Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • index31

    tag

    válasz troviko #20 üzenetére

    Teljesen egyetértek :)

    " Én személy szerint úgy hiszem, hogy a jövőt valamilyen LCD-re épülő megoldás fogja uralni. Például a Samsung QLED technológiája. Láttam egy nagy áruházban OLED-et QLED mellett, nem nagyon tudnám megmondani, hogy melyik melyik, annyira jó a QLED feketéje is, annak ellenére, hogy háttérvilágításos megoldás.
    A színei, a kontrasztja és a látószöge pedig zseniális. Ezt megfejelve azzal, hogy nem ég be, még akár monitorban is sokkal életképesebb megoldás lehet, mint az OLED, amiből a mai napig nincs monitort, nem tudják megoldani, hogy ne égjen be. "

  • index31

    tag

    Én sokat gondolkodtam, hogy egy 55'-os OLED-et vegyek " csillagászati " árért vagy egy Samsung 65KS8000-et 300-ba használtba.

    Végül is az ár igen fontos tényező és a Samsung-ra esett a választás, a nagyobb képátló nagyon üt és akkora fényerő tartalék van benne, hogy még bekapcsolt BFI esetén is alig van fényerő veszteség. Pl : Egy Transformersnél amikor " átváltozik egy robot akkor egy 1080 soros mozgás felbontásnál nagyon látványos, nem ég be, 4K HDR-nél óriási fényerő tartalék. HDR Peak 10% Window : 1473 cd/m2, YouTube HDR, Qdot color .

    A tökéletes fekete egy dolog ami fontos de szubjektív véleményem, hogy összességében kell nézni a tulajdonságokat. ( Képátmérő, ár, tudás, élettartam, boldogság faktor stb ) .

  • index31

    tag

    válasz joey04 #110 üzenetére

    A Probléma ott van, hogy amikor a vásárló elment az üzletbe és meglátta a fakó, színtelen alacsony fényerejű plazma Tv képét a nappali fényviszonyokban a LED mellett akkor elgondolkodott, hogy ez kell nekem ?! Legyen inkább a szebb képű LED. Autó vásárlásnál ugyanígy van. Ki az aki egy megfakult fényezésű kasztnit megvesz a csillogó többiek mellett. Az OLED-nél hasonló a helyzet. Vásárolni nem sötétben, nem barlangban és nem odúban fogunk, hanem erősen kivilágított üzlethelyiségben ahol egy QLED köröket ver az OLED-ra. Továbbra is az a véleményem, hogy a szervetlen út a járható és nem a szerves.

  • index31

    tag

    válasz krx21 #112 üzenetére

    Erről eszembe jut a Planet Earth 2 E02-es része amit jelentős részben havas hegységekben forgattak ( Fehér ) ;]

    Nekem a 65KS8000-en a fehér-fehér marad és nem kékes szürkés ABL-es :)

    Én minden további probléma nélkül bekapcsolhatom a BFI-t és egyben megvan az 1080 soros mozgásfelbontás minimális fényerő vesztségnél te ilyet nem tudol kapcsolni, mert OLED-ben nincs BFI, kívéve a Sony A1-et de ott is a fényerő jelentős rovására.

    Nekem van YouTube HDR, 65'-os méret , nem ég be, széles színtartomány,hosszú élettartam, és hamarosan HDR10 + amiért nem kell óriási licensz díjat fizetni, mint a Dolby Vision-ért .

    Neked ott a tökéletes fekete, ami azért elég sok tulajdonságot felülír így van. Sötét szobában verve lenne egy OLED mellett. De én ezt 300-ba vettem :) Szóval vannak más paraméterek is.

Új hozzászólás Aktív témák