Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    Kiváló nosztalgiázós cikk!

    Életem első PC-je egy XT volt. :DDD Ebből is látszik micsoda vén hülye vagyok már. A 486 Dx2/66 már NASA szint volt. GYakorlatilag minden érából volt épített gépem, a legbüszkébb egy Supermicro alaplapra épített dual CPU-s Pentium Pro (200 MHz) rendszerre vagyok. Ezen még Windows NT 4.0 ment, azon rendereltük a 3D Studio R4-ben összebénázott animációkat, ezt leszámítva alig volt olyan program, ami képes volt kezelni vagy kihasználni.

    A legdurvább időszak nekem egyértelműen a Pentium 4 éra volt, életemben nem gyűlöltem a PC-t annyira, mint akkor (a 286-os időszakot leszámítva...jumperelés rulez, bár ez még utána jódarabig jelen volt sajnos). Egyszerűen nem lehetett lehűteni, olyan visítást rendezett bármilyen CPU hűtő mintha egy ipari központban lenne az ember, nem beszélve a lokális fűtőkazánról amit a szobában emulált. Akkor tanultam meg a módját, hogyan kell egy PC-t úgy működtetni, hogy maga a gép 2 szinttel lejjebb van a garázsban.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz DarthSun #16 üzenetére

    Szerintem jól látod, ilyen részletességű tesztekre nincs már nagy igény, pár hardcore retrózón kívül ez már nem érint sok embert. Én végigéltem ezt a korszakot, szeretem is a témát, de én sem olvasnék már végig egy tesztet arról, hogy mit produkál egy 20-30 éves CPU a másik 20-30 éves CPU-val szemben, mert minek? Nosztalgiából viszont végigmegyek egy bemutató cikken, ami felidézi a régi emlékeket.

    Egyebekben, a nagyon korai érát leszámítva azért fellelhetőek tesztek, akár az akkori nyomtatott sajtóból, akár angol nyelven azoknak a közösségeknek a találkahelyén, akik ezt hobbi szinten művelik.
    Abban viszont igaza van a kollégának, hogy ha valaki ezt hobbiból csinálja, akkor végülis nem számít, mekkora rá az igény. Bár egy cikk megírása rengeteg idő és ha nem nagyon érdekel senkit, akkor nem sok értelme van rászánni az időt.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz DarthSun #18 üzenetére

    Legtöbb ember szerintem a saját szemszögéből nézi. Tehát ha pl. az írás arról szól, hogy XY hardverből hogyan hozható ki, hogy XY szoftver jobban menjen a gyakorlatban, az érdekesebb számára, mint nyers adatokat olvasni arról, hogy XY 20 éves CPU 0,05%-kal jobban megy valamilyen esetben. Ez egy hobbistának érdekes, meg egy szakembernek, de egy téma iránt érdeklődő laikusnak nem sok jelentőséggel bír.

    Másik nagy kedvenc témám a cégek által levedlett, aztán gombokért megvehető dual CPU-s workstationok. Ott is azt látom a tesztvideókban, hogy azok a nézettebbek, ahol valami látványos téma van. Pl. XY játék vagy grafikai alkalmazás hogyan muzsikál a gyakorlatban akkor, ha a legköltséghatékonyabb N/Z konfig van alá építve. Néha egyébként meglepő, milyen erősek még a 10éves WS-ek is pl. sokszálas renderelésben (itt 48-96+ magokról van szó). De ha csak le lenne írva adatként, valószínűleg fele annyi embert se érdekelne az egész.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz DarthSun #20 üzenetére

    "egy jól irányzott overkill, teljesen új oldalról láttat mindent, de ugyanúgy nem érdekel senkit..."

    :)) Azért vannak akiket igen, csak kevesen. De amúgy tökéletesen egyetértek!

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák