Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Melanor

    tag

    válasz *Ropi* #1820 üzenetére

    Réges régen beficcent hozzánk egy ismerős (szomszéd üzlet tulaja), hogy a nyáron esküvő lesz és fotós is kellene. Háthogynekellene :) Adtam is neki árlistát, mutattam referenciát, átbeszéltük a dolgot, de vissza már nem jött. Jó pár hónap múlva az üzletében jártam és a cipők próbálgatása közben megkérdeztem az esküvőről, emlékezve, hogy valamikor akkor lesz/volt. Kiderült hogy volt, fantasztikus volt és az az ötlete támadt a párnak, hogy megkérnek rengeteg meghívottat, hogy vigyenek magukkal fényképezőt, így rengeteg képük lesz és a nagy számok törvénye alapján akad majd jó is. Bólogattam, hogy mekkora ötlet, cipő megtalál, megcsodál, kifizet és el. Rá egy hónapra becsönget egy winyóval és megkér, hogy csináljak már valamit a képekkel, hogy valamelyest egységes legyen. Utána persze, megbeszéljük mi-hogyan és albumot kellene szerkeszteni, montázs meg kutyafüle.
    A winyón kb 50 ember képei voltak rajta, ennek egy jó része szkennelt. Nappal, odakint még csak-csak akadt használható, bár szerintem a pár vagy nagyon büdös vagy nagyon veszélyes lehetett, mert senki nem mert közel menni. Gond ez egy olyan korban, amikor a 3mpix-es gép a csodák csodája volt. A szertartás viszont a lagzival együtt egy naaaagy kaotikus bemozdulás, sötétség és rettenet volt. Már végignézni is nyomasztó volt.
    A párnak, viszont mégis szerencséje volt, mert volt valaki akinek a 640x480-as képei jók voltak. Szerencsére a felbontást a szkenner csinálta a képeket meg egy Nikon, vakuval, jó üvegekkel, olyan kezében aki használni is tudta. A képekből ezek maradtak meg, de mire begyűjtötték a negatívokat és megcsináltuk belőle az albumot, addigra nem messze voltak az esküvői fotózás árától.

    Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

  • aleister

    veterán

    válasz *Ropi* #1820 üzenetére

    Nemrég én is olvastam ezt a vogues cikket. Szerintem tök igaza van. Olyannyira, hogy ez alapján elhatároztam, hogy a jövőben én leszek a cikkíró fogorvosa. Fogóm van itthon. Fúróm van itthon (sőt, ez ütve fúrni is tud), és már láttam miképp csinálják a fogdokik. Szóval biztos olyan jó lesz az én munkám is. :)

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák