Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Teasüti #205 üzenetére

    Ismerem az érzést, én sem nagyon tudok lassan menni. :) Emlékszem még 3 évvel ez előtt egy Alpinbike-os túrán. Akkor még nem pedelec-et használtam. A túra elején végig kb elöl mentem, még meg is jegyezte a túravezető, hogy nagyon jól bírom. De olyan 30km meg 1000m szint után kezdtem érezni, hogy bajok vannak. :D Mondjuk arra a napra irdatlan meleg is jutott, kb 35-36 fok. Egyfolytában szomjas voltam, de annyira, hogy úgy érzetem magam mint aki a kiszáradás szélén van, pedig ittam rendesen. Szerintem a kajálásom sem volt a legjobb.
    És a pulzusom kegyetlen magas volt, nem is nagyon tudott megnyugodni. Akkor pont nem volt nálam pulzusmérő, de érzésre 170-180 biztos volt, talán még 180 fölé is benézett. Szó szerint beszenvedtem magam a "célba". Az utolsó 20km és 500m szint olyan volt mintha az életemért küzdöttem volna. :) Megittam kb 7 liter folyadékot, de úgy, hogy nem emlékszem rá, hogy egyszer is vizelni kellett volna, azt úgy elpárologtattam.
    Ha az elején nem megyek úgy mint a barom, és beállok egy közepes tempóra, akkor biztos, hogy a végére ennyire nem fogyok el. Sajnos ha a lelkesedés és az edzettség nem közel azonos, akkor könnyen bajba kerülhetünk. Ez volt az első túrám az Alpinbike-al, lelkesedés meg volt, csak már az edzettségem nem volt a régi. Hiába járok napi szinten bringával, a hegy, terep, az egész más, és ha az ember ezt nem csinálja heti rendszerességgel, akár több alkalommal is, akkor bizony nagyon hamar el tud fogyni az erdőben.

    6030D: Igen, ez így van! Nagyon nem mindegy, hogy ki milyen körülmények között használja a kerékpárját. Én emelem kalapom egy kemény országútis előtt is, de a terep az egész más. Azonos távon sokkal többet kivesz az emberből. Pláne ha lefelé is szereted ereszteni és nem célod, hogy elessél, akkor fejben is ott kell lenni, ez pedig megint csak sok erőfeszítést igényel, pláne akkor ha már elfáradtunk a sok terepezős szinttől. És nem csak a lábat, hanem úgy az egész testünket kifacsarja. Mondjuk nincs ezzel baj, mert én szeretem ezt az érzést. Amikor tiszta koszosan, izzadtan, fáradtan hazaérkezem. :) Ezt én egy pedelec montival is meg tudom csinálni, ezért nézek sokszor értetlenkedve emberekre amikor meg akarja nekem magyarázni, hogy én a pedelec montival nem sportolok, meg a 70 éves nagypapáknak való.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák