzóka (vagy mi a pöcs) van rajta, fél úton tépőzárral is rögzíthető, így lehet nyitni csak az alsó, vagy csak a felső részét, anélkül hogy az egészet ki kéne nyitni. Nagyon kényelmes hosszútávon is viselve, van külön laptop rekesz, ami nagy, a 17-esem elfér benne simán. Sokkal nagyobb biztonságban érzem benne a cuccomat, mint bármelyik oldaltáskában. 2 hátránya van, az egyik hogy a hátadon cipelve valóban kicsit izzasztó. De az oldal táskától meg mindenhol leizzadtam, mert folyamatosan foglalkozni kell vele, hogy rajtad maradjon, ne zavarjon a mozgásban és ne essenek ki belőle a cuccok egy óvatlan mozdulattól, meg hogy ne verje le vele mindent, meg mert hamar nehéz egy vállon hordva, akkor át kell tenni a másikra. A Manfrotto másik hátránya még az izzadáson kívül, hogy lehetne kicsit több dedikált tároló zseb a biszbaszoknak, szűrőknek, aksiknak, stb. De mindkettő olyan "negatívum" amivel simán ki tudok békélni.

Új hozzászólás Aktív témák